• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Bug misiune: Strânge un anumit număr de monede.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Salutare,

Mulți dintre colegii mei „oameni”(nu elfi) care au ajuns în a 3-a eră se plâng că le lipsește dintre misiunile repetitive cea cu strânge X monede. Au toate celelalte misiuni înafară de cea cu strânge monede.
La elfi este această misiune și toate celelalte sunt în regulă. Mai exact misiunea cu strânge 40.000 de monede la care primim 8.000 de provizii, care la „oameni” se pare că este lipsă.

Pe beta când am jucat de la începutul jocului, eră după eră, până la sfârșit nu am avut acestă misiune(strânge x monede) lipsă. Tot om sunt și eu acolo pe beta.

Bănuiesc că este o problemă...nu aș crede că așa este făcut la oameni, să nu aibă misiunea cu strânge x monede în cea de-a 3-a eră.

Pestis.
 

DeletedUser65

Guest
am depus si tiket si raspunsul a fost ca nu este obligatoriu sa fie misiunea.

ca misiunile sunt balansate si ca nimeni nu s-a plans pana acuma

Edit by Elmer : In primul rand, ce am spus eu, raspunzand conform intrebarii si ce spui tu aici, citez : Misiunile repetabile se schimba odata cu trecerea la un nou nivel si sunt diverse, nu este obligatoriu sa revina ce a fost inainte la un nou nivel de dificultate. Misiunile sunt insa balansate pentru nivelul in cauza, asfel incat sa puteti sa obtineti si bani si provizii, marfuri, etc. Referindu-ma strict la intrebarea ta : de ce nu raman misiunile exact la fel dar mai dificile.
In al doilea rand, reamintesc ca acesta este un site privat, spunand ce ai spus tu mai jos, este ca si cum ai intra in casa la cineva si ai da cu noroi pe pereti. Pur si simplu nu se face. Aveti dreptul desigur la o parere dar nu aruncam cu ea unde ne vine fara pic de argumente. Data viitoare ne suparam, cred ca am dat dovada de suficienta intelegere pana acum. Multam.
 
Ultima editare de un moderator:

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Si acum hai sa lamurim aiureala asta :) In primul rand nu este nici un bug. Pestis, tu te referi la o cu totul alta misiune fata de cea pe care o invoca Chevron in tichet :)

Era vorba despre misiunea care cere 50k monede, numita "Impozite" si pentru oameni si pentru elfi (nu stiu de unde a iesit chestia asta cu aia au si ailalti n-au in acest caz). Eh, acea misiune dispare pentru ambele rase in acelasi punct, la id 3500 respectiv 3501 daca va incalzeste cu ceva (desigur am toate dependintele) mai pe limbajul jocului la misiunea "Privirea in departare" la fel denumita si pt omuleti si pt elfuleti, adica cea in care cercetati iscoadele avansate ce trec la nivelul 3 de joc.

Acum, de ce Chevron si, cum spune Pestis, altii, nu au misiunea cu 40k monede, care apropo, se numeste "Perceptor de taxe" si ghici, se numeste si exista la fel si pentru oameni si pt elfi :) Acea misiune are la randul ei niste dependinte, odata finalizarea misiunii cu iscoadele "Privire in departare" cand se pierde misiunea amicului nostru Chevron, cea cu 50k si pt omuleti si pt elfuleti si mai cere o misiune pe care acesti "multi altii" nu au facut-o inca, fiindca la oameni in sfarsit e diferit si exista o alta dependinta (da, unele questuri difera nitel, nu cea care era in cauza insa, cum am spus). Misiunea necesara este tot din story (poveste) si se numeste "Celebrarea umanitatii", prin urmare, cand sunt terminate iscoadele, respectiv misiunea cu celebrarea si omuletii vor avea misiunea cu 40k, Perceptor de taxe. De asemenea, acel hint mare, care spune ca sarirea unor misiuni este ireversibila, nu este acolo degeaba, asa ca vedeti cum sariti peste misiuni normale, care nu mai revin si va schimbati singurei gameplayul, ca doar e alegerea voastra :rolleyes: In plus, pentru celelalte "de ce-uri", daca unele lucruri nu erau diferite cand colo, cand colo si rasele nu aveau punctele lor slabe, respectiv forte, nu mai aveau sens doua rase distincte in joc, nu credeti ? :rolleyes:

Intelegeti dragii mei, sunt tone de misiuni, dati detalii cat mai clare cand vreti sa va explic ceva la fel de clar. Un simplu nu imi place, de ce asa, de ce invers, era mai bine cand aveam un paduche cu 2 caramizi in oras si dragalasenii despre producatorul jocului nu vor rezolva nelamurirea voastra, iar eu va pot raspunde strict la ce ma intrebati. Multam din nou.
 

DeletedUser

Guest
Aham, mersi pentru răspuns elmer.

Am apelat aici așteptând un mesaj la cum stă treaba, și se pare că l-am primit, am făcut acest mesaj mai mult pt. colegii mei care nu știu de ce le este lipsă misiunea asta...nu neapărat pentru chevron. Eu credeam că e vreun bug sau ceva, dar nu am luat în calcul diferențele și dependențele dintre cele 2 rase...
Deci nu este niciun bug :D.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus