• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Update Versiunea 1.180

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare


Salutare oameni și elfi,

În cursul zilei de 3 august (dacă nu intervine nimic neprevăzut), se va efectua actualizarea jocului la versiunea 1.180.
În această versiune am rezolvat unele bug-uri și am îmbunătățit funcționalitatea aplicației mobile. Puteți consulta lista completă mai jos.

Bug-uri reparate



La fel ca în toate actualizările, am reparat o serie de bug-uri, printre care:
  • Am remediat o problemă în care ordinea mesajelor se schimba aleatoriu atunci când două mesaje erau trimise în aceeași secundă. Acum ordinea este mereu aceeași.
  • Am remediat o problemă cu Reclamele video. Uneori, jucătorii primeau Reclame video goale.
  • Am remediat o problemă de afișare la Turlă, unde uneori Cufărul misterios rămânea vizibil după colectarea recompensei.
  • Am remediat o eroare care reducea numărul de Orci necesari la costurile întâlnirilor în provinciile de la distanță 14+ (nu în Turniruri).
Note ale dezvoltatorului: am descoperit o eroare în costurile de negociere necesare pentru a finaliza o întâlnire pe Harta lumii.
Valorile orcilor erau oprite pentru distanțe mai mari, așa că a devenit din ce în ce mai ieftin (în ceea ce privește orcii), ceea ce nu a fost niciodată intenționat. Am remediat-o, astfel că ar trebui să crească cantitatea de orci necesară pentru unele întâlniri. În medie, acum aveți nevoie de mai mulți Orci atunci când negociați pe Harta lumii decât înainte.
Acest lucru nu afectează Turnirurile, ci doar întâlnirile normale din provincii care sunt la cel puțin 14 provincii distanță de orașul tău (o distanță care este atinsă de obicei în jurul capitolului 12).


Dacă ești curios și vrei să experimentezi aceste modificări înainte de a fi lansate, te rugăm să nu eziți să înregistrezi un cont pe serverul nostru Beta, unde acestea sunt lansate cu câteva zile în avans pentru testarea tehnică.

Sperăm că îți plac modificările pe care le aducem cu această actualizare. Te rugăm să ne împărtășești feedback-ul tău cu privire la modificări lăsând un comentariu în subiectul dedicat!

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus