• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Update Versiunea 1.127

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare



Salutare oameni și elfi,

În cursul zilei de 15 aprilie (dacă nu intervine nimic neprevăzut), se va efectua actualizarea jocului la versiunea 1.127.
În această versiune am introdus caracteristici noi, am rezolvat unele bug-uri și am îmbunătățit funcționalitatea aplicației mobile. Puteți consulta lista completă mai jos.

Caracteristici Noi


  • Aventurile Frăției – Evidențierea traseului
În timpul unei Aventuri a Frăției, fiecare Arhemag și Mag poate selecta un traseu de aventură, marcat în culori diferite. Acest traseu va fi vizibil pentru toți jucătorii Frăției și ar trebui să facă mult mai ușoară planificarea împreună.
Traseul evidențiat nu este obligatoriu de urmat, dar va ajuta membrii vechi și noi ai Frăției să lucreze ca o echipă și să finalizeze cu succes și coordonare Aventura Frăției.
Arhemagii și Magii vor găsi opțiunea de evidențiere a traseelor chiar la începutul fiecărei Aventuri a Frăției, în partea de jos a ferestrei Aventurile Frăției.

Bug-uri reparate



La fel ca în toate actualizările, am reparat o serie de bug-uri, printre care:
  • Fântâna dorințelor - O eroare grafică făcea ca bara de progres să se suprapună peste text, acest lucru nu se va mai întâmpla.
  • Minuni străvechi - În unele situații, când oferi ajutor la o Minune străveche prin fereastra Ajutor Minuni străvechi, în timp ce încerci să donezi direct atunci când vizitezi orașul, donația putea ajunge la o Minune străveche greșită. Acest lucru este acum rezolvat.
  • Ascensiunea Cultului Phoenixului - O ocazie rară în care jocul îngheța la deschiderea cuferelor a fost remediată, de asemenea, fundalul rar pentru recompense va arăta acum corect.
  • Phoenix din cenușă - Pentru câteva limbi, textul descrierii se întrerupea la jumătate. I-am dat un pic mai mult spațiu să respire, astfel încât să poată arăta corect.
  • Fabrici - Numărul care arată cantitatea de producții multiple este acum umbrit în mod corespunzător, astfel încât să poți fi și mai fericit privindu-l.
  • Magazinul aplicației Microsoft - Când deschizi fereastra magazinului, aplicația nu mai trece în modul fereastră, atunci când este redată în ecran complet.

Mobil


  • Vizualizare oraș - O nouă opțiune pentru a ascunde clădirile în modul Mutare a fost adăugată jocului. Când intri în modul Mutare, poți selecta fie să afișezi, fie să ascunzi toate clădirile din vizualizarea orașului.
  • Vizualizare oraș - Am găsit mai multe probleme legate de suprapunerea greșită a clădirilor în cazuri rare, care au fost, de asemenea, remediate.
  • Arbore cercetare - Atunci când deblochezi o nouă Mărime a diviziei mai mare de 64, în anumite circumstanțe, numărul afișat nu arăta suma corectă. Acest lucru este corectat.
Notă: Actualizarea versiunii aplicației este lansată separat de versiunea jocului.

Dacă ești curios și vrei să experimentezi aceste modificări înainte de a fi lansate, te rugăm să nu eziți să înregistrezi un cont pe serverul nostru Beta, unde acestea sunt lansate cu câteva zile în avans pentru testarea tehnică.
Sperăm că îți plac modificările pe care le aducem cu această actualizare. Te rugăm să ne împărtășești feedback-ul tău cu privire la modificări lăsând un comentariu în subiectul dedicat!

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus