• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Update Versiunea 1.123

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare



Salutare oameni și elfi,

În cursul zilei de 18 februarie (dacă nu intervine nimic neprevăzut), se va efectua actualizarea jocului la versiunea 1.123.
În această versiune am adus îmbunătățiri jocului, am rezolvat unele bug-uri și am îmbunătățit funcționalitatea aplicației mobile. Puteți consulta lista completă mai jos.

Îmbunătățiri


  • Elvenar va folosi acum clientul HTML5 pentru jocul în browser. Acesta înlocuiește acum Flash care era client standard al jocului pentru Elvenar. Opțiunea „Activați HTML5” din meniul setărilor jocului va fi eliminată.
  • Restaurăm parțial modificările pe care le-am făcut recent în gestionarea mesajelor șterse. Începând cu această versiune, o conversație de grup ștearsă nu mai reapare în căsuța poștală dacă vreunul dintre partenerii de conversație trimite un mesaj nou. Pentru conversațiile dintre doi parteneri de mesagerie, mesajele continuă să reapară.

Bug-uri reparate



La fel ca în toate actualizările, am reparat o serie de bug-uri, printre care:
  • Carnavalul Elvarian - Artefactul îndrăgostiților s-a strecurat într-unul dintre ecranele Carnavalului Elvarian. Acest lucru a fost remediat.
  • Carnavalul Elvarian - Recompensele Etapă misine lipsă din ecranele Misiunilor vor fi afișate acum corect.
  • Turniruri - Textul care informează despre următoarele turniruri din fila Frăție / Turnir va fi acum mai ușor de citit.
  • Misiuni - O misiune prin care se solicită „Finalizați 1 modernizare pentru 1 Fabrică stimulată la nivel 11 sau mai mare”, arată acum textul corect pentru a include cerința privind bunurile standard.
  • Mesaje - Revenim la părți din modificările pe care le-am făcut recent în gestionarea mesajelor șterse. Începând cu această versiune, o conversație de grup ștearsă nu mai reapare în Căsuța poștală dacă vreunul dintre partenerii de conversație trimite un mesaj nou. Pentru conversațiile dintre doi parteneri de mesaje, mesajele continuă să reapară.

Mobil



Notă: Actualizarea versiunii aplicației este lansată separat de versiunea jocului.
  • Așa cum unii dintre voi ați observat deja, am inclus un nou filtru la Negustor, care vă permite să filtrați ofertele create de membrii Frăției.
    Trader.jpg
  • Pentru jucătorii care utilizează un dispozitiv Apple cu iOS 9, va exista o fereastră pop-up în joc care informează că asistența pentru această versiune iOS va fi întreruptă în curând. Acest lucru este, din păcate, necesar pentru a continua să dezvoltăm aplicația noastră în continuare.
  • Carnavalul Elvarian - Textul informațional pentru „Evoluare” a fost tradus corect în toate limbile și nu mai apare întotdeauna în limba engleză.
  • Meniul Construcții - Când tehnologia opțională din Capitolul Zânelor (VII) nu este deblocată, meniul Cultură se deplasează acum la cea mai nouă clădire deblocată în locul primei blocate.
  • Clădiri - Opțiunea de a schimba tipul de producție la Coliba vrăjitoarei este acum accesibilă în mod corespunzător.
  • Oraș - Unele clădiri aveau o suprapunere ciudată atunci când erau amplasate una lângă alta. Li s-a spus cum să se comporte corect și să arate bine acum.
  • Oraș - Un bug care duce la ceea ce pare a fi un oraș gol la conectare este remediat.
  • Interfață utilizator - Unele probleme cu interfața de utilizator din meniurile contextuale sunt rezolvate.
  • Mesaje - Am rezolvat o problemă în care textul din mesaje se suprapune pe fundalul textului.
Dacă ești curios și vrei să experimentezi aceste modificări înainte de a fi lansate, te rugăm să nu eziți să înregistrezi un cont pe serverul nostru Beta, unde acestea sunt lansate cu câteva zile în avans pentru testarea tehnică.
Sperăm că îți plac modificările pe care le aducem cu această actualizare. Te rugăm să ne împărtășești feedback-ul tău cu privire la modificări lăsând un comentariu în subiectul dedicat!

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus