• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Update Versiunea 1.112

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare



Salutare oameni și elfi,

În această versiune am adus îmbunătățiri jocului, l-am reechilibrat, am rezolvat unele bug-uri și am îmbunătățit funcționalitatea aplicației mobile. Puteți consulta lista completă mai jos.

Îmbunătățiri


  • Prezentarea generală a provinciilor și progresul Frăției pentru turniruri au fost îmbinate într-o singură fereastră și sunt acum ușor accesibile prin filele acesteia.
    TournamentTabs.png

Reechilibrare Joc


  • Am redus costurile pentru rețetele de Crafting ale următoarelor clădiri, pentru a fi mai în aproape de alte rețete de clădiri similare: Codicele frunzei, Codicele soarelui, Flacără înghețată albastră, Flacără înghețată portocalie, Flacără înghețată verde, Altar de iarnă.

Bug-uri reparate



La fel ca în toate actualizările, am reparat o serie de bug-uri, printre care:
  • Cercetare - Steagurile de capitol din Arborele de cercetare afișează acum corect numele capitolului, chiar și în clientul HTML5 care până acum a refuzat să afișeze unele dintre ele.
  • Aventurile Frăției - Am rezolvat o eroare la Groapa fără fund care determina ca Punctele de referință să apară în continuare ca fiind deschise și să producă blocaje prin participarea la acestea, deși toate cerințele erau deja îndeplinite și Punctul de referință era deja finalizat.
  • Misiuni - Unele misiuni care necesită construirea de Locuințe sau Ateliere la anumite niveluri nu puteau fi completate în mod corespunzător cu Locuințe magice sau Ateliere magice, din cauză că nivelurile necesare nu pot fi atinse în capitolul respectiv. Cerințele au fost ajustate.
  • Rase oaspete - Portalurile raselor oaspete cu producții în șir, cum ar fi Senatul din capitolul Ambasade, permit acum ca producțiile să fie eliminate dacă stocarea este completă pentru o anumită resursă specifică a rasei oaspete care este plafonată. Acest lucru permite clădirii să funcționeze corect, chiar dacă o astfel de producție a fost finalizată.

Mobil



Notă: Actualizarea versiunii aplicației este lansată separat de versiunea jocului.
  • Jucătorii aplicației care nu și-au înregistrat încă contul cu un nume de utilizator și o parolă, pot utiliza acum conectarea cu Facebook din meniul de setări ale jocului ca opțiune de înregistrare.
  • Depozitare - La vânzarea clădirilor dacă era atinsă capacitatea maximă pentru resursele care urmează să fie returnate la vânzare, nu era afișat nici un avertisment.
  • Înregistrare - Odată ce un cont Facebook a fost conectat, ecranul de conectare ignora orice nume de utilizator și parolă introduse, atunci când se încerca conectarea la un alt cont. L-am învățat să-și oprească comportamentul urât.
  • Negustor - Am remediat o problemă care determina ofertele să apară în ordine greșită, evidențiind ofertele care nu pot fi îndeplinite, în loc să le mute în partea de jos a listei.
Dacă ești curios și vrei să experimentezi aceste modificări înainte de a fi lansate, te rugăm să nu eziți să înregistrezi un cont pe serverul nostru Beta, unde acestea sunt lansate cu câteva zile în avans pentru testarea tehnică.
Sperăm că îți plac modificările pe care le aducem cu această actualizare. Te rugăm să ne împărtășești feedback-ul tău cu privire la modificări lăsând un comentariu în subiectul dedicat!

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus