• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Update Versiunea 1.110

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare



Salutare oameni și elfi,

În această versiune am reechilibrat jocul, am rezolvat unele bug-uri și am îmbunătățit funcționalitatea aplicației mobile. Poți consulta lista completă mai jos.

Reechilibrare Joc


  • Misiunea „Lampioanele vieții” din capitolul Zânelor poate fi refuzată acum. Această schimbare a fost făcută deoarece misiunea necesită cercetarea unei tehnologii opționale.
  • Costurile necesare pentru deblocarea modernizărilor nr. 22, 25, 26, 32, 39, 42 și 47 Mărime divizie s-au schimbat, deoarece aceste tehnologii sunt opționale, iar anterior erau necesare resursele așezărilor pentru deblocare. Pentru a preveni nevoia de a reconstrui așezările rasei oaspete, am ajustat costurile acestor tehnologii. Această modificare aduce costurile de deblocare a tehnologiilor opționale ale modernizărilor Mărime divizie în conformitate cu alte tehnologii opționale, cum ar fi Extindere oraș.

Bug-uri reparate



La fel ca în toate actualizările, am reparat o serie de bug-uri, printre care:
  • Minuni străvechi - Informațiile din meniul Ajutor Minuni străvechi ar putea fi greșite dacă au fost deschise simultan pentru mai mulți jucători.
  • Minuni străvechi - S-a rezolvat o problemă cu bonusul Piramidei Purificării care se afișează cu mai multe valori decât ar trebui atunci când producția din 2 sau mai multe depozite de arme a fost colectată de-odată.
  • Minuni străvechi - A fost eliminat un tooltip derutant care prezenta detalii despre aprecierea bonusului pentru valorile următorului nivel al unei minuni străvechi în fila Modernizare.
  • Oraș - Decorațiunile precum rocile și copacii de la marginea orașului nu se mai pot suprapune peste Extinderile acestuia.
  • Misiuni - Unii jucători primeau misiuni din capitolele de început, pe care le-au finalizat demult. Aceasta nu ar trebui să se mai întâmple.
  • Turla Veșniciei - Timpul rămas pentru Turla Veșniciei se afișează acum corect în fila Turlă din Clasament.
  • Clădiri - Obținerea de resurse prin efectul de hrănire a Phoenixului de foc rece nu mai necesită o altă acțiune în joc pentru ca resursele să devină disponibile utilizării.
  • Ambasade - A devenit posibilă eliminarea producțiilor din Senat dacă depozitul pentru resursele produse este plin, pentru a permite în schimb, producerea altor resurse.

Mobil



Notă: Actualizarea versiunii aplicației este lansată separat de versiunea jocului.
  • Harta lumii - Dimensiunea fontului numelor foarte lungi ale utilizatorilor este acum redusă, astfel încât numele să se încadreze în spațiul alocat.
  • Harta lumii - După terminarea unei întâlniri, nu mai există un pop-up atât pentru recompensele din provincie cât și pentru întâlnire, dacă provincia nu a fost încă terminată.
  • Rase oaspete - S-a rezolvat o problemă care ar putea bloca eliminarea producțiilor în unele cazuri.
  • Rase oaspete - Renunțarea la o producție finalizată nu mai rambursează nici o resursă utilizată.
  • Negustor - S-a acordat mai mult spațiu pentru un mesaj de eroare atunci când încerci să comercializezi Mărfuri Sensibile pentru Mărfuri Standard și invers, astfel încât textele să se potrivească în toate limbile.

Dacă ești curios și vrei să experimentezi aceste modificări înainte de a fi lansate, te rugăm să nu eziți să înregistrezi un cont pe serverul nostru Beta, unde acestea sunt lansate cu câteva zile în avans pentru testarea tehnică.

Sperăm că îți plac modificările pe care le aducem cu această actualizare. Te rugăm să ne împărtășești feedback-ul tău cu privire la modificări lăsând un comentariu în subiectul dedicat!

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus