• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Concurs Vacanță

  • Autor subiect DeletedUser1791
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1791

Guest
Ai fost în vacanță deja? Urmează să mergi? Visezi un loc anume unde îți dorești să-ți petreci vacanța/concediul?
Vrem să vedem cele mai frumoase poze. Vrem să vedem unde urmează să mergi sau unde ai fost, chiar şi locul pe care-l visezi, însă n-ai ajuns încă.

Hai, să vedem cele mai frumoase poze!

Ce ai de făcut?

Postezi poza (una) din vacanța ta și o SCURTĂ descriere a locului respectiv.


Puteți posta direct în acest topic, sub acest anunț, până pe 26 iulie, ora 23:59.

Vom premia 10 jucători cu cate 300 :diamond:.

Regulament :
  • Toate postările trebuie să respecte regulile forumului (implicit ale bunului simț);
  • Puteți participa cu o singură poză;
  • Modalitatea de alegere a câștigătorilor: Random.org;
  • Orice postați după data finală, nu va fi luat în considerare;
  • Anunțarea câștigătorilor și acordarea premiilor: 27-29 iulie.
Echipa Elvenar își rezervă dreptul de a face departajări sau retrage/modifica/adăuga premii dacă acest lucru este necesar.
Pentru eventuale comentarii/întrebări, puteți folosi topicul dedicat din secțiunea feedback. Aici se vor posta doar creațiile pentru concurs.

Mult succes tuturor!
Echipa Elvenar
 

Storm64

Journeyman
WhatsApp Image 2020-01-05 at 18.52.53 (1).jpeg

Burj Khalifa by night. Initial am vrut sa pun o poza cand schiam intr-un magazin, iar afara erau 35 de grade, dar este prea mare. Asa ca ma multumesc cu asta. Chiar merita vazut Dubai-ul. Este pur si simplu senzational.
 
Ultima editare de un moderator:

frunza

Chef
Kaliméra din Santorini, acolo unde linia orizontului se pierde in marea de un albastru infinit si unde marea ia foc atunci cand apune soarele…cand sufletul ti-e prea plin si ti-e teama sa nu pierzi din magie! Cu oraselele ei cochete, te poti plimba in voie la pas, daca te tin pingelele si nu te copleseste caldura…ca remediu, te ascunzi la o terasa cu marea la picioarele tale, iar gandurile se vor lua la intrecere cu valurile. Moussaka si fructe de mare la discretie stropite din belsug cu de toate, ca sa ostoiasca setea. Si daca ai curaj si te incumeti, poti urca strazile inguste pe magarusi :) o adevarata peripetie! Insula cu cladirile ei alb albastru, ofera o imagine de vis, de pe o ambarcatiune de croaziera.. Sa cante Zorba! :)

P.S. Stiu ca trebuia doar o poza, dar am pus una si cu apusul de soare, un adevarat spectacol.
2.jpg
 

Atașamente

  • 1.jpg
    1.jpg
    56,8 KB · Vizualizări: 109
20190819_122453.jpg

Creta...Chania...dupa ce am ajus in aceste minunate locuri....ne-am desfatat cu gastronomia locala...apoi ne-am odihnit pe superba plaja cu nisip fin ca in sfarsit sa ne racorim in apa marii ce avea o culoare azurie cu sclipiri de diamant...deci dupa toate acestea....am plecat in marea croaziera spre Gramvousa...
....am plecat din portul Kissamos la bordul vaporului Gramvousa...a urmat o croaziera superba si iata-ne ajunsi...locul arata minunat...in varful muntelui se afla o citadela...dupa ce patrunzi in interior si te cateri pe ziduri...ai parte de o panorama fantastica...muntii in departare,apa marii de un albastru tulburator in mii de nuante si nu in ultimul rand valea cu vegetatie de semi-desrt....totul arata fabulos...
 

ULISE

Ascended
Cum in aceasta vara nu o sa merg in strainatate din cauza de COVID_19 si nici prin tara nu cred ca am sa ma avant voi dori sa pilotez din nou. De data asta as prefera acest avion pe care-l detine un foast coleg de facultate. Sper ca dupa o pregatire sumara, absolut necesara, prin care sa-mi reamintesc ceea ce faceam cu niste ani in urma sa pot face asta pe aerodromul de la Clinceni, unde am decolat pentru prima data in 1982 la mansa unui avion de acrobatie de tip Zlin! In aer si la inaltime te simti cel mai in siguranta!
 

Atașamente

  • Vacanta_2020.jpg
    Vacanta_2020.jpg
    981,4 KB · Vizualizări: 106

Cyberland

Associate
Sighisoara

Cetatea Sighisoara este atestata documentar din anul 1280. A fost inconjurata de 10 turnuri de aparare dar la ora actuala au mai ramas 9. Fiecare turn in afara de turnul principal, Turnul cu ceas, poarta numele breslelor din acele vremuri. In timp de asediu, fiecare breasla isi lua turnul in primire si aparau cetatea de invadatori.
Sighisoara 2020.jpg
 

DeletedUser2570

Guest
Eu am fost 3 zile la munte la Moiciu de sus ,unde mi-a placut f.f. mult ,aer curat ozonat si o liniste deplina fata de orasul meu Galati aglomerat.
Am vizitat multe locatii ,dar ptr. ca am in tel. niste imagini de la castelul bran le atasez aici
Recomand aceasta statiune unde conditiile la pensiuni sunt exceptionale !
Am aici o imagine cu castelul Bran




20200626-123037.jpg
 

Florea26

Associate
Mi-ar place sa fac o croaziera pe Nil (EGIPT-CAIRO- جمهوريّة مصرالعربيّة ,cel mai lung fluviu din lume ),si sejur,pt.a vedea piramidele,camilele.
cairo-4581202_960_720.jpg
 

elkimen

New Born
As vrea sa vizitez micul canion romanesc,RAPA ROSIE,de langa Sebes ,jud.Alba.Rezervatia uimeste prin decorul de statui si frontoanele de roca rozalie.Nu lipseste din peisaj flora ,cu specii protejate de lege,dar nici fauna.Rezervatia se intinde pe o suprafata de 10 hectare.
DSC_4843-640x400.jpg
 

DeletedUser2682

Guest
Eu imi doresc dintotdeauna sa vizitez Madagascarul si mai ales rezervatiile naturale de acolo. Madagascarul este unul din leaganele evolutive ale biodiversitatii actuale. In poza e o vedere din Parcul National Andringita- aici in poza masivul Tsaronoro.

Eu imi doresc dintotdeauna sa vizitez Madagascarul si mai ales rezervatiile naturale de acolo. Madagascarul este unul din leaganele evolutive ale biodiversitatii actuale. In poza e o vedere din Parcul National Andringita- aici in poza masivul Tsaronoro.
Clipboard01.jpg
 

DeletedUser2683

Guest
Eu îmi doresc sa vizitez orice colțișor al lumii, însă, cel mai mult, aș vrea să ajung în Maldive. Pentru mine, această destinație este mai mult ca perfectă. Îmi doresc să vizitez acele plaje minunate, să pot sta la una dintre acele căsuțe, să pot servi masa pe apă și cel mai mult aș vrea să mă pot bucura de acea mare limpede și cristalină. Sper că voi ajunge cândva să văd acest loc ca în povești.
9923_ho_00_p_1024x768.jpg
 

yulishko

Enchanter
Vacanta mea de dinainte de pandemie. Februarie, Scotia, o tara minunata care merita vizitata in orice perioada a anului. Dupa ce am vizitat o mare parte din ea, plecand din capitala si ajungand pana la celebrul lac Loch Ness, pot spune ca cel mai mult mi-a incantat sufletul privelistea castelului Dunnottar.
116046428_3077420649007960_458318295584057891_n.jpg
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus