• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Ursul gulerat

Storm64

Journeyman
Am activat ursul gulerat, l-am dus la level 10, i-am dat efectul de hranire, dar nu primesc bonusul pentru "cufar ajutor intre vecini".
Screenshot_2.png
 

Maverick333

Associate
Motiveaza-ti vecinii si de la 3 persoane vei primi cate 3 puncte ( pe langa vraja sau relicva, primesti si 3 puncte). Asta e tot
Daca ai motivat deja si ai primit bonusurile( care inainte se gaseau in cufere pe care le cautam prin oras) tb sa astepti 23 ore
La mine a functionat perfect, am primit cele 9 puncte la motivari
 

Storm64

Journeyman
Motiveaza-ti vecinii si de la 3 persoane vei primi cate 3 puncte ( pe langa vraja sau relicva, primesti si 3 puncte). Asta e tot
Daca ai motivat deja si ai primit bonusurile( care inainte se gaseau in cufere pe care le cautam prin oras) tb sa astepti 23 ore
La mine a functionat perfect, am primit cele 9 puncte la motivari
Dar chestia asta ca primim doar de la 3 vecini cate 3 pc, este scrisa undeva? CAci eu nu o gasesc. Daca exista, mea culpa, daca nu, asa cum este scris in prezentare, ar trebui ca la fiecare motivare sa primesc cate 3 pc-uri. Poate ca o rectificare ar fi mai corecta. Multumesc.
 

Maverick333

Associate
Teoretic este in definitie: " 3 puncte per cufar ajutor intre vecini"! Numai ca multa lume a uitat de perioada in care alerga dupa acel cufar prin orasele vecinilor, acum primim direct premiul de la 3 persoane cand motivam direct!
Si da, multi si-au luat teapa cu 3 puncte la fiecare motivare! Realitatea este cum am zis mai sus, 9 puncte in total de la 3 vecini ( 3 cufere)!
Mai departe cred ca poti vb cu cineva din staf, dar mai mult ca sigur vei primi acelasi raspuns!
 

Storm64

Journeyman
Teoretic este in definitie: " 3 puncte per cufar ajutor intre vecini"! Numai ca multa lume a uitat de perioada in care alerga dupa acel cufar prin orasele vecinilor, acum primim direct premiul de la 3 persoane cand motivam direct!
Si da, multi si-au luat teapa cu 3 puncte la fiecare motivare! Realitatea este cum am zis mai sus, 9 puncte in total de la 3 vecini ( 3 cufere)!
Mai departe cred ca poti vb cu cineva din staf, dar mai mult ca sigur vei primi acelasi raspuns!
Ia uite ce scrie pe wiki: " Când îți hrănești Ursul gulerat, vei primi Puncte de cunoaștre în Cuferele de Ajutor între vecini, pentru orice Cufere pe care le descoperi în 24 de ore în care efectul de hrănire este activ. ". Cuvantul orice nu inseamna 3 cufere. Chiar suntem luati la misto.
 

Maverick333

Associate
Nu storm, nu ai dreptate! Sunt 3 cufere pe care le poti primii cand acorzi ajutor, si asta inca de la inceputul jocului! Motivam si de la 3 persoane primeam mesajul " a aparut un cufar...". Il cautam pe la marginea hartii oraselor, il deschideam si luam premiile: relicva sau vraja!
Acum nu mai e nevoie sa cautam, primim premiile direct cand motivam de la 3 persoane!
Asa au fost de la inceput, 3 cufere! Enuntul e clar " 3 puncte per cufar"! Pt mine cel putin a fost clar de la inceput, stiam ca sunt 9 puncte! Si pe unde am mai citit, pe beta de exemplu, toti au vehiculat ideea de 9 puncte in total de la 3 cufere
Acum ca pe forumul Ro se joaca fazan si nu s-a discutat despre asta, e partea a doua! Ce sa zic...nu esti sigurul care a luat teapa asta crezand ca se dau 3 puncte la fiecare motivare!
 

Storm64

Journeyman
Maverick, nu este vorba de teapa. Este vorba de enunt. Am inteles. Asta este. DAr aproape de fiecare data exista mci chitibusuri care nu sunt trecute in mod expres. Asta este. LA urma urmei este doar un joc. Multumesc pentru clarificari. O zi frumoasa iti doresc.
 

Maverick333

Associate
Teoretic enuntul e cat se poate de clar: "per cufar ajutor"! Numai ca s-a uitat notiunea de cufar decand cu motivarea directa! Nu primesti premii de la fiecare jucator pe care il motivezi ci doar de la 3!Premiile alea vin din cuferele de la cautam odinioara ;) Atat
O discutie pe tema asta probabil reamintea aceasta notiune celor care au uitat, cum s-a intamplat pe beta! Si acolo au fost persoane care nu stiau definitia asta "per cufar", au intrebat si au fost lamuriti! Aici daca nu a intrebat nimeni, fiecare a inteles cum a putut!
Cred totusi ca multe fratii au discutat pe chat inainte! Din 24 de membri e imposibil sa nu stie cineva de acest concept de cufar
Zi frumoasa si tie
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Maverick333 a explicat foarte bine, din cate observ. Dintotdeauna s-au luat doar 3 cufere in 24 de ore, este numarul maxim, scris pe wiki, pe forum si pe unde s-a mai anuntat. Inainte le cautai prin orase, de cand cu noua interfata de ajutor, apar ele random si fac pop up. Automat, cand ne referim la cufere de ajutor intre vecini, ne referim la acestea 3, ca nu pot fi niciodata mai multe. Motivarea e motivare, cuferele sunt cufere, poti motiva fara sa primesti cufar. Cam asta-i tot, nu e vreun bug, spor la joc :)

Wiki - Ajutor vecini
 

ncat

Journeyman
Adica exista persoane care au crezut ca vor lua atat de multe puncte de cunoastere pe zi? Hmmm....
 

ULISE

Ascended
Acesta este si motivul pentru care Ursul de la evenimentul actual nu are nicio valoare fata de ursii de anul trecut!!!
Bine ca am putut sa la crafting itemurile obtinute.
 
Sus