• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Problema Batalie

DeletedUser74

Guest
ww4dq0J.jpg


In situatia aceasta inamicul este foarte greu de atacat, a trebuit sa dau foarte multe click-uri, de multe ori arcul nici nu aparea si am primit si eroare la un moment dat. Am mai patit o data ceva similar tot pe un hexagon din margine, insa n-a fost chiar atat de inaccesibil ca acesta. Poate ar fi o idee buna daca ati limita terenul ca sa nu intampinam probleme de genul. Multumesc!
 

DeletedUser

Guest
Dap, am testat și eu și este problemă din cauza rezoluției monitorului.
Ai putea micșora puțin zoomul din browser, apăsând pe CTLR+Rotița de la mouse sau scazi zoomul din setări de la 100% la 75%, te va ajuta puțin până se va face ceva în această privinţă.

1366x768
img
1440x900
img
 

DeletedUser74

Guest
In Mozilla nu merge, in Chrome merge insa cu cat e mai mic zoom-ul cu atat mai sacadat merge jocul, iar in Internet Explorer:

75% zoom arata asa:
Su4O55v.jpg

iar 125% zoom:
0I3FkT0.jpg
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Corect. Am banuit ca este vorba de 1366x768 :) In acest moment rezolutia asta (mai precis cat anume este afisat in browser, mult mai putin decat cea totala) abia se incadreaza la minimul suportat de joc, de aceea mai pot aparea portiuni "trunchiate sau mai greu accesibile". Dezvoltatorii stiu, vom vedea ce se poate face. Ai putea incerca sa joci in fullscreen cand apare harta respectiva, din cate stiu ajuta, fiind suprafata mai mare de afisare :)
 

DeletedUser221

Guest
Buna seara,
Nu se vad unii luptatori pe campul de lupta.
 
Sus