• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

O propunere referitor la piata

kerker

Apprentice
Va rog, sa incercati sa analizati o varianta de piata, la care sa putem tranzactiona si relicve. Chiar cu restrictii sau/si penalizari . Personal ma chinui cu pietre pretioase. La academie imi cere si la Catalizator de combinare si la Productia magica. Altii au alte prioritati. Evident ca numai dupa ce ai ajuns la maxim la "productia crescuta" sau fara acele relicve.
Cine , ce parere are ?
Va multumesc anticipat.
 

yulishko

Enchanter
Relicvele se obtin din turnir. Cu cat faci mai mult turnir cu atat iti creste numarul de relicve acumulate. Si eu m-am lovit la lipsa relicvelor de pietre pretioase, nu am fost atenta la numarul lor, am stat fara vreo 6 saptamani pana a venit turnirul de pietre pretioase si am tras tare. Tu ai noroc, turnirul incepe marti.
 

kerker

Apprentice
Asta stiam si eu, dar fiecare are dreptul sa-si spuna parerea in legatura cu jocul. Eu am propus o varianta de piata.
 

ULISE

Ascended
Eu am lipsa de relicve la Praf magic si altii probabil ca au la Elixir.

Este foarte corect ce ai propus kerlaend dar nu o vad implementata prea curand.

Eu am propus mai demult (exista postarile pe Forum) sa existe o piata pentru:
- relicve;
- fragmente de rune;
- cladiri;
- vraji;
- si alte itemuri necesare in joc.

Spun ca le va fi greu sa implementeze asa ceva bazandu-ma pe faptul ca dupa implementarea Productiei multiple la Ateliere logic ar fi fost ca acelasi lucru sa se intample si in cadrul Fabricilor, Depozitelor de armament. Ori asta nu s-a intamplat inca si nici prea curand nu se va intampla.
 
Va rog, sa incercati sa analizati o varianta de piata, la care sa putem tranzactiona si relicve. Chiar cu restrictii sau/si penalizari . Personal ma chinui cu pietre pretioase. La academie imi cere si la Catalizator de combinare si la Productia magica. Altii au alte prioritati. Evident ca numai dupa ce ai ajuns la maxim la "productia crescuta" sau fara acele relicve.
Cine , ce parere are ?
Va multumesc anticipat.
Da, ar fi o treaba foarte buna si eu ma confrunt cu lipsa de pietre pretioase dar nu cred ca se va face! :confused: Dar nu se stie niciodata, cine stie...;)
 

ULISE

Ascended
Eu cred ca se va face dar mai este mult pana atunci.
Ati vazut ca dupa utimele up-grade-uri din joc au aparut o serie de "bug-uri" ca de exemplu intarzierea primirii premiilor de la Turla si Turnir.

Ramane sa asteptam si sa speram ca se vor face pana la urma!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
In orice joc trebuie sa existe unele resurse "de control". Acest lucru nu se va intampla probabil daca nu se introduc mai intai noi variabile in mecanica. Daca totul devine licitabil sau la liber iese un talmes-balmes si se rastoarna scarile de valori. Daca vreti sa craftati non stop si se papa relicve trebuie muncit pentru a contracara acest lucru. Relicvele se obtin foarte usor la turnir. Va pregatiti in avans turnirurile ce ofera relicvele care va intereseaza si mergeti mult mai departe ca de obicei cu ele pana va reechilibrati stocurile.
 

ULISE

Ascended
Daca vreti sa craftati non stop si se papa relicve trebuie muncit pentru a contracara acest lucru.
Corect este: "Daca vreti sa craftati non stop si se papa relicve trebuie bagat mana in buzunar pentru diamante (de fapt asta inseamna "muncit") pentru a contracara acest lucru.;)
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Absolut deloc. La modul in care intru eu pe joc cand am timp, ca deh, nu joc la vreo performanta, si craftul merge non stop, fara vreun diamant. Si sunt multi jucatori care joaca asemanator si craftul tot non stop le merge. Chiar se obtin mult prea usor relicvele. Ba de multe ori folosesc reduceri de timp ca sa craftez mai repede reduceri de timp... deseori mai slabe ca reducerile folosite... pentru ca pot, tot fara diamante ;). Lasa dramele, macar fa putin teatru acolo unde chiar ar putea sa te mai creada lumea :)

PS : Sigur, in principiu, poti scufunda corabii de diamante in aproape orice, dar asta nu te face tocmai un jucator strategic sau inteligent... ci, in cel mai bun caz, doar unul extrem de grabit...
 

ULISE

Ascended
PS : Sigur, in principiu, poti scufunda corabii de diamante in aproape orice, dar asta nu te face tocmai un jucator strategic sau inteligent... ci, in cel mai bun caz, doar unul extrem de grabit...
Foarte corect ce spui, dar stii foarte bine ca sunt si astfel de jucatori care crafteaza si cu diamante.
Si la mine merge craftul non stop, dar as fi vrut sa nu mai fiu "obligat" sa fac cel putin 20 de provincii la Turnirul de praf magic. Pentru restul relicvelor eu fac la Turnir doar cate 10-11 provincii/turnir. Cel mai mare stres pentru mine este cand vine Turnirul de praf magic. Ce bine ca abia trecut si mai revine dupa 8 saptamani!

PS
Uitasem cum e sa mai fiu ironizat!:):). Chiar ma bucur ca se mai intampla.:cool:
Multa sanatate si sa trecem toti cu bine peste perioada asta dificila din viata reala.
 

yulishko

Enchanter
"Daca vreti sa craftati non stop si se papa relicve trebuie bagat mana in buzunar pentru diamante

Craftez non-stop, doar catalizatori. Nu am folosit niciodata diamante la craft (asta deja mi se pare aroganta) . Fac turnir cat pot de mult. Diamantele nu sunt decat o risipa pentru o scurtatura. Si atunci unde mai e placerea jocului???
 
Sus