• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Mutare pe harta lumii

frunza

Chef
Despre mutarea pe harta la Cucuietii din deal

Ca orice jucator gospodar, mi-am pus repede bifa sa nu cumva sa fiu mutata in cine stie ce zona fara jucatori activi. Eu pot intelege ca aceasta actiune se face automat cu intentia de a fi benefica, dar ce s-a intamplat zilele astea tine de “triunghiul Bermudelor” .... In jurul meu marea majoritate a vecinilor sunt conturi la care s-a renuntat sau conturi mici. Cum sa procedez si ce as putea face pe mai tarziu? Habar n-am.

Acest demers este un esec total! Chiar nu este nimeni care sa verifice ce se intampla dupa toate aceste modificari? As sugera, daca nu este cu suparare, sa eliminati aceasta optiune la setari si cine doreste sa fie transferat intr-o alta locatie va poate contacta, ar fi in avantajul tuturor partilor si cu un mai bun randament, o evolutie mai rapida a fiecarui jucator.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Ca orice jucator gospodar, mi-am pus repede bifa sa nu cumva sa fiu mutata in cine stie ce zona fara jucatori activi.

E nitel pe dos, ca sa nu fii mutata scoti bifa, nu o pui :) Mutarea manuala nu este posibila din pacate. Odata cu versiunea de joc 1.21, mutarile se fac numai in mod automat, saptamanal - https://ro.forum.elvenar.com/index.php?threads/versiunea-1-21.747/ Totul e facut de server in baza unor algoritmi si a spatiilor disponibile (jucatorii pot fi mutati doar daca au optiunea activata si exista un loc identic pe harta considerat mai bun decat cel actual, mutarile nu sunt garantate) - mai multe info in anuntul initial : https://ro.forum.elvenar.com/index.php?threads/soluția-mutarea-jucătorilor.599/ Spor la joc.
 

sora soarelui

New Born
Cu siguranta mutarile nu favorizeaza jucatorul neaparat. Este adevarat ca unii dintre noi am uitat bifa. Nu ne-am mai gandit la ea. Aveam aceeasi vecini de ani de zile, relatii comerciale bine dezvoltate, prietenii consolidate. In ceea ce priveste mutarile de astazi, multi dintre noi ne-am trezit singuri singurei, asigurati insa ca mutarea e benefica. Suntem multi care ne dorim vechile locuri pe harta. Poate ca ar fi trebuit sa fim inca odata intrebati. Si ar fi chiar inspirat sa ne reluam vechile locatii....
 

frunza

Chef
E nitel pe dos, ca sa nu fii mutata scoti bifa, nu o pui :) Mutarea manuala nu este posibila din pacate. Odata cu versiunea de joc 1.21, mutarile se fac numai in mod automat, saptamanal - https://ro.forum.elvenar.com/index.php?threads/versiunea-1-21.747/ Totul e facut de server in baza unor algoritmi si a spatiilor disponibile (jucatorii pot fi mutati doar daca au optiunea activata si exista un loc identic pe harta considerat mai bun decat cel actual, mutarile nu sunt garantate) - mai multe info in anuntul initial : https://ro.forum.elvenar.com/index.php?threads/soluția-mutarea-jucătorilor.599/ Spor la joc.
Ok, am inteles. Ideea este ca nu stiu ce calcule s-au facut ca nu prea este bine. Chiar deloc. Spor as avea, dar mi-e imposibil pt ca la piata lipsesc ofertele cu desavarsire. Fara posibilitatea de a avea acces la negustor la oferte care sa ma poata scoate din impas, nu vad cum as putea continua jocul. In multe fratii exista jucatori care produc acelasi gen de marfuri si asta reprezinta o problema. Degeaba am oferte de matase, de ex. daca sunt de 10k si io am nevoie de 200k. Nu exista posibilitatea sa se faca modificari la negustor pt marfurile standard, asa cum exista pt marfurile sensibile? sau mutarea jucatorilor care au conturi mari langa jucatori de acelasi nivel? Ma gandesc ca nu numai eu sunt in situatia asta.



Am scris cele de mai sus, in speranta ca vor fi transmise mai departe si sper ca vor fi aduse niste ajustari la transferul jucatorilor pe harta lumii pe alte criterii, pt ca mutatul asta automat duce la sincope in fluiditatea jocului.
 

Giuliano

Journeyman
Parca spuneati ca ne muta pe harta saptamanal sau automat...gaurile pe harta se inmultesc si eu tot nu sunt mutat.Inainte primeam mesaj ca am fost mutat acum nimic
 
Sus