• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Jocul nu functioneaza pe RO

DiscovererDana

Associate
Buna seara!

Sunt deja cateva ore bune de cand jocul nu merge pe RO. Nu ma pot conecta si joc de 6 ani!

Ce se intampla? Pe beta ma cconectez fara probleme, pe RO nu.
 

Elfenar

Evoker
Buna. Am inteles ca nu te poti conecta pe joc...cativa pasi simpli ...verifici daca ai actualizare la Chrome sau Mozilla apoi in Chrome deschizi Setari si cauti Hardware si vezi sa fie bifat sa poti folosi accelerare Hardware cand este disponibila. chrome://settings/?search=hardware
 

arri

Associate
Bună ziua! De ieri nu pot accesa ro.elvenar.com. Pe niciun browser. Chrome, Firefox, Edge. Cu Hardware Accelerator activat. În schimb, pot accesa ru.elvenar.com, hu.elvenar.com, us.elvenar.com, fr.elvenar.com și orice alt elvenar.com în afară de cel românesc. Îl pot accesa pe elvenarul românesc doar dacă vreau să-mi creez cont nou!! De asemenea, de pe orice alt calculator pot accesa inclusiv serverul românesc. De pe orice tabletă sau telefon. Doar computerul meu personal nu are acces la minunăția de ro.elvenar.com. Îmi puteți spune care e motivul și în ce fel mă puteți ajuta să am acces la joc de pe propriul computer?
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Multam pentru raportare @arri. Iti dai seama ca nu poate fi o problema cu jocul asta, cat timp doar un PC iti face nazuri :) Verifica ce anume accesezi tu de fapt si sa ai browserul pe curat (cache/cookies). Nu prea are cum sa mearga cand vrei cont nou si sa nu mearga cand vrei sa accesezi unul existent, ceva nu faci corect acolo :)

PS : Noi am transmis mai departe situatia cu problemele de logare in general, dar ne trebuie mai multe date/detalii pentru a ne da seama despre ce este vorba de fapt pentru ca nu o putem reproduce.
 

iuli76

New Born
nu merge jocul de pe calculator. am mai raportat aceasta situatie. nu s-a remedoat. am folosit alt blowser.
 
De ieri seară pe Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Opera nu mai funcționează jocul pe PC.

screenshot-nimbusweb.me-2022.10.13-12_41_49.jpg
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Multumim pentru raportare/detalii. Noi am transmis deja problema mai departe de mai multe zile cum am spus mai sus, din pacate nu s-a descoperit nicio problema concreta pana acum. Orice detalii aveti in plus, browsere folosite, eventual vpn sau proxy, eventuale ore intre care apare problema, fisierul json din tab-ul network din momentul logarii care ar putea arata ce se intampla la acel moment, samd, depuneti tichet la suport cu ele si le transmitem mai departe in masura in care sunt utile. Multumim.
 

carmen20

Journeyman
Buna seara!
Eu si cativa membrii din fratia mea am avut aceasi problema in timpul Aventurilor....nu a fost de loc ok, mai bine de 24 de ore nu am putut accesa site-ul romanesc.....si asa premiile sunt slabe...
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
S-au facut niste modificari intre timp la pagina de logare. Daca mai apar probleme similare va rugam sa scrieti aici sau sa depuneti tichet. Multumim pentru detaliile oferite.
 
Sus