• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Joc...

Cowmax

Apprentice
La Turnir ai două posibilități să treci mai departe:1.Negocieri și 2.
Lupta.
Unu-i coleg din echipa unde sunt eu,se confruntă cu problema următoare:de cîte ori vrea să lupte,
îi intră doar Lupta Automată.Efectiv nu știe ce să facă,pt.a lua el deciziile luptei.
Vă mulțumesc
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Nu sunt probleme cu luptele. Sigur nu joaca de pe mobil amicul tau, ca acolo nu are lupta manuala ?
 

Cowmax

Apprentice
Am o nelămurire,dacă nu vă supăra-ți :am cîștigat un Atelier
Magic ieri,la Turla Veșniciei cea
de-a treia Poartă și cînd l-am așezat pe Terenul meu,mi-a luat
din locuitorii mei...de ce oare ???
ce fel de cîștig a fost ????
Am cîștigat odată și o Locuință
Magică,dar mi-a dat locuitori.Nu
înțeleg...
Poate așa e la -Ateliere Magice-
Vă rog,să mă lămuriți.
Vă,mulțumesc.

Nu sunt probleme cu luptele. Sigur nu joaca de pe mobil amicul tau, ca acolo nu are lupta manuala ?
Mă scuza-ți ,că nu v-am răspuns
la întrebarea dv.
I-am spus cum ma sfătuit ULISE,să apeleze la dv.(conducerea,jocului)
Ce a făcut,cum a procedat,nu știu?
Nu a mai răspuns.Vă,mulțumesc.
O zi bună.
 

Storm64

Journeyman
Am o nelămurire,dacă nu vă supăra-ți :am cîștigat un Atelier
Magic ieri,la Turla Veșniciei cea
de-a treia Poartă și cînd l-am așezat pe Terenul meu,mi-a luat
din locuitorii mei...de ce oare ???
ce fel de cîștig a fost ????
Am cîștigat odată și o Locuință
Magică,dar mi-a dat locuitori.Nu
înțeleg...
Poate așa e la -Ateliere Magice-
Vă rog,să mă lămuriți.
Vă,mulțumesc.
Cand pui in oras atelierul magic, acesta iti ia din populatie si din cultura, caci iti ofera puncte si provizii. Cu cat il cresti, cu atat primesti mai mult.
 

Cowmax

Apprentice
Cand pui in oras atelierul magic, acesta iti ia din populatie si din cultura, caci iti ofera puncte si provizii. Cu cat il cresti, cu atat primesti mai mult.
Am înțeles acest lucru,cu dezvoltarea "lui".Mulțumesc.
Dar m-am referit la amplasarea pe Teren,de ce mi-a luat din locuitori,dacă era Premiu.
Aici nu văd sensul Premiului.
 

Maverick333

Associate
E prin definitie un atelier, asa ca se supune regulilor jocului! Pentru a-ti contrui un atelier , iti trebuie populatie, nu? Daca acum te hotarasti sa stergi un atelier din cele pe care le ai, primesti inapoi toata populatia, corect? Asadar , ca sa iti plasezi un atelier, fie el si magic, ai nevoie de populatie!
Faptul ca e premiu inseamna doar ca nu te costa nimic sa il cumperi, adica nu dai diamante, l-ai primit gratis.
Fiind un atelier magic, e direct la nivelul capitolului la care esti, nu va trebui sa pierzi timp crescandu-l de la nivelul 1 si pe deasupra productia este mult peste cea a unui atelier normal, asa ca , daca vrei, pur si simplu il inlocuiesti cu unul normal si gata!
Stii ce ai facut tu acum? Ai primit un porsche cadou si te plangi ca trebuie sa dai bani pe benzina!:)))) E prin definitie o masina, asadar consuma benzina!:)))
 

Storm64

Journeyman
E prin definitie un atelier, asa ca se supune regulilor jocului! Pentru a-ti contrui un atelier , iti trebuie populatie, nu? Daca acum te hotarasti sa stergi un atelier din cele pe care le ai, primesti inapoi toata populatia, corect? Asadar , ca sa iti plasezi un atelier, fie el si magic, ai nevoie de populatie!
Faptul ca e premiu inseamna doar ca nu te costa nimic sa il cumperi, adica nu dai diamante, l-ai primit gratis.
Fiind un atelier magic, e direct la nivelul capitolului la care esti, nu va trebui sa pierzi timp crescandu-l de la nivelul 1 si pe deasupra productia este mult peste cea a unui atelier normal, asa ca , daca vrei, pur si simplu il inlocuiesti cu unul normal si gata!
Stii ce ai facut tu acum? Ai primit un porsche cadou si te plangi ca trebuie sa dai bani pe benzina!:)))) E prin definitie o masina, asadar consuma benzina!:)))
Super asocierea cu Porsche. Bestial !!!
 

ULISE

Ascended
Nici chiar eu nu puteam sa fiu atat de carcotas.:rolleyes:

Mai bine primea o masina electrica poate era mai ieftin! ;)
 

Cowmax

Apprentice
Super asocierea cu Porsche. Bestial !!!
"Vă salut,pe toți"
Acestea sunt ultimele mele cuvinte,,nu vreau să intru în polemică cu nimeni.
În primul rînd,trebuie să ști să faci
diferența,între un Premiu și un cadou.
Premiul,este rodul munci;-o recompensă-un merit.
Cadoul,doar "ceva":ce se oferă gratuit.Din inimă,sau interes...
Pt.Premiu,se pot face plîngeri;
ori poți solicita,anumite răspunsuri,sau neînțelegeri
Cadoul,doar îl primești și atît:
"Calul de dar,nu se caută în gură"
În al doilea rînd,dacă comentariu era din partea Conducerii,Jocului;înțelegeam interesul,lor.
Dar venind din partea Colegilor(Colegelor)....
Așteptam un răspuns,la nelămurirea mea;venit din suflet,Solidarii fiind Adevărații
Jucători.....
În al treilea rînd,Sărbători-fericite
O zi bună și spor la treabă.
 

Maverick333

Associate
Noi cred ca am inteles bine, tu cred ca esti putin confuz, atat!
Ai primit un premiu, un cadou, cum vrei sa ii spui, iar acest cadou se supune regulilor jocului la fel cum a facut-o si locuinta magica de care ne spuneai! Fiind o locuinta, iti produce bani si iti da locuitori ( mult mai multi bani si mult mai multi locuitori decat o locuinta normala). Ai primit-o ca si cadou, era direct la nivelul la care esti, nu a trebuit sa o construiesti de la zero, nu ai consumat resurse, doar ai pus-o in oras. Si ai fost mega multumimit. Corect?
Acum ai primit un atelier magic. Iar atelierul, fie el si magic, necesita un numar de locuitori care sa iti produca acele provizii! Pentru ca astea sunt regulile jocului. Ca sa construiesti ceva in acest joc, iti trebuie resurse si locuitori. Nu ai cum sa ai pretentia ca un atelier sa nu iti ceara locuitori ca sa il pui in oras! E ilogic! Poti verifica in meniul de cladiri, ai acolo cerintele pentru a achizitiona un atelier magic sau o locuinta magica!
Gandeste-te ca multi au dat bani grei (diamante)pe acele ateliere, tu poti pune unul gratis! Asta e cadoul/premiul/ cum vrei tu sa ii spui... adica 2000 de diamante!
Așteptam un răspuns,la nelămurirea mea;venit din suflet,Solidarii fiind Adevărații Jucatori
Ti-am raspuns cu intentia de a te ajuta, de a te lamuri! Pretentia ta, chiar si cum ai nuantat-o tu, e ilogica! Solidaritatea dintre jucatori de care vorbesti tu exista, dar daca nu ai dreptate , nu are cum sa te sustina cineva! Nu cred ( desi am invatat demult sa nu ma mai mire nimic pe lumea asta) nu cred ca iti va da cineva dreptate aici, pt ca inca de la inceputul jocului atelierele magice au costat diamante si au cerut locuitori pentru a le amplasa! Inteleg nuanta ta, dar nu esti atent la cea de care ti-am povestit eu mai sus!
Toate cele bune!
 
Ultima editare:

ULISE

Ascended
O explicatie corecta, completa si absolut necesara de la Maverick333.
Sper sa nu te superi ca acest Atelier Magic nu se va up-grada de la sine si va trebui sa folosesti Planuri.
Dar daca nu iti convine il poti vinde sau sterge din oras.

Sarbatori Fericite de asemenea!
 

Cowmax

Apprentice
1.Am înțeles cum este cu Premiul la Turla Veșniciei(Atelierul Magic).Vă,mulțumesc.
Eram doar nedumerit în ceea ce
privește Premiul.Credeam că poate....,e vreo greșală.M-ați lămurit,ok.Mersi.
2..E logic,fiecare joc are Regurile
și Premile,"lui".Jucătorul dacă vrea,
joacă;dacă nu,e liber să meargă în altă parte să se joace.E firesc,să fie așa.
3.EU DOAR AM ÎNTREBAT,CIVILIZAT DIN;NECUNOAȘTERE,POATE DV.,V-AȚI DESCURCAT DIN PRIMA FĂRĂ SĂ ÎNTREBAȚI(FELICITĂRI) SAU MI-AM EXPRIMAT O PĂRERE DE JUCĂTOR ATÎT ȘI NIMIC MAI MULT(NU AM SPUS CĂ AM DREPTATE DOAR EU,CI ESTE DOAR O SIMPLĂ OPINIE,CA JUCĂTOR)
3.DACĂ MAI AVEA-ȚI PUȚINĂ RĂBDARE,ÎMI SCOTEAM "PĂLĂRIA" ÎN SEMN DE RESPECT ȘI MULȚUMIRE ÎN FAȚA DV.
NU AM TACHINAT PE NIMENI...,
ULISE,ÎȚI DORESC CA ACELE GÎNDURI CU CARE MI-AI FĂCUT URAREA:DUMNEZEU SĂ-ȚI LE ÎMPLINEASCĂ ȚIE,DUBLU

Desenul acela cu zîmbetul,e probabil o greșeală,a computerului
Litera acoperită e D.
DUMNEZEU SĂ ȚI LE ÎMPLINEASCĂ ȚIE,DUBLU
 
Sus