• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Idee: Minunile grupate ca si cladiri de set.

hulktim

Journeyman
O propunere interesanta am: ca unele cladiri de Minuni Stravechi sa le putem grupa una langa alta ca si cladiri de set pentru bonusuri aditionale. Ce parere aveti? :coin::supply::kp::diamond::cool:
 

frunza

Chef
O propunere interesanta am: ca unele cladiri de Minuni Stravechi sa le putem grupa una langa alta ca si cladiri de set pentru bonusuri aditionale. Ce parere aveti? :coin::supply::kp::diamond::cool:
Nu stiu daca ar fi posibil sau daca ar fi rentabil, zic si io! Ma gandesc ca trebuiesc luate in calcul niste criterii pt set: in functie de timpul de cules (sunt unele care se culeg la interval de 3 ore)? in functie de capitolul de care apartine minunea? De cultura? Populatie? De dimensiuni? La aparitia rasei noi apare un inconvenient, pt a face loc portalului si cladirilor de la capitolul nou, incepi sa muti (teleportezi) cladiri din oras pt a crea spatiul necesar, inclusiv minunile, si atunci ele nu mai aduc niciun beneficiu, setul nu mai are nicio valoare. Si cum rasa noua tine ceva timp, apoi urmeaza modernizarile, setul nu mai este set, lipsa bonusului in schimb conduce implicit la frustrarea ca nu beneficiezi de el… am zis sa-mi dau si io cu parerea. :)
 
Sus