• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Greseluta

  • Autor subiect DeletedUser1090
  • Data de început

DeletedUser1090

Guest
La intrebarea de la subiectul cu extraterestri : "A-ti dori.....". corect este Ati dori...
 

DeletedUser1474

Guest
Off , credema ca eram in graba ! Daca inca mai aveam optiunea sa editez si sa corectez as fi făcut-o.
+Este prima mea postare pe acest forum, ieri m-am alaturat, nu este nevoie sa ne scoate ochii.

Tin sa mai mentionez ca :
A doua greseala si ultima ar fi ca am pus "se poti" in loc de "se poate"(cand ai diferite scenarii in cap legate de un subiect se mai intampla la scrisul pe tastatura sa mai gresesti). Dar in mare parte eu zic ca este ok formulat, iar cititorul intelege esenta.
Multumesc pentru postare oricum, nu putea sa ramana asa.

Ca si acum de exemplu ,
corect era "crede-ma"
dar hey, internet, forum , joc .... remember? :D Oamenii scriu repede la tastatura si dau click.
Daca tot imi corectati postarea de la event , o puteti corecta si pe cea anteriorara? Nu vreau sa-mi sara lumea la gat doar pentru ca scriu repede pe tastatura.

Lasand gluma la o parte, este bine ca exista oameni care aduc in atentia tuturor anumite greseli.
 
Ultima editare de un moderator:

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Aceasta sectiune este pentru greseli in joc, wiki si eventual subiectele oficiale de pe forum, nu cele ale jucatorilor :)

Si intr-adevar : https://ro.forum.elvenar.com/index.php?threads/regulament-forum.5/

4. Stil de comunicare (fără LITERE MARI!)

Verificați textul înainte de a posta. Astfel, vă puteți asigura că este uşor de citit şi poate fi înțeles de către ceilalți membri ai forumului. De asemenea, vă rugăm să nu folosiți LITERELE MARI în mod abuziv, scriind propoziții întregi în acest fel. Totodată, evitați reproșurile cu privire la greșelile gramaticale sau de scriere ale jucătorilor. Dacă acestea sunt atât de mari încât conținutul mesajului se pierde, puteți raporta acel post, un administrator sau un moderator urmând să se ocupe de respectiva problemă.
 

DeletedUser1090

Guest
Aceasta sectiune este pentru greseli in joc, wiki si eventual subiectele oficiale de pe forum, nu cele ale jucatorilor :)

Si intr-adevar : https://ro.forum.elvenar.com/index.php?threads/regulament-forum.5/

4. Stil de comunicare (fără LITERE MARI!)

Verificați textul înainte de a posta. Astfel, vă puteți asigura că este uşor de citit şi poate fi înțeles de către ceilalți membri ai forumului. De asemenea, vă rugăm să nu folosiți LITERELE MARI în mod abuziv, scriind propoziții întregi în acest fel. Totodată, evitați reproșurile cu privire la greșelile gramaticale sau de scriere ale jucătorilor. Dacă acestea sunt atât de mari încât conținutul mesajului se pierde, puteți raporta acel post, un administrator sau un moderator urmând să se ocupe de respectiva problemă.
Scuzeeeee! Am crezut ca partea de chestionar este oficiala:oops:. Doream sa ajut si uite ce-a iesit:rolleyes:. Nu imi sta in obicei sa corectez greseli gramaticale sau de redactare-cel putin nu aici:p. Noapte buna!:)
 

DeletedUser860

Guest
te iertam de data asta :))) data viitoare te pedepsim la colt cu minile la spate :))
 
Sus