• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

fragmente de vraja la Turla Vesniciei

EnchantedMarian

Associate
Buna! se poate cumva echilibra cat de cat sansele de a castiga altceva in afara de fragmente de vraja....sincer aproape la fiecare grup de mobi obtin fragmente de vraja...ce sa fac cu atatea?...am deja 170k...si nu am catalizatori destui sa le folosesc....ori scadem sansa de obtinere a lor per grup...ori cum am mai sugerat si altadata sa putem sa le schimbam pe catalizatori! multumesc! P.S. am o gramada de cladiri in carte pe care le pot descanta sa fac fragmente de vraja...dar...cum am mai spus deja...am o tona. E doar o sugestie....
 
Ultima editare:

DeletedUser2521

Guest
Fa tot posibilul sa modernizezi academia, la nivelul 5. Vei produce catalizatori, mult mai ușor.
 

ULISE

Ascended
Eu am Academia la nivelul 5 de la inceputul jocului si tot cu problemele descrise de colega m-am confruntat.
Sugestia facuta de ea a mai fost expusa dar dezvoltatorii nu8 o vor pune prea curand in practica (daca o vor pune vreodata) deoarece inca se preconizeaza ca majoritatea jucatorilor sa apeleze la diamante (si eu am facut-o) si nu sa aiba ocazia unui schimb cu alti jucatori.

O discutie importanta a fost si la Turnir cand s-a introdus Restaurarea Regala si a fost pusa in contrapondere cu Planul. Eu sustineam ca Planul este cel mai important altii ca Restaurarea este de baza. Oricum exista mai multe feluri de a juca si a iti dezvolta orasul deci normal ar fi ca sa poata exista schimburi de tot felul intre jucatori.
 

EnchantedMarian

Associate
Am academia de nivelul 5 de mult timp...dar ca sa produci catalizatori ai nevoie de relicve...nu de nivelul academiei...confunzi catalizatorii cu fragmentele de vraja amice...odata cu nivelul academiei creste numarul de fragmente ce le obtii din descantat cladiri, nu cantitatea de catalizatori...pe mine nu ma intereseaza ca fac mai repede catalizatorii(ca pentru asta am reducerile de timp)...ci faptul ca nu am relicve sa-i fac...la cat de mult am descoperit eu harta i-mi trebuie 70 si ceva de ore sa descopar o noua mina cu relicve...despre asta vorbeam!
 
Ultima editare:
pentru a obtine relicvele necesare producerii catalizatorilor....trebuie sa tragi tare la turnir...sa iti calculezi cam cate religve iti trebuie pana la tura urmatoare....sunt necesare cam 220-230 religve din fiecare sortiment necesar....asa ca solutia este turnirul....ca mai prinzi la crafting cateva sau cand rezolvi o provincie este bine....dar nu suficient....
o zi buna...spor la turnir....ia cat mai multe religve astazi....sunt cele de care ai nevoie...
 
alta optiune de a gasi religve necesare producerii catalizatorului sunt : cand le baga la crafting, cand rezolvi o provincie pe harta si de la vecini....insa sunt insuficiente....ca sa poti juca la turnir....fa-ti tu fratie...si asa rezolvi....ramai singur cum vrei si castigi si religvele necesare....eu ti-am mai spus....ce este asa greu de inteles ;)uite acum se castiga la turnir religve de marmura....foarte importante....inca mai ai timp....succes:)si inca ceva....nu vrei turnir....nu te plange....nu te obliga nimeni...cam asa sta treaba ;)
 
Ultima editare:

EnchantedMarian

Associate
nu ma plang omule...era sugestia mea de a creste sansele sa castigi catalizatori la Turla in aceeasi proportie cu fragmentele de vraja....sau sa schimbi fragmentele pe catalizatori...daca ai citit de la inceput ce am scris, nu ma plangeam..sugerma niste chestii....
 
crezi ca daca vii tu cu o sugestie gata se indeplineste....ti-am spus...vrei catalizatori...fa rost de relicve ca toti juctorii...tu practic de asta ai nevoie....si nu sunt...omule...am nume...nu se vede?
 

DeletedUser2521

Guest
Acest joc a fost creat de cineva și nu ușor. Nu putem sa-l forțam pe manager. E ca și când te duci în casa lui și-i zici: pune masa acolo, fotoliul dincolo si patul pe mijloc. De aceea Marian, ca să obții ce-ti dorești trebuie sa participi la toate acțiunile. Toate au legătură între ele.Trebuie sa pui osul la treaba, altfel e simplu: clic pe ieșire și gata!
 

ULISE

Ascended
Foarte multe jocuri sunt create de catre cineva si nu usor dar nu toate sunt si jucate de catre jucatorii pasionati!
Daca l-a creat ca pe propria casa atunci sa inchida usa si sa se joace singur sau sa invite doar cativa "prieteni" pana vine mama de la serviciu!
 

DeletedUser2521

Guest
Dacă asa crezi , atunci inventează un joc și sa vedem cum te simți primind "sfaturi" , de la toți jucatorii.?
 
Vai Ulise se putea sa nu spui tu ceva contra....tu critici pe cei care fac jocuri....atunci de ce joci jocurile lor...te-ai gandit vreodata ca nu faci parte din jucatorii pasionati ;) ....si ma intreb a nu stiu cata oara....daca esti atat de bun ca jucator....oare de ce nu se vede si in orasul tau?:rolleyes:
Nu te obosi sa raspunzi....este prea obositor pentru tine;)....
 

ULISE

Ascended
Dacă asa crezi , atunci inventează un joc și sa vedem cum te simți primind "sfaturi" , de la toți jucatorii.?
Crezi ca cel care a dezvoltat un joc nu are nevoie de nicio critica sau de nici o sugestie!!!
Atunci de ce mai exista acest topic si altele similare.

PS
Ati fost obisnuiti sa faceti doarce vi se comanda!? Credeam ca la atata timp de la Revolutie se poate vorbi liber!

Am inventat destule jocuri (jocurile logice erau preferatele mele) dar pe hartie (o tempora) nu pe calculator deoarece nu ma descurc in programare. Am insa un nepot care lucreaza la o mare companie de jocuri si apreciaza cand imi spun parerea despre "productiile" lui.
 
Ia uite independentul unde era....ha, ha, ha....nu iti este jena sa spui ca face-m doar ce ni se comanda?
Pai tu nu critici...bati apa in piua..puisor....mai vezi pe cineva ca tine in forumul asta?
Tu care nu esti in stare sa joci...si care ai umplut forumul cu bazaconii...tu vorbesti?...da stiu ca ai tupeu...colega...mare tupeu....
Energia pe care o folosesti pe forum....canalizeaz-o pe orasul tau...puisor....nu mai purta tu grija cine pe cine comanda....cred ca esti singurul jucator vechi care are un oras blocat....si te mai lauzi ca esti mare gamer....stii vorba aia...."uite cine corecteste":p:p
 

DeletedUser2521

Guest
Ulise, fiecare dintre noi are nevoie de sfaturi , care pot fi folositoare sau nu.Nu putem sa fortam pe cineva sa le primeasca.Si tu acasa, la serviciu sau oriunde,primesti povete iar tu alegi ce crezi ca i-ti este de folos. Si in acest joc noi dam sugestii ,dar managerul primeste doar ce crede el ca este benefic atat lui ,cat si noua. Tu fortezi nota cu dorintele tale, pe care vrei sa le impui.Asta este dictatura de care vorbesti. Lumea este plina de sfatuitori buni sau rai.Tu plangandu-te mereu, din care categorie esti ? Alege tu, dar tacand. Este cel mai bun sfat pe care ti-l dau.
 

Salador

Evoker
@viorica2019 Au devenit plictisitoare atacurile tale la @ULISE , nu vezi ca sunt unilaterale. Sunt pe forum sa aflu informatii suplimentare nu sa citesc atacurile tale. Cum a spus Elmer daca ai ceva cu Ulise foloseste mesajele private. E f obositor ca dupa fiecare mesaj a lui Ulise se urmeze automat cel al tau defaimator. Opreste-te!
 

Manuela7

Associate
Buna ziua. Observ ca in ultima vreme se castiga foarte rar fragmentele de vraja la Turla Vesniciei ....
 
Sus