• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

flash player se blocheaza.

  • Autor subiect DeletedUser115
  • Data de început

DeletedUser115

Guest
Salut am observat ceva probleme legate de flash.
Cand dau ajutoarele pe harta sau la fratie dupa 12-13 misiuni sa zic incepe si nu mai raspunde calculatorul.
Daca ies din joc si intru iar merge iar o perioada [aceeasi problema o au mai multi din fratie]
La mine e mai mult pe harta si la ajutoare fratie;;in joc propiu zis sunt mici probleme si aici [Daca sunt pe o casa sa vad cat mai are ,,etc si ma mut cu sageata pe o fabrica ,in prima faza imi arata comanda de la casa pe urme isi revine.
Am chrome
Am incercat azi pe mozilla , cei drept merge un piculet mai bine
Exista ceva cerinte minime sa mearga bine jocul?
Pe pc [ dual de 2.8 cu 2g ram si video de 1 giga patesc treaba asta.
Pe leptop i3 2,4 de ultima generatie cu 4 g ram si 2 video ;nu se blocheaza , dar incepe si arata mapa goala [nu incarca cladirile.
 

DeletedUser

Guest
Nu prea mă împac cu Chrome și Flash player.
Mozilla e cu mult mai rapid și mai rezistent în unele cazuri, față de Chrome. Iar la mine Explorer e cel mai rapid, depășește cu mult mozilla și chrome.

Ce sistem de operare ai pe Pc și pe Laptop?
 

DeletedUser

Guest
Windows 7 se împacă cel mai bine cu Elvenar.
Dar xp-ul ăla, ar cam trebui să-l schimbi...nu mai face parte din suportul celor de la Microsoft din aprilie 2014...

Ar trebui să dezinstalezi și să reinstalezi flash player-ul și să ștergi memoria cache a browserului, uneori face minuni.
Aici ai o versiune beta, făcută pe 19 octombrie, cea mai recentă versiune a flash player.
http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer.html

La jocurile flash contează foarte mult procesorul, iar apoi placa video.
Pentru acest joc ai nevoie minim de un sistem ca acesta:
-Dual Core 2 Ghz-AMD/INTEL
-2 GB Ram
-1 gb video(Nvidia/AMD/INTEL)...
Sunt unii care au mai slabe de atât și tot le merge bine jocul.

Pentru performanțe crescute:
-Quad Core 2 ghz+
-4 Ram sau mai mult.
-1 gb video(plăci video Geforce Gtx...sau plăci video AMD Radeon R/HD)

Acum unele probleme, cele legate de hartă sunt cauzate din cauza jocului și nu a calculatorului.
Cu flash a avut fiecare dintre noi probleme, e o platformă cam instabilă din punctul meu de vedere. După ce petreci cam 15-30 de minute pe joc fără să dai un refresh începe să scadă semnificativ performanța la joc, nu mai pomenesc de ecran alb, înghețare sau blocare. Jocurile de tip browser necesită reîmprospătări destul de dese...
 
Sus