• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Eroare interna/ joc imposibil

  • Autor subiect DeletedUser42
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser42

Guest
Nu se poate juca, efectiv dupa fiecare comanda apare mesajul de eroare interna si pagina se reseteaza.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Am verificat contul tau si merge perfect. Depune un ticket la suport si da-mi acolo mai multe detalii sa vedem daca izolam problema.
 

DeletedUser42

Guest
Acum am intrat din nou dupa cateva ore cat am fost plecat si vad ca si-a revenit.

Din pacate doar pentru scurt timp, apare din nou dupa fiecare comanda si pagina se reseteaza.

Am trimis mesaj la Suport.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nici mie nu-mi merge jocul, tocmai incepusem sa-mi construiesc orasul, am pus prima locuinta iar cand pun strada se blocheaza. Nu mai pot apasa pe nimic, nu pot misca nimic, nu pot face nimic. Ma poate ajuta cineva?
 

DeletedUser42

Guest
Joc si pe prima lume internationala si acolo nu am problemele astea cu eroarea.

Nu are cum sa fie vina computerului meu doar pe lumea romaneasca si pe cea internationala sa functioneze corect.
 

DeletedUser

Guest
Nici mie nu-mi merge jocul, tocmai incepusem sa-mi construiesc orasul, am pus prima locuinta iar cand pun strada se blocheaza. Nu mai pot apasa pe nimic, nu pot misca nimic, nu pot face nimic. Ma poate ajuta cineva?

Ți-am răspuns în mesajul privat, fă un ticket iar Elmer te va ajuta!

Joc si pe prima lume internationala si acolo nu am problemele astea cu eroarea.

Nu are cum sa fie vina computerului meu doar pe lumea romaneasca si pe cea internationala sa functioneze corect.

Ai încercat înainte și pe un alt dispozitiv/browser, sau măcar la un vecin sau prieten să vezi dacă întâmpini acestă problemă?
Cum noi, alți jucători, putem intra/juca pe joc fără probleme, iar tu nu?

Nu lua alt server cu cel românesc, datele pe care le adună memoria cache diferă foarte mult între ele. Deasemenea ar fi bine să mai golești memoria cache din când în când...
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Corect, in primul rand faceti tichet pentru problemele ce pot fi izolate si nu bug-uri generale de joc :)
In al doilea rand, ca sa fie clar despre ce este vorba aici pentru alti jucatori interesati ce pot intampina probleme - pentru ca ambii jucatori au dreptate desi se intampla aceste lucruri doar in cazuri rare/speciale - se lucreaza la identificarea si remedierea acestora :

@vanilus - n-ai depus tichet, era mult mai rapid, ti-am plasat eu strada si poti continua tutorialul. Merge fara probleme in mod normal, doar pe anumite rezolutii/configuratii plasarea duce la un blocaj.

@skyhawk - s-a rezolvat prin tichet. E un bug foarte rar in care nu se poate folosi muncitorul 2 (a doua comanda de constructie/modernizare) cand jucatorul a avut un cont, contul s-a sters si a fost reluat - deci putin probabil sa fie prea multe cazuri - de asemenea in curs de fixare si cunoscut deja.

Prin urmare, daca intampinati ceva asemanator - ticket la suport direct si rezolvam. Multam.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus