• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

elvenar

ULISE

Ascended
Ce este de fapt elvenar: este un joc care are ca scop principal sa-ti construiesti un oras cat mai pe placul tau folosind la maxim (dupa posibilitati) toate facilitatile jocului. Pentru a avea acces la aceste facilitati trbuie sa muncesti din greu "cheltuind" timp, bani si sanatate. In plus mai vin periodic si cei de la inno cu tot felul de idei "inovatoare" care sa te "ajute" in dezvoltarea ta in joc. Joc acest joc aproape de la inceput (august 2015), iar motivul pentru care m-am prins in el nu mai are nicio corespondenta cu ce este jocul acum, chiar daca la prima vedere jocul a ramas tot un joc de construit orase!
Prin decembrie 2018 m-am oprit din dezvoltarea jocului. Am ramas totusi cat de cat activ doar pentru a strange resurse in ideea ca odata voi relua jocul de unde l-am lasat, insa dupa ultimele "imbunatatiri" sansele ca acest lucru sa se intample au scazut exponential si se indrapta vertiginos spre zero.
In plus am gasit o modalitate de ma juca cu "arhitectura" orasului fara sa mai pierd timp, bani si sanatate. Mentionez ca ideea de clasamente nu m-a interesat niciodata in raport cu acest joc. Nu va spun unde am gasit "simulatorul" de contruit orasul cu acces maxim la toate facilitatile pentru a nu va rapi placerea de a cauta singuri.

PS
Voi mai juca o perioada in jocul real ca sa imi achit toate datoriile pe care la am la diversi jucatori.
 
Sus