• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții versiuni de joc

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Te rugăm să folosești acest subiect pentru a discuta sau pentru a-ți exprima părerile despre versiunile de joc.
Așteptăm cu nerăbdare feedback-ul tău.

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 

Reina Del Mar

Journeyman
Schimbarea butoanelor de puncte si diamante in meniul Cercetari nu apare documentata in nici o versiune de joc.
Dupa ce ne-am obisnuit ca punctele sunt in stanga si diamantele in dreapta, acum sunt invers. De ce dezvoltatorii au gasit utila aceasta schimbare, ai idee?
 

ULISE

Ascended
Am patit si eu mai de mult sa pierd diamante fara sa vreau .....

Inainte de a traversa starda trebuie sa scoti castile de la urechi si sa te uiti de 10 ori!
 

Reina Del Mar

Journeyman
Strazile raselor oaspete de la cap 6 -8 nu mai solicita bunuri produse in portalul raselor respective. Nu apare nici o documentare referitor la asta, mai sunt si alte surprize :)? Asta cel putin e una placuta pentru multi jucatori, ar fi fost dragut si util sa fie anuntata.
 

Reina Del Mar

Journeyman
Am adăugat noi rețete de Hrană pentru favoriți. Costurile noilor rețete includ:
  • Relicve rafinate (cristal, mătase, pergamente)
  • Artefacte Phoenix (2019) și Urs (2019)
    • Nota dezvoltatorilor: Acesta este un lucru pe care l-am văzut cerut de către comunitate și îl implementăm. :)
Artefacte phoenix si urs pentru hrana? Au cerut jucatorii sa le foloseasca la craft pentru hrana? Suna ca o gluma de 1 Aprilie. Un artefact costa 3 planuri + 10k vraji. Care e ponderea acestei retete in totalul de retete pentru hrana, ne poti spune?
  • Costul tuturor rețetelor de Hrană pentru favoriți a fost mărit cu 1 Catalizator de combinare (de exemplu, dacă o rețetă avea nevoie anterior de 2 Catalizatori de combinare, acum are nevoie de 3). Chiar și rețetele care nu foloseau niciun Catalizator de combinare înainte vor avea nevoie acum de 1).
    • Nota dezvoltatorilor: Acest lucru este necesar pentru a echilibra parțial șansele sporite de a obține Hrană pentru favoriți. Dar nu uita că aceste rețete oferă în continuare o cantitate relevantă de Hrană pentru favoriți în comparație cu costurile lor, chiar și după această schimbare de echilibrare.
Ce inseamna cantitate relevanta, ca tot o (1) hrana primim? De ce creste numarul de CC?
  • Am introdus 3 noi clădiri militare care expiră: Altar pentru Unitățile grele corp la corp, Powerup pentru Unitățile grele de distanță și Monument pentru Unități ușoare corp la corp.
    • Nota dezvoltatorilor: Aveam deja clădiri pentru magi, pentru unități ușoare de distanță și pentru sănătatea unităților. Am văzut cât de mult sunt folosite și acum completăm setul prin adăugarea de clădiri pentru unități grele corp la corp, unități ușoare corp la corp și unități grele la distanță.
Asta este o veste buna, s-a marit si aici numarul de CC pentru craft?
 

tvhy

Journeyman
mda, reina del mar ai perfecta dreptate!
sa vedem ce presupune vestea buna ca si costuri
dar la faza cu hrana pentru favoriti ne iau de prosti
intr-adevar e nevoie de mai multa hrana pentru favoriti dar nu sa ne jupoaie:(
artefacte pentru phonix, urs si marirea taxei de CC de la 2 la 3 mi se pare o gluma de prost gust :(
prosti suntem noi ca mai stam si jucam
ia sa facem greva o luna si sa nu mai jucam toti si sa-i vezi pe dezvoltatori cum te imbie cu diamante sa intri pe joc
le luam diamantele si dupa aceea stam 2 luni in greva si tot asa pana s-or gandi si ei ca noi intram aici sa ne destindem si nu sa ne ia ei de prosti
propusesem un buton cu degetul in jos(dezaprobare) de introdus mai ales pentru acesti dezvoltatori ahtiati numai dupa bani
oare se va realiza?
ma indoiesc ca da :(
 

Reina Del Mar

Journeyman
Nici cea mai vaga idee. Nu s-a documentat schimbarea pe undeva, deci am aflat despre ea odata cu voi :)
Elmer, multumesc pentru raspuns, insa nu e ok, poti intreba te rog care e motivul pentru aceasta schimbare? Scuze ca insist, insa micile schimbari ''cosmetice'' neanuntate pot duce la greseli din neatentie care duc la tickete catre support = mai multa bataie de cap pentru voi :), etc. Chiar nu vad o valoare adaugata a acestei schimbari, dar poate imi lipseste mie viziunea. De aceea te rog sa soliciti un raspuns de la devs, multumesc!

Pe de alta parte, schimbarea costurilor strazilor unor rase oaspete aduce un beneficiu jucatorilor (mai putine resurse) dar care iar nu e documentat. A sarit pisica pe tastaturile dezvoltatorilor, sau cum? :D
 

tvhy

Journeyman
se cer 4 restaurari regale pe langa 650 fragmente de vraja pentru un camp de amarili rosii care imbunatateste productia magica cu 28 min :(
dezvoltatorii astia au inceput sa bata campii serios :(
oare chiar a cerut vreun jucator asa ceva?
 

Reina Del Mar

Journeyman
Deci, noua reteta de hrana cere urmatoarele:
- 1 artefact phoenix = 3 planuri + 10000 fragmente de vraja
- 2500 fragmente de vraja
Obtinem 3 bucati hrana si 20 viziune iluzorie.
Cost total: 3 planuri (sau 900 diamante) si 12.500 fragmente de vraja.
Enorm
! Chiar si presupunand ca avem artefacte phoenix sau urs cu zecile tot nu merita, e o reteta mult prea scumpa.


1692719988782.png
 

tvhy

Journeyman
Deci, noua reteta de hrana cere urmatoarele:
- 1 artefact phoenix = 3 planuri + 10000 fragmente de vraja
- 2500 fragmente de vraja
Obtinem 3 bucati hrana si 20 viziune iluzorie.
Cost total: 3 planuri (sau 900 diamante) si 12.500 fragmente de vraja.
Enorm
! Chiar si presupunand ca avem artefacte phoenix sau urs cu zecile tot nu merita, e o reteta mult prea scumpa.


Vezi atașament 2927
cica la cererea jucatorilor :(
 

Reina Del Mar

Journeyman
Cred ca sunt multi jucatori vechi care au acumulat multe artefacte in toti acesti ani - de phoenix sau urs (ma rog, ele fiind cele mai bune cladiri de pana acum pentru cei care lupta). Si probabil nefiind posibila a doua baza pentru aceste cladiri la craft, unii au cerut o utilitate pentru aceste artefacte adunate. Ceea ce mi se pare o cerinta corecta. Dar ceea ce a oferit INNO e inutil. Nu cred ca cineva va sacrifica artefacte de la o cladire evolutiva extrem de buna pentru 3 hrana care se duce instant. Eu propun revizuirea retetei. Avem nevoie de hrana, repet. Dar vrem o reteta fair din punct de vedere costuri. In loc de artefact se poate introduce catalistul, daca se vrea neaparat o reteta mai scumpa. Oricum, din ce citesc de la jucatorii care au ajuns la cap 21 devine o marfa extrem de importanta in dinamica jocului.

Si ca o completare: s-ar putea introduce o functie de schimb artefacte intre jucatori. Sau donatie. Ar fi mai util decat sa le arunci pe hrana.
 

Elfenar

Evoker
Cred ca sunt multi jucatori vechi care au acumulat multe artefacte in toti acesti ani - de phoenix sau urs (ma rog, ele fiind cele mai bune cladiri de pana acum pentru cei care lupta). Si probabil nefiind posibila a doua baza pentru aceste cladiri la craft, unii au cerut o utilitate pentru aceste artefacte adunate. Ceea ce mi se pare o cerinta corecta. Dar ceea ce a oferit INNO e inutil. Nu cred ca cineva va sacrifica artefacte de la o cladire evolutiva extrem de buna pentru 3 hrana care se duce instant. Eu propun revizuirea retetei. Avem nevoie de hrana, repet. Dar vrem o reteta fair din punct de vedere costuri. In loc de artefact se poate introduce catalistul, daca se vrea neaparat o reteta mai scumpa. Oricum, din ce citesc de la jucatorii care au ajuns la cap 21 devine o marfa extrem de importanta in dinamica jocului.

Si ca o completare: s-ar putea introduce o functie de schimb artefacte intre jucatori. Sau donatie. Ar fi mai util decat sa le arunci pe hrana.
Artefactele au fost demult descantate. La fel si cladirile inutile au fost transormate in Fragmente de vraja cel putin eu asa am procedat si acum imi baga pe gat la Crafting aceleasi cladiri de care nu am deloc nevoie. Nu vei vedea niciodata o functie de schimb...sunt prea multe conturi suport si asta inseamna ca ai avea un avantaj in joc ceea ce INNO nu doreste sa se intample fiindca nu mai cumparam Diamante deloc. Daca ar fi functia de schimb de diverse... nu am mai avea nevoie de nimik de la ei...hai sa nu ii luam chiar de prosti fiindca nu sunt. Am sugerat si eu asa ceva in trecut chiar si direct la INNO fara succes din pacate. Daca ai o idee o transmiti in rubrica dedicata de pe forum Idei și Sugestii si daca este transmisa mai departe dezvoltatorilor de catre Domnul Elmer Fudd care este Community Manager atunci probabil ca in viitor vom avea noi functii in joc daca coincid cu directia dorita de catre dezvoltatorii jocului. Spor la joc tuturor!
 
Ultima editare:

Reina Del Mar

Journeyman
Chestia asta cu conturile suport nu prea o inteleg. Pe beta (si evident, pe alte servere) sunt foarte multi jucatori care au cont de om si cont de elf. De ce? Pentru ca vor sa experimenteze ambele rase. Si nu ii acuza nimeni ca sunt conturi suport, ambele conturi (sau cate si-or face) sunt crescute si totul e ok. Doar aici am vazut comentarii despre conturi suport.
Ca sa revin la ideea principala: nu spun ca ideea de schimb artefacte face matza sa stea in coada, e ceva ce pur si simplu mi-a trecut prin cap gandindu-ma la modalitati mai eficiente de folosire a lor, cata vreme nu exista a doua baza la craft. Pentru ca sa le pui intr-o reteta de hrana, mie una mi se pare risipa. Mare.
 

Giuliano

Journeyman
Multi nu stiu cu ce se mananca minunile noi de la ultimul capitol.Tineti de fragmentele de vraja,catalizatori si restaurari regale cu dintii...nu le irositi pe evoluarea cladirilor vechi la capitolul nou.Cerintele la aceste minune sunt enorm de nesimtite.
 
Sus