• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Turla Veșniciei Multiplayer

ULISE

Ascended
Exista o dilema si anume:
Ori se respecta regulamentul jocului "la sange" si se interzic toate mismasurile inclusiv conturile multiple. (este foarte simplu sa se implementeze o subrutina care sa-ti interzica folosirea a mai mult de un cont, dar asta ar insemna disparitia serverului romanesc din lipsa de jucatori!);
Ori se lasa totul la liber si se permite orice (poate chiar sa fie modificat regulamentul jocului), dar atunci trebuie desfiintate toate clasamentele deoarece nu au nicio relevanta.

PS
Pe alte servere din lume chiar se respecta regulamentul!!
Sa ne uitam mai mult la noi si mai putin la ceilalti...
Eu traduc ceea ce spui in cheia urmatoare: sa nu ne uitam cand cineva ii zgarie masina cuiva in parcarea de la Mall si apoi pleaca ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic, ca doar nu a fost masina noastra.
 

yulishko

Enchanter
Nu asta am spus, dar fiecare intelege ceea ce vrea sa inteleaga. Aici este un joc nu viata reala, cred ca fiecare din noi putem face diferenta intre ele.
Insa si aici si in viata reala daca ne-am uita la noi si am incerca sa devenim mai buni, daca nu i-am judeca sau invidia pe cei din jur ar fi mai bine...
Cred ca moderatorii acestui joc stiu mai bine utilitatea serverului romanesc... Cine s-a saturat de joc sau considera ca jocul nu se ridica la nivelul cerintelor lui, se poate opri si gata.

P.S. Da niciunul din clasamentele nu reflecta realitatea, si nici nu ar avea cum!!
 
....eu nu inteleg un lucru....daca tu ca jucator stagnezi de un an in acest joc....de ce te intereseaza clasamentele....ai luptat in acest joc si nu esti cumva pe locul pe care il meriti?...dupa ce ca nu faci mai nimic in acest joc..mai esti si invidios....vrei acum sa se desfiinteze clasamentele?....de ce?....cu ce te ajuta asta pe tine?....crezi ca te ajuta sa progresezi?....nu nu te ajuta....dar asa esti tu daca nu lupti in acest joc macar sa pui piedici....
...spuneam candva...."invidia nu ucide dar roade"...ulise...

ps. incearca sa iti conservi energia....si nu raspunde....cu energia astfel conservata poate o sa mai misti putin in joc!;)
...si inca ceva parca spuneai ca ai descoperit..nu stiu ce jocuri grozave....nu crezi ca ar trebui sa te bucuri de ele?...daca nu iti place acest joc...pleaca linistit nu iti va simti nimeni lipsa...
 
Ultima editare:

Salador

Evoker
Pe alte servere din lume chiar se respecta regulamentul!!
Ce te face sa spui asta?
Pe forumul de pe beta sunt multi ce recunosc ca au 2-3 conturi pe lumile live.
2 cities.jpg
 
Ultima editare:

ULISE

Ascended
Atunci de ce nu se "legifereaza" si in regulament acest aspect. Sa se scrie clar ca oricine poate avea cat de multe conturi pote gestiona. O sa mi se atraga atentia ca exista posibilitatea de a avea mai multe conturi doar ca nu trebuie sa interactioneze intre ele, ori asta este o ipocrizie deoarece exista multiple modalitati sa-ti ajuti contul principal sa cresca fara a interactiona direct.
Regulamentul ramane ambiguu astfel putand fi folosit discretionar.

PS
Sunt constient ca ce spun este foarte impopular deoarece foarte multi jucatori folosesc conturi multiple
 
Ultima editare:

ncat

Journeyman
Pe forumul de pe beta sunt multi ce recunosc ca au 2-3 conturi pe lumile live.

Daca ai mai mult de un cont nu inseamna automat ca restul sunt conturi suport. Nu e nimic in neregula sa ai doua conturi, unul ca Elf si unul ca Om, pentru a incerca ambele rase. Sau, odata ce ai ajuns spre sfarsitul jocului si incepe sa apara monotonia, sa iti mai faci un cont pentru a simti din nou entuziasmul de la inceput.

Dar ai dreptate, citind forumul beta de-a lungul timpului am ramas cu impresia ca si pe celelalte servere se intampla acelasi lucru ca si la noi. Nu e vorba despre moderatori sau despre mentalitatea romaneasca, pur si simplu asta e politica Inno.
 
Ultima editare:

DeletedUser1791

Guest
Dacă citiți și Baza de cunoștinte pe care o găsiți la Suport veți vedea că se pot deține mai multe conturi. Mai multe puteți afla aici.
Regulamentul este același pe toate lumile de joc Elvenar, nu este creat special pentru serverul nostru. Dacă vreți să vă convingeți accesați Baza de cunoștințe de pe oricare alt server.
 

ULISE

Ascended
Stiu foarte bine regulamentul. Doar ca el se aplica "la litera" sau se "inchid ochii" dupa caz! Din pacate.

Poate ca si pe alte servere sunt conturi multiple dar nu la nivelul "inflatiei" de la noi!
 
Sus