• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Event Discuții - Trezirea florală 2023

basarab

Journeyman
Măcar trezirea florară din 2023 să nu fie ” Cu o floare nu se face prămăvară” ....că am niște semnițe de zâne la hibernat
 

basarab

Journeyman
Evenimentul este complex dar jucătorii trebuie să fie mai entuziaști, mai însuflețiți, mai partyicipativi și poate lipsesc, în această vară, doar niște Sânziene, să le invităm !
invitație.jpg
 

Reina Del Mar

Journeyman
Imi plac mult portretele, e ok si cladirea. Misiunile sunt ordonate cam prost (misiunea 4 cu ajutor intre vecini, cand e deja amiaza te cam blocheaza pana a doua zi daca nu stii misiunile in avans).
Mini premiile de sub petale sunt ''meah''. Mi-ar fi placut mana, seminte, produse necesare pentru cei aflati in capitole mai avansate, nu bunuri de baza si trupe. Dar banuiesc ca dezvoltatorii nu joaca Elvenar, ca sa stie care sunt nevoile jucatorilor.
 

basarab

Journeyman
Două evenimente suprapuse, sunt delicioase sau cu migrene, depinde ce alegi

Drumul prin ”25lopeți”, se reia ca în Sisif, la 24 ore ? Nu se mai lasă o porțiune de drum pe a doua zi ? Că, parcă ieri mai aveam un pas (25 lopeți) și ajungeam la înflorire, am lăsat pe azi și azi am luat-o ca Sisif , îmi schimb numele...
drumul.jpeg


sesisez și alta acum : la evenimentul bucuriei am făcut toate sarcinile zilnice, la cel floral am făcut una și a rămas de produs hrană proaspătă, 6.200. Am făcut 720, dar am calculat pe ateliere, și nu ajung până la sfâșitul zilei să o indeplinesc, și dacă nu ajung la înflorire și o iau de la început, cum am semnalat în postarea de mai sus, toată truda este în zadar. Este drept mi-au mai rămas cam 4 boboci, dar nu am calculat pe x și y din matricea numărului de boboci colorați, să aflu câți pași îmi dă bobocul aleatoriu. Deci, ”m-a pedepsit Zeus ?” sau ce ?
 

basarab

Journeyman
și-a revenit, seara mai aveam pași de făcut pănă la capătul drumului, și dimineața am rămas la fel, deci porțiuni de drum se pot face și în următoarea zi. Să văd dacă se menține. Faptul că cele două evenimente suprapuse, oferă fiecare ceva este bine (clădiri, mărfuri, războinici etc)
 

Reina Del Mar

Journeyman
De ce prima productie comutabila este marfa de baza si nu sensibila (nu am inca rafinata), ca a doua sau a treia productie?
Initial am crezut ca e un bug dar din pacate, asa e cladirea. Ar trebui sa avem productii comutabile din toate cele trei marfuri sensibile (in cazul meu nu lemn, ci guma elvena). Cred ca e o greseala, pentru ca nu are sens sa avem marfa de baza T1+2 si apoi 2 productii comutabile T5+1 si T6+2.
Multumesc pentru transmiterea acestui feedback.
 

basarab

Journeyman
iar sunt în ceață ! la mine este și varianta ”sau” !? Te referi la altceva ???? este ”sau războinici nu producție marfă de bază

azi, zi bună în evenimetul înfloriri, pentru mine : am săpat la un boboc, ce a ieșit din mugur cu trei pași pe drumul înfloriri, cum un drum înflorit este un pas spre liga superioară, azi mă bucur mai mult ca ieri și am decis să mă mut în casă nouă, ca ceea din atașament
 

Atașamente

  • casuta-in-copaci-3.jpg
    casuta-in-copaci-3.jpg
    311,9 KB · Vizualizări: 29
Ultima editare:

basarab

Journeyman
De ce prima productie comutabila este marfa de baza si nu sensibila (nu am inca rafinata), ca a doua sau a treia productie?
Initial am crezut ca e un bug dar din pacate, asa e cladirea. Ar trebui sa avem productii comutabile din toate cele trei marfuri sensibile (in cazul meu nu lemn, ci guma elvena). Cred ca e o greseala, pentru ca nu are sens sa avem marfa de baza T1+2 si apoi 2 productii comutabile T5+1 si T6+2.
Multumesc pentru transmiterea acestui feedback.
abia acum am înțeles, că am moșia dragonului, și acolo este varianta comutabilă. Deci ce ai observat este pentru jucătorii avansați și foarte avansați, felicitări pentru cât ai progresat și scuze că am înțeles altceva, eram la sarcini Să nu te superi !
 

basarab

Journeyman
Azi am reușit să fac comparație pentru acest eveniment : Este la fel de complex pentru cei care folosesc diama
viteza.jpg
ntele și pentru cei care nu au diamante. Diferențele stau în confort ”Dai un ban și stai în față” , după cum este și ziua contemporană, viteza e totul , poți ajunge undeva călare sau cu avionul

la actuala sarcină, am ”cercetează tehnologii” sau ”colectează viziuni”, imposibil de realizat fără diamante. Am avut dreptate de două ori ; Dai un ban și stai în Ligă!, sau cobori, dar tot îmi face plăcere, că doar mă joc

...și să discut (despre evenimentu la care am fost blocat, dacă nu folosesc diamante), eu mă distrez și aștept coborârea din Ligă în Ligă, pănâ la sfârșitul evenimentului

Cu toate scuzele că mă bag în seamă, am evaluat puțin cele două evenimente suprapuse :
EVENIMENTUL BUCURIEI : particip și accum, fără diamante, îndeplinind sarcini zilnice și săptămânale

EVENIMENTUL TREZIREA FLORARĂ : este mai special și merită, deci, și o dedicație specială :

În orașul în care plouă
De trei ori pe săptămână
Două jucării stricate
Merg ținându-se de mână
”Înfloritu cu înflorita„două inimi.jpg
 

Atașamente

  • ASCULTĂ.jpg
    ASCULTĂ.jpg
    50,2 KB · Vizualizări: 27

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Daca mai aveti ceva feedback concret (vrem si pozitiv si negativ) pentru acest eveniment, il puteti scrie aici in urmatoarele aproximativ 3-4 zile pentru a trimite mai departe. Multam.
 
Sus