• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Event Discuții - Ruinele interzise 2022

Restul de intrebari:

Strânge o cantitate de monede + produce o cantitate de bunuri de bază
Rezolvă 10 întâlniri pe hărțile lumii SAU rezolvă 10 întâlniri cu turle + colectează de 4x vrăjirea la alegere
Colectează 800x fragmente de vrăji + folosește 2x hrană pentru animale de companie SAU colectează 5x vraja la alegere
Colectați 20 de relicve + colectați de 2x catalizator combinat
Cheltuiește 16 KP + produc o cantitate de bunuri de bază
Produceți o anumită cantitate de bunuri standard + recrutați o anumită cantitate de unități SAU colectați 15x vapori de vedere
Cercetați 1 provincie SAU faceți upgrade la 2 clădiri la nivelul 5 sau mai mare + produceți o anumită cantitate de bunuri de bază SAU colectați de 20 de ori vapori de vedere
Produceți o cantitate de provizii + cheltuiți 16 KP
Colectați 20 de relicve + colectați de 2x catalizator combinat
Rezolvați 10 întâlniri cu hărțile lumii + cercetați 1 provincie SAU upgradați 2 clădiri la nivelul 5 sau mai mare
 

lucas9

New Born
Am gasit pe iDavis Elvenar mersi viorica. Tocmai cand ne invata-se cu liste si toate cele s-au oprit dintrodata,era prea simplu
 
Faci aceasta afirmatie din punctul tau de vedere....dar tu nu poti fi in mintea fiecarui jucator, nu poti sti ce reprezinta acest joc pentru ei, nu poti sti cate momente fericite au trait in acest joc, nici ce prietenii au legat, apoi nu poti sti ca pentru unii acest joc este un refugiu unde raman ei cu ei, un loc care poate fi numit lumea lor...sunt multe lucruri subtile pe care le poti trai in acest joc, iar pentru toate astea trebuie sa iti dai voie sa visezi...
Cel mai important nu este jocul in sine, ci ceea ce te face sa simti interactionand cu alti jucatori si mai ales felul in care uiti de toate, te deconectezi cand intri in valtoarea jocului....cam asta este in linii mari ULISE...
 

ULISE

Ascended
Se pare ca am fost gresit inteles. Sincer, chiar ma bucur ca pentru unii jucatori acest joc reprezinta o bucurie! Chiar daca eu nu mai impartasesc acesta bucurie nu are nicio importanta. Inca mai strang resurse si particip la evenimente ca poate odata ma voi intoarce activ in joc ....
 
screenshot-ro1.elvenar.com-2022.01.24-11_49_54.jpg

În set sunt 6 clădiri: Culturi fermecate, Ruinele interzise, Iaz izolat, Vise mistice, Îmblânzitorul dragonului magic și Sărbătoarea vrăjitorilor.
 
Daca vrei sa afli cate cladiri sunt si cum sunt aranjate, apesi pe prima cladire pe care ai primit-o si vei vedea sus ca scrie, set.....apesi acolo si vei primi informatiile de care ai nevoie.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Salutare. Inteleg ca listele de misiuni in avans sunt foarte importante :p Totusi, ceva feedback concret pentru acest eveniment aveti, fie el pozitiv, negativ, mixt, samd ? Altfel o sa trimit mai departe ca in jumatate din topic ati postat liste cu misiuni, iar in cealalta jumatate ati raspuns la intrebari. Ceea ce e foarte frumos, dar nu e tocmai feedback-ul util si asteptat :) Multam.
 

frunza

Chef
In opinia mea, a fost un event cu premii slabute si solicitant ca timp pt realizarea unor misiuni in prima parte, ca apoi sa ma blochez. Ca de ex. misiunea in care se cere o iscoada. Mult timp pierdut in realizarea lor, stiut fiind faptul ca la conturile mari iscoadele iscodesc cam 3-4 zile. Exista si o alternativa cu 10 lupte la turnir sau 10 lupte in provincii cucerite. Daca nu aveai provincii descoperite si turnirul terminat, stagnai. Premiul cel mare, setul de cladiri, nu mi se pare a fi functional deoarece ma confrunt cu lipsa de spatiu, deci exclus sa-l plantez in oras. Un avantaj al setului este ca pot folosi doar o parte din piese cu ceea ce ma intereseaza. Apoi as aminti de multele (prea multe) misiuni care implicau academia si care la un moment dat erau una dupa alta.

Event-urile care se suprapun cu un capitol nou nu sunt atractive si nu prea imi vine sa aloc timp, ci doar “frunzaresc” misiunile in vederea obtinerii vreunui premiu zilnic care sa ma ajute, iar sansele de a ajunge in liga de aur sunt nule. Cred ca in liga de aur am ajuns o singura data si atunci a fost un noroc :) Poate ar trebui marite sansele la liga de aur, sa parcurgem misiunile cu placerea jocului si nu cu incrancenarea atingerii obiectivului.
 
Ultima editare:
Subscriu la cele scrise mai sus de @carmen20 și @frunza. În ultima vreme misiunile sunt uneori aproape absurde și „mănâncă” foarte mult timp și resurse. Iar premiile sunt din în ce mai amăgitoare. Nu e vorba că vrem premii în diamante, cum s-a scris odată, dar nu văd de ce ar trebui să amplasez un set de clădiri care îmi oferă mărfuri standard, pe care le pot schimba la negustor. Părerea mea...
 
In plus fata de ce au subliniat colegele mai sus as putea spune ca fiecare event ar trebui sa ofere macar o cladire importanta ceva in genul "ou de lava sau diavol de mare", se cer multe resurse de mana, seminte si unurium dar nu prea avem cladiri care sa ofere o cantitate rezonabila. Cel putin cladiri care sa ofere unurium nu prea s-au bagat in eventuri si daca s-au bagat ofera cantitati foarte mici in comparatie cu ce se cere.
Sper ca cerintele noastre sa fie luate in calcul atunci cand vor fi trimise "mai departe"!
 

frunza

Chef
Din ce am observat pana acum event-urile au o tematica, presupun ca oul de lava e posibil sa apara in preajma Pastelui. Pana atunci m-am focusat pe cladirile ce dau mana mai multa, pe care le voi inlocui pe parcurs cu ceva mai bun. Am incercat sa valorific tot ce ofera jocul, ca sa fie bine sa nu fie rau. :) Din ce am vazut, eventul care urmeaza ofera cladiri bune de seminte. Dar cel mai mare “of” al meu este ca nu am reusit sa iau portretul cu pisica neagra! csf, ncsf…greu, maica, greu s-ajungi in Liga Mare! :)

 
Da ai dreptate oul de lava este in preajma Pastelui, dar nu stiu daca il vor mai baga, este cea mai buna cladire care da mana si diavolul de mare este profitabil, acum sa vedem cum o sa fie, dar cladirile bune nu prea se repeta...da este greu sa ajungi in liga fara sa cotizezi putin...
Vom vedea ce o sa mai fie, seara frumoasa!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Ok. Multam. Ca idee, in general, incercat sa detaliati si ce anume v-a placut (fie grafica, o cladire, mecanica de joc, un feature nou, etc) pentru ca feedback-ul contine ambele sectiuni (ce a fost pozitiv si ce negativ). Daca va concentrati doar pe aspectele negative vom avea acolo mai multa informatie, dar conteaza si cea pozitiva pentru a repeta ceea ce anume a fost bun si in viitor :)
 
Sus