• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Event Discuții - Ascensiunea Phoenixului 2022

ULISE

Ascended
Sper ca pe durata evenimentului sa nu avem problemele de pe beta cand a disparut "icoana" Turnirului si cautai provinciile de turnir pe toata harta!
 

Elfenar

Evoker
Cu 4000 Esenta am luat 6 Ou de lava. Succes tuturor!

1649473261062.png
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Daca aveti ceva feedback concret (pozitiv si negativ), il puteti scrie aici in urmatoarele aproximativ 2 zile pentru a trimite mai departe. Multam.
 
In primul rand pot spune ca gradul de dificultate al acestui event a fost redus in comparatie cu cel anterior, grafica artefactului este foarte frumoasa...
Oul de lava a fost un punct forte al acestui event...
Insa avand in vedere ca a fost plasat la inceput de event era clar ca nimeni nu avea suficiente esente in acel moment si era normal sa apara in momentele cand se facea o inlocuire, in plus cine si-a dorit a trebuit sa investeasca destul de consistent, deoarece a aparut cu frecventa redusa...
Cel mai tare insa m-a dezamagit artefactul Phoenixul Amurgului, cred ca este cel mai slab si cel mai neatragator artefact de pana acum....sa oferi atat de putina marfa sensibila si puncte de cunoastere avand in vedere ca productia este la 48 ore, mi se pare total neproductiv...
Ce ma intristeaza la aceste eventuri este ca devin din ce in ce mai slabe iar artefactele din ce in ce mai sarace....
Un event care se respecta ar trebui sa aiba cel putin trei premii importante si un artefact pentru care sa se merite sa lupti....
Cu cat prmiile vor fi mai valoroase cu atat mai multi jucatorii vor dori sa le aiba....deci vor investi....cam asta cred eu depre acest event!
Mai bine aceste eventuri ar fi mai rare dar mai valoroase...
 
Ultima editare:

Elfenar

Evoker
In primul rand pot spune ca gradul de dificultate al acestui event a fost redus in comparatie cu cel anterior, grafica artefactului este foarte frumoasa...
Oul de lava a fost un punct forte al acestui event...
Insa avand in vedere ca a fost plasat la inceput de event era clar ca nimeni nu avea suficiente esente in acel moment si era normal sa apara in momentele cand se facea o inlocuire, in plus cine si-a dorit a trebuit sa investeasca destul de consistent, deoarece a aparut cu frecventa redusa...
Cel mai tare insa m-a dezamagit artefactul Phoenixul Amurgului, cred ca este cel mai slab si cel mai neatragator artefact de pana acum....sa oferi atat de putina marfa sensibila si puncte de cunoastere avand in vedere ca productia este la 48 ore, mi se pare total neproductiv...
Ce ma intristeaza la aceste eventuri este ca devin din ce in ce mai slabe iar artefactele din ce in ce mai sarace....
Un event care se respecta ar trebui sa aiba cel putin trei premii importante si un artefact pentru care sa se merite sa lupti....
Cu cat prmiile vor fi mai valoroase cu atat mai multi jucatorii vor dori sa le aiba....deci vor investi....cam asta cred eu depre acest event!
Mai bine aceste eventuri ar fi mai rare dar mai valoroase...

Daca ai nevoie de marfa sensibila iti construiesti fabrici de marfa sensibila si produci non stop cu vraji... eu am cate 4 fabrici din fiecare era de sensibile si nu duc lipsa niciodata de sensibile. In privinta Phoenixului te inseli foarte tare deoarece este cea mai buna cladire de pana acum cand vine vorba de armata.Daca este hranit la nivelul 10 automat repara 5% din totalul de armata pierduta! Daca nu era bun nu avea ce sa caute la mine in oras. Locul in liga se vede care este... am pus in oras 15 oua si cam asta este. Spor la joc tuturor... si nu uitati ca este doar un joc!
1650491377911.png

P.S
Din cand in cand mai testam
Echipa Elvenar

sa vedem daca nu sunt in vacanta cumva si nu are cine sa ne poarte de grija... nu din rautate ci asa pur si simplu sa mai destindem atmosfera.
 
Sincera sa fiu nu aveam nevoie de parerea ta in ceea ce priveste acest event si deci nu iti voi raspunde...
Trebuia sa te adresezi celor de la inno....cu pareri pro si contra....asa a cerut Elmer....nu mie...
Cand voi avea nevoie de sfaturile tale...te voi contacta....dorinta ta de sti totul si de a incerca sa fii administratorul din umbra al acestui joc, devine obositoare....limiteaza-te strict la ce se cere in acel moment...
Iar aroganta cu artefactul arata ca te dai mare, in lipsa de altceva...
Cred ca ar trebui intai sa stii tu ca este un joc....altfel nu ai spune din ce in ce mai des ca parasesti jocul insa ramai si mai dai si sfaturi...
Mai stiu un coleg care critica acest joc si care spunea mereu ca pleaca....ai ajuns exact ca el!
Spor...si nu uita ca nu este decat un joc! ;)
 
Ultima editare:

Elfenar

Evoker
Sincera sa fiu nu aveam nevoie de parerea ta in ceea ce priveste acest event si deci nu iti voi raspunde...
Trebuia sa te adresezi celor de la inno....cu pareri pro si contra....asa a cerut Elmer....nu mie...
Cand voi avea nevoie de sfaturile tale...te voi contacta....dorinta ta de sti totul si de a incerca sa fii administratorul din umbra al acestui joc, devine obositoare....limiteaza-te strict la ce se cere in acel moment...
Iar aroganta cu artefactul arata ca te dai mare, in lipsa de altceva...
Cred ca ar trebui intai sa stii tu ca este un joc....altfel nu ai spune din ce in ce mai des ca parasesti jocul insa ramai si mai dai si sfaturi...
Mai stiu un coleg care critica acest joc si care spunea mereu ca pleaca....ai ajuns exact ca el!
Spor...si nu uita ca nu este decat un joc! ;)
Pana acum de fiecare data cand ai intrebat ceva sau aveai nevoie de ajutor am fost pro... acum se pare ca ai o problema personala cu mine draga doamna si am sa te ignor cu succes pe viitor... te rog nu mai trimite mesaje personale ca nu e cazul sa tii evidenta nimanui cand doreste sa se lase de joc sau sa iti faci grija de investitiile altora. E frumos la Zalau!
 
Daca citeai cu atentie ai fi vazut ca am spus...cand voi avea nevoie te voi intreba...
M-a deranjat aroganta si faptul ca te dai atotstiitor si faptul ca mi-ai contestat parerea....era parerea mea, nu aveam nevoie de aprobarea ta, da?
Asa ca faptul ca m-ai ajutat de multe ori nu are legatura cu ce ai facut azi....chiar m-a deranjat....vrei sa iti cer parerea de cate ori scriu un mesaj?
In plus faptul ca m-ai ajutat nu inseamna ca trebuie sa stau drepti in fata ta...
Te-a deranjat ca semeni cu acel coleg, dar asa este....
Daca eu nu trebuie sa iti tin evidenta tie, te rog sa faci acelasi lucru si in ceea ce ma priveste...
Daca m-ai ignora pe viitor...iti voi multumi....nu uita ca avem admini asa ca am de la cine sa cer ajutor!
In rest ce ai mai scris acolo nu are nici o importanta pentru mine...

Seara frumoasa....si nu uita ca este doar un joc! ;)

PS. din acest moment consider subiectul inchis!
 
Ultima editare:
Desi nu-mi vine sa cred dar sunt de acord cu, colega Elfenar, la acest event s-a dat unul dintre cele mai bune premii de cand joc acest joc, doar Phoenix-u de foc il intrece (in opinia mea). Chiar m-ar interesa, inca calculez cate diamante m-ar costa sa achizitionez si a doua cladire la maxim.

Sugestii pt. urmatoarele eventuri:
- cladirile de la premiile zilnice sa sa axeze doar pe o ramura, adica sa fie caldiri doar de populatie, doar pe cultura, doar de mana etc etc;
- mai multe premii sa fie de hrana pentru favoriti... ne oferiti cladiri care consuma hrana pt. favoriti dar nu oferiti hrana pt. favoriti;
- mai multe cladiri la premiile zilnice care sa ofere bonus de lupta sau bonus de sanatate pentru trupe.

ps. viorica te salut si mult succes in joc, poate ne vom reintalni in viitorul apropiat in aceeasi fratie... sau poate ca nu :D
 
Ultima editare:

frunza

Chef
Foarte adevarat, multe cladiri evolutive care cer hrana pt favoriti si care le avem in oras sunt doar asa de “bibelou” , cu speranta ca vreodata vom avea saculeti cu graunte suficienti incat sa-si justifice scopul pt care ni le-am dorit la event. La academie, apar foarte rar spre deloc. Acelasi lucru e valabil si pentru modernizare unitate dezlantuita, unitati usoare la distanta si multiplicatorul.

Daca intr-un viitor apropiat, ar fi posibil sa apara la event o cladire evolutiva care sa ofere hrana pt favoriti, ne-ar ajuta sa beneficiem de avantajele oferite de acestea.
 
Sus