• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Despre "roboti"

ULISE

Ascended
mai apar cativa roboti si se rezolva
Se impune o explicatie in legatura cu spusele de mai sus: In joc sunt inregistrati 17.531 jucatori (acum o jumatate de ora erau 17.525). Cati dintre acesti jucatori sunt activi si chiar reprezinta o persoana reala (includ aici si conturile multiple)? In realitate jucatorii activi cu conturi multiple cu tot reprezinta cca. 50 % restul sunt conturi fantoma sau "roboti" cum le-am apus eu. Prezenta acestor conturi fantoma este "necesara" pentru a justifica existenta unui server in limba romana. Pe alte servere ce reprezinta alte tari exista mult mai multa activitate reala motiv pentru care pe unele servere sunt implementate mai multe lumi spre deosebire de o singura lume cum este pe serverul nostru.

Un argument suplimentar: In joc sunt inregistrate 2157 fratii dintre care la ultima Turla au fost active doar 594 fratii!!! Ori la Turla participa doar jucatorii activi.
Nu am momentan acces la clasamentul de la ultimul Turnir dar cred ca situatia este similara.

In plus sunt destule conturi care au apartinut unor jucatori activi care din diverdse motive le-au "parasit" si nu mai joaca de mult pe ele dar nu sunt sterse deoarece au depasit capitolul 3 de la cercetari.

PS
Ce am spus mai sus au mai fost mentionate si in alte postari anterioare ale mele.

In plus cand cineva emite o parere sau o idee de spre un anumit subiect sau tema este de bun simt, daca ai ceva de spus, sa te referi cu argumente la acel subiect sau tema.
Aprecierile de genul tu nu ai dreptul sa vorbesti despre moda deoarece ai pantalonii rupti sunt neadecvate mai ales ca acum se poarta pantalonii rupti.;)
 
Daca erai asa destept cum te credeai puneai o paranteza si explicai....dupa ce ai provocat haos....hopa ai venit cu explicatia....
Dar ce te intereseaza pe tine cine se "mandreste" sau nu....care este problema ta....nu este prima data cand faci asta....vrei sa iti amintesc neaparat cine esti....adu-ti aminte ce urari ne-ai facut cu ceva timp in urma....sau ai uitat.....ai uitat sa raspunzi la intrbarile lui Viperm de atunci...oricum esti un fricos daca erai asa corect cum te dai ieseai in fata si raspundeai asa....
......reciteste acele mesaje poate reusesti sa raspunzi la ele......tu plesnesti de invidie si atata tot....daca vei reciti acele mesaje vei vedea ce frumos te-ai purtat....
....tu imi spui mie cum sa raspund la mesaj si cum sa ma incadrez....da ce scriu teza de doctorat....raspund exact la ce trebuie sa raspund...
....dar ce te-a deranjat....draga Ulise...ca am spus adevaraul...sau ca ai un oras ca dupa asediu....bine ca tu ai toate drepturile...iar eu nu....stabilesti tu asta?....vezi-ti de drum si nu mai fa pe atotstiitorul...daca ai fi asa s-ar vedea colega....
.....crezi ca intereseaza pe cineva cati jucatori joaca sau nu....pe jucatorii adevarati ii intereseaza propriul oras si atat....lasa-te de statistici, ocupa-ti timpul cu ceva util....
...tu vorbesti de bun simt...tu?...dar stiu ca ai tupeu....nu te mai da mare...ca nu esti....daca iti place Beta de ce nu ramai acolo....fa si acolo statistici ca aci ne-am saturat de ele...
...daca iti vei reciti postarile anterioare, vei vedea ca esti atat de invidios ca iti dispare prudenta si ataci....stii atunci cand ne doreai tu noua....stii nu?....
....iar acum tot de aici a plecat discutia.....ca ne mandrim cei noi....da ce ai vrea sa carcotim la nesfarsit ca tine?....
.....daca vrei bun simt si esti corect....raspunde la mesajul lui Viperm si apoi mai discutam....dar nu o sa o faci...te-a inchis magistral....felul cum a facut-o ti-a luat piuitul....de ce nu te dai mare si cu jucatori de rangul lui...pentru ca te-ar inchide de la prima propozitie.....este mai usor sa te iei de incepatori....pacat....
....am o vorba...invidia nu ucide dar roade....
 
Ultima editare:
Sus