• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Conacul Pelerinului

Traveler17

New Born
Asezarea exemplificata in Set Conacul Pelerinului nu se potriveste cu cladirile castigate in joc. Mai exact, daca pui Conacul Pelerinului, apoi dupa el pui Tamplaria Pelerinului si apoi pui Piata Pelerinului nu mai iasa 8 patratele ci 9. In SET nu arata asa, este de 8, cate sunt nevoie pentru Intrarea prin copac si intrarea cu fantana. Nu inteleg ce este in mijloc, intre Zidaria pelerinului si Fieraria pelerinului, ca ramane spatiu acolo... O prostie...
 

Atașamente

  • CONACUL PELERINULUI.jpg
    CONACUL PELERINULUI.jpg
    142,8 KB · Vizualizări: 92

Elfenar

Evoker
Salut. Ai o piesa lipsă mai exact Fierăria pelerinului. Așa îți arata când nu ai toate piesele din set.
 

Atașamente

  • CP.jpg
    CP.jpg
    81,7 KB · Vizualizări: 80
  • FP.jpg
    FP.jpg
    90,5 KB · Vizualizări: 95

Traveler17

New Born
Salut. Ai o piesa lipsă mai exact Fierăria pelerinului. Așa îți arata când nu ai toate piesele din set.
Altceva am scris eu acolo. Stiu ca nu am fieraria, dar uitate la aranjament. Pe o latura sunt 8 patratele iar pe cealalta sunt 9. In poza nu pare sa fie diferenta asta...
 

ViperM

Alchemist
E putin complicat de asezat , poza nu e chiar lamuritoare, nu mi-a iesit nici mie din prima, dar dupa alte 2 incercari a iesit fix ca in poza ;) Nu sunt probleme, gresesti tu undeva si cu siguranta nu sunt pe o latura 8 si pe cealalta 9, tie se pare tie. E chestie de unghi! Poti intra la mine in oras sa vezi, poate te ajuta
Zi frumoasa
Indiciu: stanga sus in colt e zidaria, in continuarea ei sus e tamplaria, la mijloc e conacul, jos e intrarea prin copac! Aici cred ca gresesti, la coltul stanga sus, ai impresia ca e conacul pe colt dar de fapt e pe centru si are in spate zidaria!
Sper ca te-a ajutat!
 
Ultima editare:
Sus