• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Chat fratie

DeletedUser

Guest
Nu am facut ss ca nu am mare lucru sa arat. Cand scriu destul de rapid se zapaceste cursorul de la text si apare inaintea ultimului caracter...cu toate ca textul apare bine cursorul este dereglat...chiar daca dau sageata dreapta ramane in urma. Nu este un bug major deloc, doar ca cred ca poate fi remediat.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
A mai reusit cineva sa reproduca acesta situatie ? Noi nu am reusit, cursorul e la final oricat de repede s-ar scrie. Browser Firefox 42/Flash 19. Ce browser ai folosit cand ai intalnit acest "bug" ?
 

DeletedUser

Guest
Chrome ultimul update...o sa revin cu poza cand se mai intampla
 

DeletedUser

Guest
Poftim si dovada: http://imgur.com/a/qMs0G
Din acel moment in care cursorul devine dereglat nu merge nici End nici sageata stanga sa zici ca revin apoi...nici backspace, nici delete, absolut nimic astfel incat sa refac cursorul...doar trimit mesajul si gata apoi isi revine
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Nu putem reproduce situatia oricat de repede si ciudat am scrie. Recomand reinstalarea browser-ului sau sa incerci si Firefox ori o alta versiune de flash. Cum spuneam, daca exista si altcineva care a intalnit acesta problema, este rugat sa posteze aici mai multe detalii, momentan este singurul raport de acest gen si la noi bugul nu este prezent.
 

Nokki

Journeyman
Am intalnit si eu, de cateva ori, dar nu mi-am dat seama din ce cauza, asa ca nu pot sa dau detalii. Nu mi s-a mai intamplat de cateva saptamani, mi s-a intamplat foarte rar si din cauza asta e greu de descoperit cauza.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Browser, versiune flash ? Cat timp nu putem reproduce, nu este posibila vreo reparatie, practic neexistand o problema.
 

Nokki

Journeyman
Inainte jucam de pe chrome, cu ultima versiune de flash. Acum joc pe explorer, si aici inca nu am intalnit bug-ul.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
O fi ceva de la taica chrome atunci. O sa rog colegii detinatori de chrome sa testeze acest comportament si mai vedem. Multam.
 

DeletedUser

Guest
F drastice rezolvările...dupa cum am specificat si când am facut postul, aceasta nu este o probl majora sau deranjanta pt ca apare foarte greu, dar sa renunt la chrome nu se va întâmpla. Mersi de support oricum, sper sa gasiti cauza.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Ti-a zis cineva sa renunti la chrome ? Am spus sa incerci si alt browser sa vezi daca e la fel pentru tine. Cata vreme raportezi un bug este destul de normal sa te astepti ca se vor cere detalii suplimentare si vei fi rugat sa ni le prezinti... faptul ca x nu merge la mine nu este de prea mult ajutor in majoritatea cazurilor, implicit raportarea e incompleta si de cele mai multe ori inutila :)
 

DeletedUser

Guest
Facut si pe firefox. Doar ce am descarcat un program si am facut acest video asa ca nu te astepta la mare claritate, doar sa arat cum am facut eu. O seara buna!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
"dar aparent cand fac print screen nu apare si cursorul" - cursorul dereglat in dreapta ca si cum as avea un spatiu, iar la sfarsitul video'ului apare peste ultimul caracter dereglandu'se in timp si mai mult catre stanga
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Din video se vede clar ca misca destul greu cand scrii. In plus, faptul ca iti apare si pe chrome si pe FF ar putea indica o problema, fie cu software-ul tau, fie ai o conexiune slaba de internet. Am incercat mai multi insi pe ambele browsere si nu a aparut macar o data aceasta problema. Cat timp este singurul raport si nimeni nu poate reproduce nu avem cum sa-l consideram un bug valid :)
 
Sus