• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Ce muzica va place? Ce compozitori sau interpreti?

badrela

Enchanter
rolul muzicii e : sa te linisteasca daca esti nebunatik si ....sa te agite daca esti prea linistit !!!! exista un echilibru peste care nu putem trece !! :)
 

ULISE

Ascended
Janis Joplin, Jimi Hendrix, The Doors sau Fleetwood Mac ce ziceti ....

PS
Eu ma gandeam ca fiecare isi va pune top 3 personal, dar este utila si o discutie pe baaza propunerilor mele cu dezvoltari ulterioare.
 

DeletedUser1090

Guest
Personal nu am un top 3 ...stabilit ,nici un singur gen sau formatie
Ascult muzica in functie de dispozitie-presupun ca majoritatea facem asta :)
U2,Rem,Janis Joplin,Ella Fitzgerald,sa nu uit de Rolling Stones,Doors,Rammstein,...
Mai las loc si altora sa isi exprime parerile ;)
 

DeletedUser1885

Guest
Sunt curios dacă ați ascultat muzică compusă de Dimitrie Cantemir (același cu cel care a scris Descriptio Moldaviae).
 

DeletedUser1635

Guest
1. Alan Walker
2. Janji
3. Coldplay
4. Deaf Kev etc, nu sunt singurii...
L.E: si in special gama NCS.
Exemplu:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1526

Guest
Folklor Traditional autentic, precum Maria Tanase si Ileana Constantinescu, nu cele gen Varu' Sandel si Lorena.
Alt folklor traditional este cel asiatic, in special chinez, korean si japonez.

Sunt curios dacă ați ascultat muzică compusă de Dimitrie Cantemir (același cu cel care a scris Descriptio Moldaviae).

Exista? Eu nu am auzit muzica compusa de el. Insa imi place muzica veche de trubaduri la cobza din fosta Valahie.

MUZICA PSALTICA

E buna si asta, chiar buna, dar urata agresiv de masoni.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Daca tot ati dezgropat topicul... Cantemir a fost putin "manelist", a scris muzica orientala, cu coloratura, turceasca in special, pentru instrumente specifice :D Nici nu folosea clasicele note muzicale, erau tot niste notatii orientale. Ma indoiesc ca ati stat sa ascultati asa ceva, dar na, probabil v-ati gandit ca suna bine, muzica de Cantemir frate! Giiie, checherap! De gustibus... :p
 
Sus