• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

capitolul PUTEREA MUZICII

guba

Associate
Vreau să up-gradez Dumbrava Armoniei la nivelul 3 și printre cerințe am melodie, acompaniament și ritm (câte două din fiecare). Când stau pe item cu mouse-ul îmi spune că total 2, necesar 1, disponibil 1. De ceva vreme e tot așa. Ansambluri de viori/corni/tobe am câte două. Trebuie cred câte un al treilea din fiecare ansamblu să se schimbe ceva și să pot da upgrade-ul?
 

ViperM

Alchemist
Ansamblurile folosite la modernizarea dumbravei la nivel 2 nu se mai iau in considerare, se considera ca si "consumate", ca sa spun asa...
Pt nivelul trei va tb sa pui altele, adica inca 2 ansambluri din fiecare, pt nivelul patru inca 3 ansambluri din fiecare, asadar vei ajunge la 6 din fiecare pentru a duce portalul in maxim
 

ViperM

Alchemist
Da, 6 din fiecare simultan daca vrei sa joci cu portalul in nivel maxim, adica 4! Capitolul se poate termina si cu portalul nivel 3, daca ai vortexul macar de nivel 15, pt ca doar asa vei putea depozita cerintele de la ultimele cercetari, adica minunile.
Spor la joc
P.S. am uitat sa iti spun ca jucand cu portal in nivel 3 nu vei putea sa termini misiunile obligatorii, adica cele 200 diamante le vei putea lua abia cand vor adauga un nou capitol ( ca fapt divers, nu ca ar fi un impediment)
 
Sus