• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Bonus Fragmente de vraja

Salador

Evoker
La ce se refera acest "Bonus Fragmente de vraja" din Academia de Magie?
QhWoypr.jpg

O fi ca atunci cand descanti o cladire fragmentele de vraja rezultate sunt cu 50% respectiv 75% mai multe.
 

ULISE

Ascended
Aceste fragmente de vraja sunt folosite la Crafting pentru a achizitiona diverse: cladiri , relicve, vraji, etc.
Se pot obtine la turla sau cand "Descanti" ceva din inventar.
Despre modernizarea Academiei de Magie nu pot sa spun nimic deoarece eu am Academia la nivel 5 de la inceputul jocului :)
 

DeletedUser1791

Guest
Atunci când descânți o clădire primești un anumit număr de Fragmente de vrajă. La modernizarea Academiei de magie primești un bonus de Fragmente de vrajă într-un anumit procent în funcție de nivelul acesteia.
 

DeletedUser1791

Guest
La nivelul 1 al Academiei de magie se oferă la descântare o anumită cantitate de Fragmente de vrajă. Cu cât crește nivelul Academiei de magie numărul de Fragmente de vrajă obținute se mărește cu un anumit procent față de nivelul 1.
 

DeletedUser1791

Guest
Atunci când mergi să culegi (citește „descânți”) câteva mere (citește „clădiri”) și pentru asta vei primi o anumită remunerație (citește „Fragmente de vrajă”), dar angajatorul observă că ești mai harnic decât alții (citește „nivel mai mare al Academiei de magie”) și hotărăște să te plătească mai bine (citește „bonus Fragmente de vrajă”) primești bonus culesul (citește „Descântare”) sau banii (citește „Fragmente de vrajă”)?
 

getoaka

Associate
bunä seara.am si eu o intrebare legatä de aceste fragmente de vrajä,anume,de ce nu am putea sä le folosim si la altceva???? sau sä existe posibilitatea de a le schimba cu altceva??? bänui cä toatä lumea are mult mai multe decat consumä....dacä nu am nimerit locul bun unde sä mä plang,unde ar fi acela vä rog??? msms
 
Buna seara...depinde...de ex. eu de la turla iau cam 18k. fragmente de vraja si deabia imi ajung pana la urmatoarea turla....tu probabil nu le folosesti la crafting si de aceea ai surplus...incearca acolo daca vrei sa scapi de ele...seara buna!
 

ULISE

Ascended
Cam toat resuesele sau item-urile ce se obtin in joc au diverse modalitati de utilizare in functie de neviole fiecarui oras in parte. Singurele resurse care nu necesita pentru productie alte resures sunt: Monezile si Proviziile, deci pot fi produse incontinuu fara nicio limita (desigur exista limita din bara dar cu monezi in surplus cumperi PC iar cu provizii in surplus cumperi marfuri sau armata), mai sunt si PC-urile obtinute din trecerea timpului. Restul resuselor cer pentru productie alte resurse dar nu esti obligat sa le produci incontinuu deci poti face economie de anumite resurse. De exemplu producrea de unitati de lupta, de cand s-a separat productia pe cele trei tipuri de cladiri consumul de provizii este mai mare, deci poti sista productia de unitati de lupta pana iti refaci stocul de provizii daca nu vrei sau nu poti pune mai multe ateliere in oras. Eu am cca 400 de divizii din fiecare unitate de lupta si nu mai produc alte unitati decat cand imi scade acest stoc la una din unitati sub 300 divizii.

PS
Desigur ca exista si item-uri care devin inutile si me refer in special la frragmentele de rune. La ce mai folosesc fragmentele de rune dupa ce iti aduci minunile respective la nivel maxim. Eu am in stoc fragmente de rune pe care nu le-as putea consuma nici daca se mareste nivelul minunilor la 100!!!
 

getoaka

Associate
exact despre asta vorbesc....sunt si fragmentele de rune in aceeasi oala cu cele de vrajä,sunt bune la un singur lucru....oare nu s-ar putea face un schimb de ele,intre ele sau asa ceva??? eu folosesc in crafting,dar majoritatea vor si catalizator si alea nu mä dau afarä si nici nu imi vine sä tot produc chestii care nu mä intereseazä,parcä as face risipä.... nu ar fi mai ok s le putem si pe ele schimba,asa cum putem vinde ce producem contra tot fragmente de vrajä???mäcar astea sä le putem da pe unelte sau altceva....ar fi mai productiv cred....nah,era o idee :)
 

ULISE

Ascended
Ai dreptate. S-a mai propus o Piata de schimb care sa includa si altceva decat marfuri dar pana acum inno nu a considerat oportun. Poate in viitor!
 

getoaka

Associate
bunä.poate ar fi bine sä-l mai intrebäm??? ....mai des,adicä...dacä se plictiseste,poate face ceva mai repede :))))
 

ULISE

Ascended
Multe propuneri din partea jucatorilor au fost implementate dar nu imediat desi erau logice si necasare. Dupa cum am observat inno le implementeaza doar cand le "convine" lor.

Dau doar doua exemple:
1. Multe din facilitatile acuale si care ajuta in special jucatorii incepatori, lucru pozitiv dealtfel, n erau pe vrema cand erau si unii dintre noi incepatori adica pe la inceputul jocului.
2. Se stie ca productia la ateliere poate fi inceputa pentru toate atelierele o data, in schimb acelasi lucru pentru fabrici sau depozite de armament se lasa asteptata.
 

Salador

Evoker
2. Se stie ca productia la ateliere poate fi inceputa pentru toate atelierele o data, in schimb acelasi lucru pentru fabrici sau depozite de armament se lasa asteptata.

La fabrici e mai complicat, pentru ca atunci cand nu ai resurse necesare pt toate fabricile, butonul ce le selecteaza pe toate nu functioneaza. Nu prea se stie cum sa se comporte butonul de selectie in cazul acesta.
 
Sus