• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Ajutor colegi

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Nokki

Journeyman
Se pare ca alt bug, de data asta unul nasol si sper sa fie remediat cat mai repede. Atunci cand treci pe la colegi, nu primesc rasplata. Nu stiu sigur daca e dupa update sau e din cauza ca am facut primaria la lvl 16. Ieri nu au fost probleme, Daca apare cand trec pe la colegi ca primesc rasplata, atunci o primesc si in depozit si la misiune. Dar daca nu apare, atunci nu o primesc.

Inainte de a ajuta colegul
image.jpg


Si dupa ce l-am ajutat, si a misiune si in depozit am aceasi suma de bani.
image.jpg
 

Nokki

Journeyman
Am trecut pe la toti colegii, adica 24, si in loc sa am primiti 24x15.000= 360.000 eu am primit doar 150.000. :(
 

alemar

Apprentice
Nu primesti nimic daca vecinul este avansat. Cind vizitezi vecini care au inceput de curind sa joace atunci primesti rasplata vizitei.
 

Nokki

Journeyman
Nu e asa. Primesc aleatoriu. La unii da, si la altii nu. Si rasplata trebuie sa o primesti indiferent cat de avansat e vecinul sau nu. :)
 

DeletedUser

Guest
La lvl 15 primaria nu am absolut nici o problema, m'am uitat si eu acum de curiozitate
 

Nokki

Journeyman
Din cauza aia am zis si de primarie, pana acum nu am avut probleme, mergea bine, dar ieri a fost gata si primaria la lvl 16, si a fost facut si update-ul, deci ma gandeam ca una din astea doua. Daca e un bug din cauza ca e primaria la lvl 16 nu stiu de ce nu la raportat deja altcineva mai repede. :)
 

Nokki

Journeyman
Se pare ca au problema asta cei care au modernizat primaria dupa updateul de ieri, nu stiu acum daca conteaza si la ce lvl, suntem doi care am modernizat-o la lvl 16 si avem problema asta. restul care au avut-o modernizata nu au nici o problema.

Si inca ceva, nu se primeste recompensa atunci cand se motiveaza alta cladiri in afara de primarie, daca se motiveaza primaria atunci se primeste recompensa,

Si se pare ca mai este un bug, se primeste aleatoriu banii de la primarie daca iti este motivata. Nu am cum sa pun print ca eu inca am primaria in modernizare, si nu se poate motiva :)
 

DeletedUser236

Guest
Si eu am aceiasi problema, tocmai ce am dat modernizare (este in stadiu de modernizare de la lvl5 la6) la primarie si nu primesc recompensa de la ajutor decat cand ofer ajutor pe primarie. Orice ajutor pe cultura sau constructori nu imi ofera recompensa.
 
Ultima editare de un moderator:

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Sunt 2 bug-uri in unu' pe acolo, raportate de ieri si se lucreaza la repararea lor. Daca totul este in regula vom avea un hot-fix astazi (17.12) pentru ele si altele vreo doua care au aparut intre timp :)

Cel in care nu se primesc monede/provizii la ajutor e mai ciudatel, se intampla cand aveti primaria in modernizare intr-adevar, confirm ca sa fie de ajutor pana atunci :)
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Reparate ambele in cursul zilei de astazi, plus celelalte doua pe care le mentionasem : Hotfix.

Edit : Las subiectul inca deschis in caz ca mai apare ceva de acest gen. Raportati aici daca este cazul.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus