• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Important Actualizare Wiki

  • Autor subiect DeletedUser294
  • Data de început

DeletedUser640

Guest
Salut @daymaker
Am obsevat și eu, dar aceste denumiri au fost create chiar de la începuturile jocului, iar modificarea lor ar putea duce la imposibilitatea accesării unor pagini. Și nu asta ne dorim. Consider că este mai important conținutul, care trebuie să fie corect tradus și explicit.
Mulțumesc pentru înțelegere.


Salutare comunitate,

Noi actualizări au avut loc pe wiki RO, odată cu sosirea rasei oaspete Construcți.
După cum știți, noile rase aduc modificări în majoritatea elementelor jocului, cum ar fi:

Ne bazăm pe simțul fin de observație de care ați dat dovadă întotdeauna și vă rugăm să ne sesizați eventualele greșeli de traducere sau omisiuni observate.

Vă mulțumim anticipat.
Echipa Elvenar
 

DeletedUser640

Guest
Salutare comunitate,

Detalii privind evenimentul Carnaval au fost postate pe wiki RO, în secțiunea dedicată.
Te invităm să te documentezi și, evident, să ne semnalezi eventualele greșeli de redactare.

Succes la îndeplinirea misiunilor, la colectarea Marilor Premii și nu uita să arunci o privire și la Carele alegorice, o clădire nouă și puternică de eveniment.

Edit: Am modificat link-ul din pagina Carnavalului, care în loc să te trimită la clădirile de set ale evenimentului, te trimiteau la pagina cu explicații ale seturilor de clădiri.
Verifică această modificare și spune-ne părerea ta.


Mulțumim,
Echipa Elvenar
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser640

Guest
Salutare comunitate,

Detalii privind evenimentul Evoluția Phoenixului au fost postate pe wiki RO, în secțiunea dedicată.
Te invităm să te documentezi și, evident, să ne semnalezi eventualele greșeli de redactare.

Succes la îndeplinirea misiunilor, la colectarea Marilor Premii și nu uita să arunci o privire și la noile Clădiri în evoluție. Pare interesant, nu-i așa?

Mulțumim,
Echipa Elvenar
 
Ultima editare de un moderator:

ULISE

Ascended
Este bine ca a fost actualizata Wiki ro dar cladirile in evolutie de la acest eveniment, imi pare rau sa o spun sunt un fas, adica perfect inutile!!!
Rectific nu perfect inutile deoarece pot fi vandute pe un pret relativ bun la Crafting!

In rest toate cele bune chiar daca ploua afara!
 

DeletedUser2396

Guest
Imaginile atasate pentru fabrica de cherestea Oameni niv. 16 ->27 in Wiki sunt identice cu imaginile pentru fabrica de cherestea a Elfilor, si anume :

imagine actuala niv.16(Wiki)
D_manufactory_elves_planks_01_cropped.png

imagine pentru fabrica de cherestea niv.16

cherestea niv.16.png

 

Salador

Evoker
In cadrul capitolului "Lupta" prima poza a pentagonului de lupta este gresita (sagetile sunt exact invers).

1HzIzei.jpg

Spre deosebire de a 2-a poza in care sagetile sunt corect indreptate.

44TeDom.jpg
 

DeletedUser294

Guest
Asta era cea mai mare problemă. Bine că în sfârșit s-a rezolvat, că nu știu ce ne făceam.
 

Salador

Evoker
Traducere incorecta in wiki la Imbunatatiri->Teleportare cladire.
In enumerarea cladirilor ce nu pot fi teleportate apare si "clădiri cu producție limitată (de exemplu câteva clădiri ale Amunilor)" in engleza "Limited Buildings (e.g. some Amuni Buildings)"
"Limited buildings" se refera la acele cladiri care sunt limitate ca numar per oras, e.g. Portalurile (1/oras) sau Pilonii templului (4/oras).
Asadar traducerea corecta este "cladiri limitate ca numar"
 

DeletedUser2396

Guest
Buna seara, la descrierea cercetarii (baza de instruire) pot fi deblocate nivelele 25-28 in schimb in wiki apare niv.25, respectiv 27-28. Costurile necesare pentru modernizarea bazei la nivelul 25 nu corespund, totodata iconita aferenta capitolului 17 nu a fost modificata.

baza de instruire.png
 
Sus