• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Îngerul Timpului

basarab

Journeyman
Clepsidra Magică

...deci, am primit semn de diamant de la Cosânziana, prin concursul ”O poveste de iubire”, se cuvine să-i ofer un mărțișor! – cu acest gând am adormit. În vis, mi-a apărut Zeul Cronos în căutare de cetățenie în Elvenar. Mi-a spus: ”Cosânziana are nevoie de Clepsidra Magică, i s-a scurs timpul în poveste, dar aceasta – secret clasificat – este strașnic păzită de puterile îngerești (îngeri, arhangheli etc). Ca să întorci clepsidra, trebuie să câștigi bunăvoința unei puteri, prin ritualuri” Zeul mi-a m-ai spus: ”Acum, în Elvenar, toți sunteți îngerași, vă dezvoltați numai pe dimensiunea spațială, prin extensii, timpul nu va trece pentru voi, până nu descoperiți Clepsidra Magică, ca să evoluați pe cele două dimensiuni sacre” – mi-a mai spus Cronos, și m-am trezit din somn. Ce visezi noaptea, se adeverește, așa se spune, dar nu e dovedit...Dar, poate, cine știe ....



Așa că am trimis acest mărțișor-idee realizatorilor jocului cu urarea : ” 1 Martie să vă aducă primăvara în viață.

Pt. Conformitate, elful Basarab
 
Sus