• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Rezultate căutare

  1. Concurs Ospățul Maestrului Panda roșu

    - Dovleci: Câmpul de cereale (nivelul 3), capitolul 11 "Pitici"; - Ceai purpuriu: Ceainăria, capitolul 16 "Ambasade"; - Ciuperca rezistenței: "Fermă de ciuperci", capitolul 8 "Orci & Goblini"; - Plante: Agricultura, capitolul 15 "Elvarieni"; - Supa priceperii: Ferma Piticilor, capitolul 11 "Pitici".
  2. Concurs Mică aripioară norocoasă - Concurs de printscreen-uri

    Diavolul de mare e la mare cautare pentru ca are mana multa pentru fiecare. Nu am pus inca Gloria celor sprinteni, desi am 2 cladiri de acest fel, dar o voi face in cateva zile.
  3. Concurs Sărbătoarea gătitului

    Iniţial, eu şi ajutorul de cofetar (fata cea mică) am încercat să facem macaron beton. Pentru că nu ne-au ieşit cum trebuie (beton la propriu, nu la figurat), am trecut la planul b): brioşe elvenariene cu ciocolată. Ingrediente: 200 g făină (din grâne de la Câmpul de cereale al piticilor =...
  4. Discuții Concurs - Cuvinte ascunse și câteva întrebări

    Nici eu nu am primit nimic. Si uitasem de aceste premii. :)
  5. Concurs Vacanță

    La circa 50 km de Barcelona, în vârful unui munte, printre stânci, se află Mânăstirea Santa Maria de Montserrat. Mânăstirea are aproape 1000 ani de existență, dar pentru că a ars de câteva ori, a fost reconstruită în secolele al XIX-lea și al XX-lea.
  6. Concurs Creatura

    - Vai, sărmană creatură, Ca din iad progenitură, Ai făcut spume la gură, Pe nas ai o julitură! Fața-i toată o-umflătură, Zici că-i o caricatură. Nu mai face tevatură Că-ți prepar o băutură Chiar aici în bătătură. Pun un litru de-apă pură Adunată din natură, Gențiană (sau ghințură) Macerată în...
  7. Concurs Coșulețul cu ouă revine

    Oua colorate ecologic (cu foi de ceapa) si modele de frunze.
  8. Concurs Carnavalul Elvarian - Concurs de printscreen-uri

    Sanie mereu infloritoare Carul Elfilor de padure Un car cu bule x 2
Sus