• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Probleme vizualizare lucruri...

  • Autor subiect DeletedUser790
  • Data de început

DeletedUser790

Guest
Problema mea sta asa...imi place sa imi rasplatesc vizitatorii prin intoarcerea vizitei, doar ca 9 pagini la clopotel , atunci cand iti sunt acceptate douazeci de oferte se umplu imediat, si nu mai vad care vecini m-au vizitat sau nu, nu se poate face ceva ca sa vezi direct pe harta care vecin te-a vizitat sau nu? o mana aurie pe nume sau mai multe pagini la clopotel...si cum stati cu bugul ala mana aurita sau nu...ba e aurita ba nu e... (desi cineva ma viziteaza)...eu vreau sa imi vizitez doar vecinii care ma viziteaza, asa nu am de unde sa stiu...
Alta problema ar fi ca nu gasesc unde a cercetat iscoada mea. Dupa 198 de provincii cercetate uit unde o las sa cerceteze, ea termina de cercetat si caut 10 15 minute in jurul orasului unde e provincia cu pricina... nu se poate face o zona inrosita sau o pata de culoare pe provincia necercetata sa iti sara in ochi...asa cifrele alea mici cu negru nu le vezi cand treci cu mouse-ul pe langa ele...
Alta dorinta care ar satisface multi jucaori ar fi schimbarea imaginii cu cabana constructorilor, multi doresc ajutor pe ea..si ca sa o vezi trebuie sa cauti pe sub celelate cladiri mari, pana te lasi pagubas si... in loc sa iti faci prieteni ii vezi rabufnind pe colegii de breasla ca de ...de afurisit nu le-ai finisat cabana. .Faceti cabana cea mai inalta cladire de exemplu sa ne sara in ochi.
Multumesc oricum echipei...e un joc care ne umple de bucurie.

(Diversificare si optiuni...calea spre mai multe diamante cumparate! ;P)
 

DeletedUser1115

Guest
O idee foarte bună.
Aș adăuga că sistemul de ajutor al vecinilor este destul de greoi, ai doar două posibilități: ori îi iei de la clopoțel și intri la fiecare pe oraș, ori îi cauți pe hartă, ceea ce îngreunează foarte mult jocul. Eu sunt la început, abia am descoperit 12-13 vecini, mi-e groază să mă gândesc cât timp se pierde când voi avansa pe hartă.
Ar trebui implementat butonul de ajutor, ca la FoE, iar vecinii descoperiți și membrii ghildei să apară pe o bară sau listă, ceva.
 
Sus