• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Sondaj

ULISE

Ascended
De ce ati ales sa jucati ELVENAR?

Eu am ales acest joc deoarece m-a atras cum este "desenat" si cum se dezvolta, pe langa faptul ca vroiam un joc mai pasnic.
 

ARTUR78

Enchanter
M-a încântat ideea de a construi și a dezvolta un oraș într-o lume fantastică fără a trebui să folosesc tactici de luptă. Bineînțeles că am fost atras și de design.
 

Jooanna

Enchanter
De ce ati ales sa jucati ELVENAR?

În nici un caz pentru lupte !!! Sunt mii de jocuri de acest gen. Dar, ca și în viața reală, nicăieri nu curge doar lapte și miere.... :p
Măcar de-ar fi mai echilibrate luptele....
În principiu, ca și vouă, și mie mi-a plăcut designul, ideea de fantastic, liniștea cu care joc și faptul că am mai mult timp să comunic cu ceilalți jucători ;)
 

DeletedUser985

Guest
un motiv? tipa virtuala din desen, am vrut s-o intalnesc, sa vad daca exista elfa/elvena pe aici, dar n-o gasesc... inca.
Si evident, ca pare a fi o atmostera pasnica si am timp sa construiesc oricat, oricand si oriunde.
 

DeletedUser594

Guest
Eu mai nou sunt negustor ,si-atat ! Unul cinstit;)( detest sa fac specula cu produsele mele ).Nu mi-am batut capul sa inteleg capitolul lupte .De cand nu mai pot folosi "butonul" <Autolupta> , nici ca am mai incercat. Vad ca se poate juca si asa.
 

DeletedUser823

Guest
Iniţial am jucat FOE dar nu mi-a plăcut că jucătorii se atacau între ei. Am vrut un joc de construit, am mai jucat şi altele de construit oraşe, dar aici m-a prins ideea de frăţie şi chat, sunt o fire comunicativă. Când am găsit o mână de oameni haioşi şi cu care m-am înţeles bine am rămas cu ei, chiar dacă sunt mult mai avansaţi în joc decăt mine. Am învăţat multe de la ei şi am ajuns să lupt şi în turnir de când se merge pe noul sistem (în frăţie). Am încercat să mă las odată dar am revinit asupra deciziei :p
 

FairyMage

New Born
Buna, sunt nou in joc si nu prea stiu mare lucru.
DAr imi place ca e un joc pasnic si interactiv. Am multe de invatat, de exemplu cum activez negustorul? Incerc sa fac comert, nu ma intereseaza luptele. Misiunea de care nu pt sa trec este NEGUSTORUL. Ma puteti ajuta?
 

DeletedUser173

Guest
Bine ai venit FairyMage.Negustorul este o cladire care trebuie sa o amplasezi in orasul tau pentru a putea face comert de resurse cu alti jucatori.La fel ca si alte cladiri trebuie intai cercetata ca sa o poti construi.Deci ca sa il construiesti intri in meniul cladirilor (sau apesi litera B din tastatura) , iar in primul meniu selectat ( denumit cladiri de baza) il vei gasi si selectezi amplaseaza.Dupa construire vei avea acces la piata.
 

DeletedUser1090

Guest
Salutare! Am vazut pe cineva jucand si am incercat si eu. Am un an de cand joc-imi place ca se construieste,imi place sa ma lupt-deh, mai greu acum. Are un design atractiv, ideea de a ajuta si a creste in fratie e ok. Uneori mi se pare ca se progreseaza groaaaaaznic de incet..
 
Sus