• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Primarie - finisari

ULISE

Ascended
Care este numarul maxim de monezi, obtinute din finisarile colegilor sau vecinilor, ce pot fi stocate in Primarie.
 

ULISE

Ascended
Imi pare rau dar chiar asta este motivul pentru care am renuntat la Wiki!
Din pacate informatia pe care am solicitat-o eu nu am gasit-o nici in alta parte.
Eu am Primaria la nivelul 23, deci sa ma explic:
1. - Pot stoca in visterie 13.600 K aur si 1.360 k provizii;
2. - Cand sunt ajuta de vecini sau colegi primesc 104 k aur/ ajutor
3. - Cand ofer ajutor unor vecini sau colegi primesc 31.000 aur si 3.100 provizii;
4. - Intrebarea era la cat aur pot stoca de la ajutoarele primite (conf. pct. 2.)?!
Momentan am ca aur (monede) bonus 4.576 k (de la 44 de ajutoare) si nu l-am folosit. Deci care este limita acestui bonus?

Atat spune wiki:
    1. Cantitatea de monede și provizii care poate fi stocată;
    2. Cantitatea de monede pe care o primești când cineva le donează utilizând Ajutor între vecini;
    3. Valoarea recompensei pe care o primești când oferi Ajutor între vecini altor jucători.

 

DeletedUser542

Guest
nelimitat cred :)).eu am strans vreo 16000k dar un coleg acum ceva timp stransese vreo 46000k
 

ULISE

Ascended
Mersi mult. Am intrebat deoarece am crezut ca s-a blocat la 5400k la mine, dar cred ca nu mai punea nimeni!
 

Jooanna

Enchanter
Eu aș pune altfel problema: ce se întâmplă cu surplusul de monede peste capacitatea de stocare a Primăriei atunci când „colecționezi” ajutoarele primite de la colegi/vecini????

Mă gândesc și eu așa cam... o_O
Dacă aduni chiriile și ai ajuns să zicem la 13.599 k (lvl.23) și mai faci clic pe-o locuință care are 100 de monede, mai primești doar 1 (una) monedă, restul de 99 fiind pierdute pentru că ai depășit capacitatea de stocare... și nici nu mai poți colecta nimic.

Deci??? Nu cumva le-ai adunat degeaba, pentru că tot până la capacitatea maximă a Primăriei vei primi???
 

ULISE

Ascended
Corect dar le poti colecta pana sa ajungi acolo. De exemplu cand, in acelasi timp, trimiti o iscoada, dai in lucru o cladire si faci o cercetare ramai cu visteria goala si atunci te poti redresa...
 

Jooanna

Enchanter
Corect dar le poti colecta pana sa ajungi acolo. De exemplu cand, in acelasi timp, trimiti o iscoada, dai in lucru o cladire si faci o cercetare ramai cu visteria goala si atunci te poti redresa...
Asta ar putea fi valabilă doar în cazul în care surplusul ajutoarelor nu s-ar pierde.... adică să-ți umple vistieria, iar diferența să rămână acolo...
Dar nu cred că este posibil așa ceva...
 

Jooanna

Enchanter
nelimitat cred :)).eu am strans vreo 16000k dar un coleg acum ceva timp stransese vreo 46000k

Eu aici am o nelămurire @lovehost.... o_O

Păi dacă colegul avea stocate 46.000 k (46.000.000 monede) și presupunând că ar fi avut Primăria la lvl maxim (25 = 17.400 k), unde ar fi băgat diferența de 28.600k???? Hai că la tine ar fi fost în „grafic”... în aceleași condiții... dar tu ești cu Primăria abia la lvl 23... Ia spune: ai pierdut surplusul????
 
Ultima editare:

DeletedUser416

Guest
surplusul se pierde...
se colecteaza doar in limita capacitatii pe care o are nivelul primariei respective

eu, de cand joc, am cerut motivari la primarie si strangeam galbenii acolo ca sa-i folosesc de la o iscoada la alta insa, de cateva ori mi s-a intamplat sa dau cate un click gresit si sa pierd tot ce aveam strans la primarie pentru ca aveam deja visteria plina la monede :(
 

DeletedUser542

Guest
Eu aici am o nelămurire @lovehost.... o_O

Păi dacă colegul avea stocate 46.000 k (46.000.000 monede) și presupunând că ar fi avut Primăria la lvl maxim (25 = 17.400 k), unde ar fi băgat diferența de 28.600k???? Hai că la tine ar fi fost în „grafic”... în aceleași condiții... dar tu ești cu Primăria abia la lvl 23... Ia spune: ai pierdut surplusul????

da. l-am pierdut si stiam ca il voi pierde.stransesem banii deoarece aveam o extindere neamplasata in oras si speram cu trecerea la noul capitol cu vrajitoare s-o amplasez mai repede.bineinteles ca atunci am pierdut toti banii deoarece a fost bugul vizual cu 104k care mi i-a afisat cand s-a dat drumul la capitol iar eu am crezut ca ii culesesem inainte din greseala.ei erau acolo dar eu ii vedeam doar 104k.de nervi am apasat pe primarie si i-am pierdut pe toti
 

ULISE

Ascended
Am o noua intrebare:
Ce se intampla cu banii adunati in Primarie, proveniti din ajutorul colegilor si al vecinilor, cand dai in lucru up-gradarea Primariei?

As fi vrut sa deschid un nou subiect dar nu am mai gasit comanda care deschide noi subiecte!!!!
 

DeletedUser376

Guest
Poti sa modernizezi primaria fara sa colectezi? iar in timpul modernizari primariei nu poate nimeni sa doneze :)
 

Jooanna

Enchanter
Ce se intampla cu banii adunati in Primarie, proveniti din ajutorul colegilor si al vecinilor, cand dai in lucru up-gradarea Primariei?
Poti sa modernizezi primaria fara sa colectezi?
1. Nu poți da upgrade înainte de a colecta :p (în momentul în care faci clic pe Primărie, deja ai colectat ajutoarele :D)
2. Banii astfel colectați îi poți folosi pentru upgrade.

PS ULISE, am pretenții la tine... ce puii mei te gândești la întrebări atât de ”subtile”??? :confused:
 

Jooanna

Enchanter
As fi vrut sa deschid un nou subiect dar nu am mai gasit comanda care deschide noi subiecte!!!!
485e55bda02d4cf8b8cb381de6826379.png
 
Sus