• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Oferte

Nokki

Journeyman
Asta e foarte simplu. Alegi ce vrei sa pui pe piata, si ce ai nevoie. Si imediat ce ai pus cat oferi, iti apare automat cat primesti pe ele, in oferta corecta.
Resursele de acelasi grad intre ele se pun egal.
Un exemplu

Pui otel/marmura/cherestea 1600
Primesti cristale/matase/pergamente 400
pietre pretioase/praf magic/elixir 100
 

DeletedUser16

Guest
neata,
simplu, in partea de sus selectezi marfa pe care o oferi cu cantitatea pe care o doresti sa o oferi, iar in partea de jos selectezi marfa pe care o cumperi.
automat o sa apara paritatea corecta a schimbului.
ca idee la marfuri din aceeasi era paritatea e de 1 ; 1, la marfuri din ere diferite dar apropiate paritate de 1:4.
PS - mai cititi si voi wiki ca nu exista degeaba:)
 

DeletedUser985

Guest
Cine doreste largirea campului negustoriei si diversitate in comert, va rog sa ma contactati pentru ca am o strategie in acest sens care ne-ar aduce reciproc avantaje mari. Nu dezvalui "secretul" strategiei decat acelor parteneri siguri de comert cu orice fel de resurse.
Ma gasiti mai usor / repede pe server in joc decat pe forum.
 

DeletedUser985

Guest
Am avut un soi de proiect prin care sa ne ajutam reciproc la dezvoltare, indiferent de cazul fratiilor, dar pentru ca oamenii nu se implica si nu sunt practici, am renuntat la acela.

Asa ca, revin aici cu o cerere, anume una de ajutor in resurse pentru mine. Va rog mult. Imi trebuie acest ajutor cat de curand, mai ales ca am si cultura la cel mai jos nivel. Va rog, citeste cineva aici?
La nevoie as fi putut face transfer de fratie, dar m-am angajat la o responsabilitate ca mag si nu pot face mai mult decat sa accept la mine, fie chiar si pentru o zi, ca sa ma ajute cu resurse (daca nu ma gasiti la Negustor).
 
Sus