• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Pastrare cladiri castigate

hulktim

Journeyman
Salutare. Mi-ar placea sa pot pastra cladirile castigate la concursuri si dupa ce le-am construit iar apoi nu le mai vreau in oras (temporar sau definitiv). De exemplu am construit o cladire castigata iar in loc sa o vand, sa o pot baga in inventar iarasi pentru viitor sau pentru amintire). Eventual sa imi ceara la reconstruire timp si marfuri.
 

daymaker

Wizard
Un vis frumos, dar nu cred ca se va implementa vreodata.
Oricum cladirile castigate la eventuri isi vor pierde eficienta in timp si vom renunta la ele...
 

Iceflower111

Apprentice
Este o idee foarte buna in special pentru cladirile obtinute cu truda :) in cadrul eventurilor, dar ar putea fi extinsa facilitatea si pentru cladirile obisnuite si bineinteles pentru cele cumparate cu diamante. In momentul cand vrei sa reorganizezi orasul te descurci destul de greu din cauza lipsei de spatiu.
 

Iceflower111

Apprentice
poi...asta e idea :)

Rezolvarea problemei cu spatiul era asa printre altele ;)
Pastrarea cladirilor si in special a celor de event ar fi frumos pentru palmares. In cadrul eventului de iarna am renuntat sa incerc sa castig parte din cladiri pentru ca stiam ca nu le pot folosi din lipsa spatiului. Bineinteles exista varianta sa nu le amplasezi pe teren niciodata, oare e aceasta o solutie?
 

DeletedUser192

Guest
Am pus si eu aceeasi problema mai demult si mi s-a raspuns ca nu se va face asta!!!!
Singurul ajutor benefic ar fi doar daca ai putea da cladirea veche pe una noua plus diferenta de diamante....Dar asta nu se va intampla NICIODATA !
In oricare joc online ce cumperi,cumparat ramane asa ca sa revenim la realitate..... Deci daca aceasta pica din start,ce rost mai are daca o cladire nu mai imi este de folos sa o stochez undeva? Sa o am intr-un inventar sa fac ce? Sa ma laud cate cladiri cumparate pe bani am in inventar si nu mai am ce face cu ele? :)))
Majoritatea care baga bani multi nu prea au si o strategie , niciodata nu va merita sa cumperi itemele momentului cu sacul ca e clar pierdere totala pe viitor, in oricare joc cautati sa cumparati ce se poate folosi cam tot timpul....cum ar fi Extinderea aici ( mai ales inainte de scumpiri :)) )
Pe extindere construiesti si darami cat vrei la fiecare rasa nou aparuta
Cred ca de asta nici nu prea se intra pe forum pentru ca de cate ori intru gasesc extrem de multe discutii inutile si gen hai sa plangem ca ne-a furat jucaria vecinul....
Sporuri la joc si la strategiile adoptate
 

DeletedUser802

Guest
Singurul ajutor benefic ar fi doar daca ai putea da cladirea veche pe una noua plus diferenta de diamante....Dar asta nu se va intampla NICIODATA !
In oricare joc online ce cumperi,cumparat ramane asa ca sa revenim la realitate..... Deci daca aceasta pica din start,ce rost mai are daca o cladire nu mai imi este de folos sa o stochez undeva? Sa o am intr-un inventar sa fac ce? Sa ma laud cate cladiri cumparate pe bani am in inventar si nu mai am ce face cu ele? :)))
Majoritatea care baga bani multi nu prea au si o strategie , niciodata nu va merita sa cumperi itemele momentului cu sacul ca e clar pierdere totala pe viitor, in oricare joc cautati sa cumparati ce se poate folosi cam tot timpul....cum ar fi Extinderea aici ( mai ales inainte de scumpiri :)) )
Pe extindere construiesti si darami cat vrei la fiecare rasa nou aparuta
Cred ca de asta nici nu prea se intra pe forum pentru ca de cate ori intru gasesc extrem de multe discutii inutile si gen hai sa plangem ca ne-a furat jucaria vecinul....
Sporuri la joc si la strategiile adoptate
Da intotdeauna se gaseste unul care sa fie impotriva tuturor celor care vor sa schimbe ceva in bine.Nu inteleg cu ce te deranjeaza pe tine ca noi cei mai multi dorim sa pastram anumite cladiri,mai toate jocurile online au aceasta optiune.
 

DeletedUser192

Guest
Da intotdeauna se gaseste unul care sa fie impotriva tuturor celor care vor sa schimbe ceva in bine.Nu inteleg cu ce te deranjeaza pe tine ca noi cei mai multi dorim sa pastram anumite cladiri,mai toate jocurile online au aceasta optiune.
Eu ma intreb daca ai si citit tot.....Sunt pentru schimbari in bine,dar ca sa ai tu un inventar de lauda e un moft , nu o schimbare
 

ULISE

Ascended
Eu ma intreb daca ai si citit tot.....Sunt pentru schimbari in bine,dar ca sa ai tu un inventar de lauda e un moft , nu o schimbare
1. Nu este greu de implementat;
2. Ar satisface dorinta de a colectiona a unor jucatori = > mai multi jucatori;
3. Nu influnteaza clasamentul, deci cei care le-au sters nu sunt afectati
4. Ar fi in spiritul unui joc de constructie si aranjat cladiri.
 
Sus