• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Stiati ca ...

badrela

Enchanter
Stiati ca ....ma bucur sa stiu ca nu doar eu simt asta ?!! :) Ce de parinti , ce de bunici ...in devenire !! :)
 

ULISE

Ascended
La fiecare minune am considerat ca am nevoie de 9 rune x 10 fragmente = 90 fragmente x 4 up-grade-uri = 360 fragmente x 16 minuni = 5760 fragmente.
Din acest rezultat am scazut ce am realizat pana acum si cate fragmente de runa am in stoc.
Fata de rezultatul afisat s-au mai produs modificari.
In concluzie sunt foarte aproape de a trece de prima treime!

Desigur ca exista jucatorii mult mai avansati decat mine ...
 

DeletedUser542

Guest
calcul gresit.de ce ai avea nevoie de 10 fragmente pentru a pune prima runa?
 

ULISE

Ascended
Eu am calculat situatia maxima in care nicio runa nu se pune direct decat daca se formeaza din 10 fragmente.
Este o situatie teoretica si mai mult ca sigur nu se va intalni in practica.

De exemplu eu am patit la Tronurile Prea Inaltilor: mai am o runa ca sa pot construi primul nivel si am inserat pentru asta vreo 30 de fragmente de runa castigate dar nu a iesit inca runa (desigur cand se completau cele 10 fragmente puneam runa la alta minune nu la tronuri). L aruine aveam doar trei rune cand la Tronuri aveam deja 8 iar Ruinele le-am terminat chiar daca inac nu am pus-o iar Turnurile sunt inca la 8!

Mie imi place sa ma joc cu cifre si cu situatii la limita ....
 

ARTUR78

Enchanter
Stiati ca... Pisica toarce cu vibratii sonore de frecventa joasa de 25-40 Hertzi? Acestea sunt frecventele folosite in kinetoterapie pentru a repara oasele sau muschii.
 

Jooanna

Enchanter
Stiati ca... Pisica toarce cu vibratii sonore de frecventa joasa de 25-40 Hertzi? Acestea sunt frecventele folosite in kinetoterapie pentru a repara oasele sau muschii.
Păcat că nu se poate da like în topicul ăsta :(
DA, așa este. Eu dorm cu mâța fiicei mele și când se hotărăște ea să mai doarmă și cu fii-mea i se simte lipsa direct în oase :D
 

badrela

Enchanter
Stiati ca ....si mie imi pare rau ca nu putem da like pe pagina asta ?!!! ...si mai stiati ca pisica se aseaza acolo unde ai probleme de sanatate ?!! ...am avut pisica cu muuuulti ani in urma !!!
 

ULISE

Ascended
... eu am "plantat" peste 700 de PC la cca. 120 jucatori si care nu au produs inca efecte!!!!
 
Sus