• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Incarcare joc

Goodspeed

Journeyman
Salut!
De cateva zile, cand deschid jocul, bara de progres a incarcarii se opreste, uneori, la 12/26, iar cateodata, e nevoie de doua comenzi de reincarcare pentru a trece de acel punct. Numai mie mi se intampla sau este un bug?
Multumesc.
 

DeletedUser2395

Guest
Salut!
De cateva zile, cand deschid jocul, bara de progres a incarcarii se opreste, uneori, la 12/26, iar cateodata, e nevoie de doua comenzi de reincarcare pentru a trece de acel punct. Numai mie mi se intampla sau este un bug?
Multumesc.

Nu cred ca e bug, ori e de la net ori de la calculator .... incearca sa stergi istoricului browserului și a modulelor cookier ...
Uitete la Managerul de activitati (Task Manager) cand se incarca jocul daca urca ceva la maxim...ce urca la maxim trebuie pus altu nou si mai bun ... ex ram , memorie , procesor , placa vidio ...
La acest joc e recomandat sa ai ssd nu hard disk ... si minim 4gb ram si procesor bun...dar si net foarte bun...
 

Deleted User - 60987

Guest
Nu esti singurul cu problema asta. Mi se intampla acum, pe doua PC-uri.
Pe unul se incarca pana la 12-13, pe altul imi da "Eroare Server" cand ajunge la 13.
Se intampla foarte des de cateva saptamani. (da, am sters si istoric si cookies)
Iar cand reuseste sa intre in joc, nu-mi ia comenzile. Dupa ce strang resursele si-mi pun fabricile la lucru, observ ca ramane animatia "idle" la toate cladirile, iar dupa un refresh observ ca de fapt n-am strans decat pana la jumatate din resurse.
 

DeletedUser954

Guest
Am aceeasi problema cand deschid jocul, bara de progres a incarcarii se opreste, uneori, la 12/26 si apoi da eroare server. Doar pe PC face asa. Am sters cookies si istoric browser. Nu inteleg de ce nu merge, pana acum mergea perfect.
 

Salador

Evoker
Si eu am avut problema asta pe Chrome,"Eroare Server", si a trebuit sa schimb browser-ul, acum joc pe Opera.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Comportamentul respectiv, e de cele mai multe ori de la Chrome sau de la cache. Apar versiuni noi care dau chix, pana baga ei patch-uri si incepe sa functioneze din nou sau pana faci tu curat in browser. Personal, folosesc Mozilla si n-am vazut niciodata chestia asta, iar majoritatea raportarilor sunt, cum spuneam, sub Chrome.
 

Salador

Evoker
Acum am problema asta si pe Opera :(. Se incarca pana la 11 si imi da "Eroare Server" ori se incarca complet (f greu) si apoi merge jocul foarte in reluare (nejucabil). Sunt nevoit sa merg pe Modzilla unde merge in reluare jocul.
 

Salador

Evoker
Am incercat si pe Brave si Vivaldi, acelasi comportament.

Dar nu inteleg de ce cei de la Inno asteapta un patch de la Chrome cand ei ar trebui sa-si faca compatibil jocul pe toate browser-ele.
Cum sa vina jucatori noi daca nu poti sa-l joci pe browser-ul preferat, si Chrome-ul e nr 1 in utilizatori.
Poate cineva din staff poate sa ma lamureasca.
 

ULISE

Ascended
Eu nu ma prea pricep la browsere dar am o sugestie: poate daca ai reduce rezolutia de la imaginea orasului si la fel pentru batalii (din satarile jocului).
La inceput jucam cu rezolutia la maxim in ambele cazuri si apoi am trecut pe medie.
Poate asa merge mai bine.
 
Sus