• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Concurs - Hanul Gravitației

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2112

Guest
Simplu ., asa cum scrie si in anunt , se iau in considerare raspunsurile corecte :)
La primul episod au fot 71 de raspunsuri corecte, pentru al doilea inca nu a aparut lista.
 

ULISE

Ascended
Poate totusi se gaseste o modalitate de a fi prezentata intreaga lista a celor care au intrat la tragerea la sorti pentru fiecare episod!!!!!!!! Nu doar partea superioara a listei!!!!!!
 

momi

Journeyman
  • "8 Aprilie: Anunțăm câștigătorii săptămâna aceasta!"....astazi este 9 aprilie,cand aflam si noi finalul?
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Am postat și câștigătorii episodului 3. Felicitari tuturor participantilor si castigatorilor :) Va asteptam cu drag si la concursurile urmatoare.

Ca sa mai raspund sugestiilor sau nerabdatorilor, dupa caz:

Poate totusi se gaseste o modalitate de a fi prezentata intreaga lista a celor care au intrat la tragerea la sorti pentru fiecare episod!!!!!!!! Nu doar partea superioara a listei!!!!!!

Nu este necesar acest lucru, nu punem acele capturi de ecran pentru a ne justifica sau prezenta dovezi, le punem pentru ca oricum le avem. Nu cred ca vezi vreun printscreen pe forumul international, de exemplu :)

"8 Aprilie: Anunțăm câștigătorii săptămâna aceasta!"....astazi este 9 aprilie,cand aflam si noi finalul?
Mai asteapta putin ca nu s-au dat toate "aprobarile"!!!!

Dragalasa noastra moderatoare de concursuri din pacate a racit si a trebuit sa inchei eu concursul singurel, bing bang. Ne pare rau pentru mica intarziere si dorim insanatosire rapida colegei.

sau apasa pe butonul "random" pana iese cine vrea dumnealui... :rolleyes:

Da, am extras de cel putin 5 ori ca sa nu iesi tu, ai un noroc fantastic, de asta am si intarziat mai mult.


PS : Am pus si postare de final, cu tot ce trebuie, cum am zis mai sus.
 

ULISE

Ascended
Tin sa observ ca denumirile evenimentelor prezentate de Elmer (Episodul 1
  • Solstițiul de vară
  • Ninsoarea
  • Renașterea Phoenixului
Episodul 2
  • Marșul Turmelor
  • Ascensiunea lui Eldrasil
  • Povestea lui Robert Barbăroșie
Episodul 3
  • Noaptea Valpurgiei
  • Woodelvenstock
  • Carnaval
  • Povestea lunii rătăcitoare
sunt "putin" diferite de cele care apar in anunturile de lansare ale evenimentelor respective!!!!

La unul dintre primele concursuri la care am participat se solicita precizarea variantei de joc in care ne aflam la momentul respectiv. Multii au raspuns v 1.27.4 ca exemplu iar raspunsul nu a fost considerat corect deoarece nu s-a precizat ce era sris si in paranteza!!!! Ne intalnim si aici cu celebra "dubla masura". In plus enunturile fiecarui episod lasau loc la multe ambiguitati!!!!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Da, ne-am uitat special cum ai scris tu inainte si am ales variante astfel incat sa nu intri in lista ;)

Nu se uita nimeni la virgule, litere omise, denumiri stalcite... multi au scris denumirile in engleza, altii le-au pocit, ciuntit, samd, am luat in considerare toate intrarile in care evenimentele erau perfect inteligibile. Nici nu prea ai cum sa le confunzi, pentru ca nu au fost evenimente cu denumiri asemanatoare, ori e corect ori nu e. Ai intrat in toate extragerile, nu te-a placut random-ul, asta e, poate pentru ca scrii cu multe"!". Da mesaj la Random.org, explica-le cum au ei algoritmul gresit, ambiguu, samd, gasesti tu ceva, nu duci lipsa de talent in directia asta ;)
 

DeletedUser1288

Guest
Acum ca s-a incheiat concursul se poate desecretiza dosarul cu raspunsurile participantilor?:D
 

ULISE

Ascended
Da, ne-am uitat special cum ai scris tu inainte si am ales variante astfel incat sa nu intri in lista ;)

Nu se uita nimeni la virgule, litere omise, denumiri stalcite... multi au scris denumirile in engleza, altii le-au pocit, ciuntit, samd, am luat in considerare toate intrarile in care evenimentele erau perfect inteligibile. Nici nu prea ai cum sa le confunzi, pentru ca nu au fost evenimente cu denumiri asemanatoare, ori e corect ori nu e. Ai intrat in toate extragerile, nu te-a placut random-ul, asta e, poate pentru ca scrii cu multe"!". Da mesaj la Random.org, explica-le cum au ei algoritmul gresit, ambiguu, samd, gasesti tu ceva, nu duci lipsa de talent in directia asta
Multumesc pentru raspuns, este exact ceea ce doream sa aud ca s-a intamplat.

PS
Am intales ca nu m-a ales random-ul dar nici macar pe locul 20 - 25 la unul dintre episoade sa nu fiu ca sa ma vad si eu pe ecran!:confused::(

Revenind la o abordare mai pragmatica nu crezi ca era mai simplu sa ne inscriem in concurs cu numele din joc si sa intram la tragerea la sorti fara a mai pierde timpul nici voi cu prezentarea nici noi cu raspunsurile!
 
Ultima editare:

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Acum ca s-a incheiat concursul se poate desecretiza dosarul cu raspunsurile participantilor?:D

Nu. Raspunsurile corecte au fost afisate, iar fiecare jucator stie (isi poate verifica) ce a raspuns. Ce a scris fiecare este confidential, poate fi jenant pentru unii daca le facem publice, iar noi nu avem de ce sa ne justificam, cum am explicat mai sus :)

Revenind la o abordare mai pragmatica nu crezi ca era mai simplu sa ne inscriem in concurs cu numele din joc si sa intram la tragerea la sorti fara a mai pierde timpul nici voi cu prezentarea nici noi cu raspunsurile!

Nu, pentru ca au fost suficiente raspunsuri gresite. Daca nu ne-am uitat la virgule nu inseamna ca am introdus la gramada orice. Concursul e concurs.

Am intales ca nu m-a ales random-ul dar nici macar pe locul 20 - 25 la unul dintre episoade sa nu fiu ca sa ma vad si eu pe ecran!:confused::(

Puteai sa ne zici de la inceput ca tot ce vrei e sa te vezi pe ecran, in loc sa prezinti scenarite :rolleyes: :

Screenshot_4.png

Se putea si mai rau, trebuie sa fie cineva si ultimul din lista. Nu i-am vazut sa "se planga" pe cei de dedesubt totusi.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus