• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Propunere: targ la care sa se poata schimba cladiri castigate la eventuri

  • Autor subiect DeletedUser798
  • Data de început

DeletedUser798

Guest
Salut!
M-am gandit ca ar putea fi o idee buna sa se faca o fereastra la negustor unde jucatorii sa poata schimba intre ei cladiri pe care le-au castigat pe parcursul jocului.
Evident ca schimburile pot fi cladire pe cladire sau cladire pe resurse sau , de ce nu?, cladire pe PC-uri / monede ...
Ideea mi-a venit cand am luat 3 cladiri de acelasi fel dintr-un set, cladiri oferite la premiul zilnic la event. Si am pierdut o alta cladire din set, oferita in alta zi, la premiul zilnic. Ma gandeam ce bine ar fi sa pot schimba una din cele 3 cladiri castigate cu cea care imi lipseste.
Ce parere aveti?
 

DeletedUser2112

Guest
nu o sa se faca niciodata,nu ai cum sa echivalezi o caldire de la amuni cu una de la capitole inferioare

dar prin absurd daca s-ar face, ar fi bine sa se faca cu schimb de rune
cladirile nefolositoare se pot crafta acum :)
 

DeletedUser798

Guest
nu o sa se faca niciodata,nu ai cum sa echivalezi o caldire de la amuni cu una de la capitole inferioare

dar prin absurd daca s-ar face, ar fi bine sa se faca cu schimb de rune
cladirile nefolositoare se pot crafta acum :)

Tocmai !! Faptul ca atunci cand le "craftezi" primesti ceva pe ele, arata ca ele sunt evaluate in joc. Dar un schimb la negustor ar putea permite ca jucatorul care ofera cladirea sa solicite pretul pe ea, asa cum apreciaza el. E un inceput. Jucatorul interesat sa obtina cladirea ar putea discuta prin mesaje cu cel care o ofera si ar negocia, eventual.
Insa, mult mai interesant mi se pare sa faci schimb: cladire vs cladire. Asta ar exclude necesitatea unei evaluari. Dar presupune ca jucatorul care cere sa aiba iconita, numele sau descrierea exacta a cladirii pe care o solicita. Ceea ce e cam greu. Insa ma gandesc ca ar putea exista la NEGUSTOR un CATALOG cu toate cladirile de la eventuri. Dai click pe cea care te intereseaza sa o primesti si...se selecteaza.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2112

Guest
e complicat si nu cred ca se va merge in directia asta, dar cine stie
cu runele nu ar fi o problema ca sunt la fel in orice era
 

DeletedUser798

Guest
Mda, probabil ca ai dreptate. Dar eu tot imi doresc sa pot schimba una din cladirile pe care le am in surplus cu alta pe care nu o am deloc.
Sa faca, dom'le, un targ de vechituri...sau ceva! :p Ca mie, craftingul imi seamana a apa de ploaie. :(o_O
 
Sus