• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Restaurarea regala - amr 21 de zile

  • Autor subiect DeletedUser2112
  • Data de început

DeletedUser2112

Guest
Au mai ramas 21 de zile pana se sfarseste anul 2018.
Se mai aude ceva cu Resaturarea regala? :confused:

" De aceea trebuie să ne revizuim planurile cu privire la implementarea acestei noi îmbunătățiri în joc. Următorul pas va fi să rezolvăm problema blocării aplicației mobile atunci când lansăm această îmbunătățire în browser, astfel încât să nu mai depindem de implementarea completă a îmbunătățirii de către echipa care lucrează la aplicația de mobil. Dacă acest lucru nu se poate face (de exemplu, din cauza problemelor tehnice sau a altor cerințe care trebuie rezolvate la aplicația de mobil într-un timp foarte scurt), probabil că va trebui să așteptăm implementarea completă a îmbunătățirii în aplicația de mobil înainte de a ne putea bucura de aceasta. Implementarea completă este în prezent programată să fie finalizată la sfârșitul anului 2018, caz în care aceasta ar fi data când vom vedea Vraja Restaurării Regale în Elvenar."
 

ULISE

Ascended
Daca aveti planuri castigate la Turnir incercati sa le folositi acum pentru up-gradarea cladirilor magice (locuinte si ateliere) deoarece dupa introducerea vrajii minune va fi mai scump!

Echivalarea intre Planuri si noua vraja este 1Plan = 10 vraji de restaurare

Daca pana acum pentru a up-grada o locuinta magica se folosea 1 Plan, in noua versiune va fi nevoie de 16 vraji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Concluzie: faceti stoc de diamante :D
 
Ultima editare:

DeletedUser2112

Guest
la turnir se vor castiga 11 restaurari regale la 10 cufere completate si se va castiga 1 restaurare regala incepand cu cufarul numarul 3
costurile de update sunt legate de dimensiunea cladirii respective

L.E. dupa cum anticipam la noi va ajunge restaurarea in 2019 :)
 

DeletedUser2112

Guest
nu, cred ca imediat dupa ce se incheie eventul adica dupa 3 ianuarie
asat daca tesul de pe beta e considerat satisfacator , daca nu , mai asteptam
 

DeletedUser2112

Guest
Este necesara o vraja restaurarea regala pentru fiecare patratel pe care il ocupa cladirea in oras
Ex.: o cladire care este 4x3 va necesiata 12 restaurari regale pentru un update, una 3x2 6 restaurari, etc.
 

ULISE

Ascended
Daca aveti cladiri de eveniment vechi (3-4 capitole in urma) mai bine le stergeti dacat sa incercati un up-grade care va necesita multe vraji si mult timp de asteptat. Intre timp vor fi mai multe evenimente de unde puteti lua alte cladiri mult mai ieftin!!!!!

In concluzie acesta vraja minune nu aduce decat chetuieli suplimentare(mi se pare normal!) si niciu avantaj!!!!!

Un mare bluff!!!

PS
Ca sa up-gradezi o cladire mai mare va trebui sa strangi vraji de la turniruri timp de cel putin 4-5 luni!!!!!
 

ULISE

Ascended
Ma bucur de doua ori odata ca serverul nostru nu are legatura cu beta si a doua oara ca vraja va veni inainte sa dispara zapada aia enervanta din oras!:)

Sarbatori Fericite!
 

DeletedUser2112

Guest
Daca aveti cladiri de eveniment vechi (3-4 capitole in urma) mai bine le stergeti dacat sa incercati un up-grade care va necesita multe vraji si mult timp de asteptat. Intre timp vor fi mai multe evenimente de unde puteti lua alte cladiri mult mai ieftin!!!!!

In concluzie acesta vraja minune nu aduce decat chetuieli suplimentare(mi se pare normal!) si niciu avantaj!!!!!

Un mare bluff!!!

PS
Ca sa up-gradezi o cladire mai mare va trebui sa strangi vraji de la turniruri timp de cel putin 4-5 luni!!!!!
Ba nu trebuie 4-5 luni, daca ai in stoc planuri vei avea instant cateva sute de restaurari disponibile

Pentru Elmer &stuff

Daca tot se vor da 11 restaurari la 10 cufere completate si acum se ia 1 plan la 10 cufere, ar fi normal ca la transformarea planurilor in restaurari sa se pastreze raportul 1 plan = 11 restaurari , nu 1 plan = 10 restaurari cum e deja pe beta

Intrebare : se va mai acordat tututor 10 restaurari gratuit cum s-a spus in anuntul initial? Atunci era vorba de o sinmgura restaurare, dar intre timp s-a modificat raportul planului cu restaurarea la 1/10

"Pentru a compensa populația și cultura pierdute cu această actualizare, vom oferi această vrajă gratuit pentru toată lumea o singură dată, de îndată ce va fi adăugată în joc la o actualizare ulterioară."

Din pacate nu va mai veni asa repede restaurarea regala pe la noi, tocmai a fost suspendata pe beta , restaurarile au fost transformate la loc in planuri, si se va relua testarea pe betesa in ianuarie , deci pana sa ajunga la noi intr-o forma noua inteleg, o sa mai dureze
 
Ultima editare de un moderator:

ULISE

Ascended
Deci aveam dreptate cu Pastele sau trebuia sa ma refer la alt fel de Paste!!!!

Ba nu trebuie 4-5 luni, daca ai in stoc planuri vei avea instant cateva sute de restaurari disponibile

Uiti un singur lucru si anume daca pana acum up-gradai o Locuinta magica cu 1 plan acum vatrebui sa folosesti cate 1 vraja pentru fiecare patratel al cladirii respective deci in cazul Locuintei magice de dimensiune 4x4=16 patartele vei folosi 16 vraji! In concluzie cu un plan pe saptamana up-gradai 1 Locuinta iar acum cu 11 vraji pe saptamana nu vei mai putea face asta!!

OBS. Eu am in oras 27 Locuinte magice si 2 Ateliere magice deci cand aparea o noua rasa imi trebuiau 29 de planuri deci 29 saptamani (> jumatate de an)
Daca se trece la vraji imi vor fi necesare cel putin 16 vraji x 27 locuite (care au 4x4 patratele) = 432 vraji si 24 vraji x 2 ateliere (care au 4x6 patartele) = 48 vraji, rezulta un total necesar de 480 vraji. Dace le impartim la 11 vraji/saptamana rezulta 43,6 saptamani!!!! Dar in cazul ca se vor mari cladirile respective numarul de vraji necesare va creste si mai mult!!! Cand sa mai apuc sa up-gradez si cladirile de la eveniment!!!!!

Concluzie: umblati masiv la portofel (card)!!!!!
 

DeletedUser2112

Guest
Si vrei sa spui ca nu ai planuri in stoc?
Daca nu se mai inrtroduce resturarea deloc , updatezi doar locuintele si atelierele cu planuri si daca nu dai cu dimnante corect?
Cladirile raman la fel vesnic sau le stergi sa pui altele mai eficiente, putin probalbil sa fie asa din momement ce de la event la event sunt mai "sarace" in a oferi bonusuri reale.
Daca se pastra restaurrarea asa cum a fost anuntata , adica 1 plan= 1 restaurare si sa faca update la tot, incluivateliere, locuinte si caldiri de event , tot nu strangeai suficiente pentru toate, deci nu vad care e dezavantajul,

Eu prefer sa updatez o cladire de event care imi da populatie sau cultura la 1 luna decat deloc si sa am planuri la care sa ma uit teoretic , ca nici nu pot sa vad cate am decat cand apare o noua rasa :)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus