• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Concurs Te iubesc?

  • Autor subiect DeletedUser1792
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1792

Guest
elf-8march.png



Părul roșu ca focul, ochii, mari, verzi ca frunzele pomilor la început de vară, pielea palidă și catifelată ca prima zăpadă, gene lungi, negre... buze roșii ca sângele. Frumusețe!


*********************************************************​


Știu ce vorbesc oamenii despre mine, insă știu și ce nu îndrăznesc să spună atunci când sunt în fața mea. Îi privesc și-i ascult de sute de ani. Astăzi, prințesa Fyir a fost adusă, la cererea mea. Oamenii sunt împotriva relației noastre... regatul ar avea de suferit, oamenii și elfii ar avea de suferit.
Nu-mi pasă! O iubesc și mă iubește.
Fyir, oh, Fyir! Poate vindeca orice rana, poate transforma apa în vin, iubirea în ură, ura în blestem, dar și-n iubire... Hmmm... Blestemul în iubire? Ura în iubire?

Oprește-te! Ce se întâmplă?!?...
___________________________________________________________

Ce ai de făcut?

1. Continuă povestea celui dinaintea ta (primul o continuă pe aceasta), următorul continuă continuarea ta :) și tot așa fără a încheia povestea. Textul va conține maxim 100 de cuvinte. CONTINUĂ CONTINUAREA!
2. Însoțește povestea cu imaginea unei clădiri, din orașul tău, clădire în care tu crezi că ar putea avea loc acțiunea.

Puteți posta povestioarele direct în acest topic, sub acest anunț, până pe 6 iulie, ora 23:59.

Vom premia 6 povești cu cate 300 :diamond:


Regulament :


  • Toate postările trebuie să respecte regulile forumului (implicit ale bunului simț);
  • Puteți participa cu o singură creație;
  • Creația trebuie să fie originală și să nu se regăsească în altă parte (nu copiați de pe net, veti fi eliminați din concurs și e păcat);
  • Modalitatea de alegere a câștigătorilor: Echipa Elvenar va alege 6 câștigători
  • Orice postați după data finală, nu va fi luat în considerare;
  • Anunțarea câștigătorilor și acordarea premiilor: 7-10 iulie.

Echipa Elvenar își rezervă dreptul de a face departajări sau retrage/modifica/adăuga premii dacă acest lucru este necesar.


Pentru eventuale comentarii/întrebări, puteți folosi topicul dedicat din secțiunea feedback. Aici se vor posta doar creațiile pentru concurs.



Mult succes tuturor!
Echipa Elvenar
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2052

Guest
De ce nu pot fi impreuna cu marea mea iubire ? Oare e din cauza blestemului Perseponei ? Ea a aruncat o vraja asupra noastra pentru ca Fyir sa nu se poata casatori cu nimeni pana cand nu gusta din fructul cules la miezul noptii din copacul Elven. Insa acest copac nu e unul oarecare, el da rod numai in noptile cu luna plina, iar cel ce se apropie de el e transformat in cenusa daca nu detine Scutul lui Apollo si Toiagul lui Artemis.
 

DeletedUser1990

Guest
...Dar Scutul lui Apollo si Toiagul lui Artemis sunt de negasit.Atentie regat Elvenar!Marmota Mov s-a trezit din hibernare.E de neoprit,invidioasa pe fiecare semn de iubire,hrapareata,aduna cristale si e mare iubitoare de diamante.Abilitatile ei de hoata a facut-o cea mai mare detinatoare de Palarii ale Vrajitorilor.Cu ajutorul lor e in stare sa puna mare vrajba intre oameni si elfi.Invidioasa Marmota Mov ar vrea sa ia locul nemuritoarei Fyir.Praful magic aruncat de ea, deja a inceput sa-si faca efectul !N-o iubiti deja pe Marmota Mov?-Fyir,Fyir,Fiiiiuuu....
 

DeletedUser1873

Guest
Aceasta pare a fi o misiune imposibilă ce stă în calea iubirii noastre. Însă datorită puterii și aptitudinii mirifice pe care o deține și stăpânește Fyir, totuși există speranță. M-a încurajat și m-a îndemnat să am încredere în ea... Nu contează oamenii, elfii, sau regatul!...
Misiunea.
Oamenii, elfii, regatul nu pot fi obstacole în fața iubirii noastre, însă misiunea ei... această prioritate absolută, nu poate fi depășită sau înlăturată atât de ușor cum a-ș dori eu...
Dar speranța mai există iar eu sper cât pot de tare chiar dacă Marmota Mov face tot posibilul ca să nimicească orice urmă de iubire...
Turn.jpg
 

badrela

Enchanter
Fyir... lupt cu mine insumi , iubire blestemata !!
Sa-mi fie oare mie , gandirea-ncetosata ?!!
De niste sentimente si-un chip frumos , cuminte ,
Ce-mi stau infipte-n suflet , si patroneaza-n minte?!!
Cum e posibil oare ,
Sa las intreg regatul ,
Sa-mi fie impotriva ....
Ahhhh...greu imi e oftatul !!!
Dar ce stiu oare elfii ?!!!
Si oamenii , ce stiu ?!!
Gandesc dupa legende
E totul cenusiu !!!
Si ca sa rup din mituri ,
Fyir ....o sa plec cu flota .
Sa spulber vraji , blesteme ,
O sa ucid , MARMOTA !!!
 

Atașamente

  • Screenshot (2).png
    Screenshot (2).png
    497,4 KB · Vizualizări: 101

ayona

Associate
... așa gândea Vrayn. Voia soluții. El, moștenitorul de drept al tronului elven, născut dintr-o mamă vrăjitoare și un prinț elf, el, suma magiei umane și elvene, era acum în impas. Pericole pândeau întregul Elvenar ... și el nu se putea gândi decât la frumoasa Fyir... Aflase de talentele ei aparte în arta magiei - îi povestiseră sfetnicii despre vrăji nemaiîntâlnite și că, deopotrivă oamenii și elfii o considerau un pericol, spuneau că „nu poate fi stăpânită”... Atât de curios devenise să o cunoască, încât a poruncit să i se aducă la palat. ... Și când i-a întâlnit privirea, parcă timpul s-a dilatat brusc și a trăit un veac într-o clipă...

Acum Vrayn mergea febril cu pași mari prin fața Cabanei Magice cu Mană, înainte și înapoi...
Cabana Magică cu Mană.jpg

„DE CE am simțit atât de intens privirea ei? Ce se întâmplă cu mine?” Vrayn simțise MAGIA? Sau IUBIREA? Pentru prima oară în viața lui nu putuse identifica vibrația...
„Trebuie să o revăd” - își zise Vrayn. „Vreau să știu ce simt, și pentru asta, cred că cel mai bine e să o invit aici.” Cabana Magică cu Mană era locul lui de refugiu, unde studia, făcea planuri, strategii - iar acum, locul unde putea testa ce simte. Cu EA de față.
„Am să-i trimit o hartă a locației” - își zise Vrayn, „să văd cum se descurcă”... Cabana nu era chiar „în văzul lumii”... Și spre deosebire de celelalte clădiri stăpânite de el, pe-aceasta chiar o construise singur. Magia lui și NUMAI a lui. Avea să afle în curând dacă Fyir doar îl vrăjise...
 

DeletedUser945

Guest
Asteptarea lua mai mult timp decat crezuse. Se facu seara, apoi noapte de-a binelea, iar Fyir nu mai aparea. "Vraja! Trebuia sa imi dau seama" gandi Vrayn inciudat. In sinea lui sperase ca iubirea isi facuse loc si in Elvenar, iar dezamagirea era cu atat mai crunta. Furios, se indrepta catre Cartea Secretelor, locul unde cei mai desavarsiti magi ai regatului cercetau neobositi cunoasterea straveche.elvenar.jpg
Deodata, un strigat il intoarse din loc : "Stapane, stapane...." Era Liellej - scutierul lui credincios - si cel mai de nadejde arcas de elita din regat .
"Stapane, printesa Fyir...printesa... campurile cu mana...rapita...ajutor"
 

DeletedUser1885

Guest
Vrayn însă nu se pierdu cu firea. Dar știa că nu se putea să meargă doar el și Liellej, scutierul lui, în misiunea de salvare. Așa că a mers repede la depozitul de arme cel mai apropiat, unde a găsit o divizie de mercenari, gata de luptă.

Căpitanul mercenarilor, un elf pe nume Caelik Norredlues, înainte să întocmească un plan de salvare, a vrut să știe mai multe despre răpire, cine a fost, câți ticăloși au fost, din ce rase proveneau, așa că Liellej, având și prilej să se mai liniștească, a început să povestească.

Depozit Arme 8.jpg
 

DeletedUser2063

Guest
“Stăpâne, stăpâne,
Îţi cheamă ş-un câine,
Cel mai bărbătesc
Şi cel mai frăţesc,”
“Mări, se vorbiră,
Ei se sfătuiră
Pe l-apus de soare
Ca să mi-l omoare”
Pe cel rapitor
Mare vrajitor
MARMOTA –l slujeste
Printesa vrajeste …
Si-n turnul de piatra
O tine ferecata
O BUFNITA MOV
Scia in hrisov……


34691768_1728913883864502_387741521404755968_n.jpg
 

DeletedUser597

Guest
În timp ce Vrayn și Caelik Norredlues ascultau cum Liellej își cânta balada tristă, mercenarii au făcut o vizită la Mănăstirea Artelor Marțiale, pentru un mic antrenament înainte să plece în căutarea Turnului de Piatră, păzit de Bufnița Mov, stăpânit de Marmota Fermecată.

Dar cine erau de fapt acești ticăloși? Aveau ei puteri magice sau tărie de semizeu?

La aceste întrebări putea să răspundă doar înțeleapta Ruhar Dwinghymn, cu globul ei magic de cristal.

Dar unde aveau să o găsească eroii noștri oare? Pentru că ea se ascundea de cei car ar fi vrut să-i folosească puterile în scopuri mârșave.

Manastirea Artelor Martiale.jpg
 

DeletedUser2065

Guest
Înțeleapta Ruhar Dwinghymn avea o bună prietenă și totodată unica maestră în arta Magiei Elfilor, o strămoașă păstrătoare a secretelor sacre din Dinastia Zeilor Elfi. Ruhar avea să găsească adăpost, protecție si siguranță în brațele iubitoare ale Prințesei Ewelina, ce-și avea sălașul în Regatul Paradis. Acest regat se afla într-un ținut greu accesibil oamenilor și era învăluit de un nor bleu-roziu, magic. Nu oricine cunoștea drumul și puțini cunoșteau incantația magică de a pătrunde în regat. Acolo ajungeau numai cei curajoși, viteji și puri la suflet.
Ruhar era o bună discipolă a prințesei Ewelina și îi jurase acesteia că își va folosi darurile dobândite numai pentru cauze nobile și pentru ajutorarea celor năpăstuiți.


Prințesa Ewelina o va ajuta și însoți pe Ruhar în drumul ei spre împlinirea unicului vis: creearea unui ȚINUT AL IUBIRII VEȘNICE.
Și cine va fi destinat să li se alăture în această luptă?


povestea continuă.......
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser798

Guest
...-Aiureala continua, își zise Vrayn și arunca cât colo ciuperca din care tocmai gustase. Apoi se uita amenințător la bătrânul vrajitor care i-o vânduse:
-Parca trebuia sa-mi dai Ciuperca înțelepciunii, nu? Iar eu sa o folosesc pentru a afla dacă o iubesc cu adevarat pe Fyir sau ceea ce simt e vreo boala, sau urmarile vreunei vraji sau descântec... Și tu ce mi-ai dat? Că de cand am gustat văd numai bazaconii, marmote mov si cladiri fara nicio legatura... Am capul plin de basme fara sens, iar prințesa se indreapta spre sala mare, asteptand sa o iau de sotie! Și habar-n-am ce să fac!
Vrayn se posomorâ mai tare. Continuă să povesteasca, de parcă s-ar fi adresat unui auditoriu nevăzut:
-De când o cunosc, sufăr de o boala ciudată: sunt slabit si amețit, încurc lucrurile și calc în strachini cât e ziua de lungă. Deseori cad pe ganduri și stau așa...mult și bine! Oriunde, oricând...o văd doar pe ea. Dar uneori, ca și cum i-ar cadea un val de pe față, in locul chipului perfect, cu ochi verzi și buze pline și roșii, văd o hârcă cu pielea pământie și încrețită, cu ochi apoși și gura ca o linie frântă! Și atunci mă copleșește groaza cea mare, încep să tremur și să transpir.
Am cerut ajutorul înțelepților și...ce să vezi?! Stau de 3 zile in Templul Phoenixului! Mi s-au perindat prin față toți vracii și magii palatului. Dar nimeni n-au putut să descifreze taina: sunt bolnav? Sunt vrajit? Sau sunt îndrăgostit??! Iar tu ce faci???! Imi adâncești si mai tare confuzia, dându-mi ciuperci otrăvitoare care sa-mi provoace viziuni cu rapiri și personaje inexistente???!!!! Gărzi, luați-l pe ticalos din fața mea!!!
templul phoenixului.jpg
 

Volkhanah

Associate
Sarmane Vrayn, sufletul tau curat plin de iubire ma face sa vreau sa iti ofer ajutorul meu, caci si eu am fost candva ca tine, vanat pentru curatenia inimii mele de suflete infometate... Boala, vraja si dragostea sunt lucruri foarte diferite, dragul meu. Daca ai fi blonav, ai zace, iar daca ai fi vrajit, ai fi uitat cum te cheama, pe cand iubirea te face doar sa vrei sa ii fie bine celui iubit, chiar daca asta inseamna sa nu iti fie bine tie. Iata
academiaa.jpg
ca tu iti faci griji pentru sufletul tau, iar gandul tau nu este coplesit in totalitate de fiinta care ti-a cotropit viata, iar asta inseamna ca nici indragsotit nu esti!!! Daca tu vezi si adevarata ei fata, si te sperie, iar deghizarea ei te incanta, dar tu te simti sfasiat, ai venit unde trebuie,eu chiar te pot ajuta, dar numai tu singur te poti salva pentru ca nu am eu dreptul sa intervin! Pot insa,cu ajutorul ciupercii intelepciunii sa iti arat adevarul.Ciuperca elibereaza o substanta care iti scaneaza gandurile si le triaza, face ordine in mintea ta pentru ca tu sa vezi clar drumul cand efectul ciupercii va fi complet. Nu te teme Vrayn, nu iti fie frica sa te salvezi de sufletul infometat care vrea doar sa te devoreze! Inca mai ai timp dar depinde doar de tine! Puterea e in sufletul tau si foamea unui suflet nu poate si nu trebuie sa te invinga!
 

DeletedUser1792

Guest
Iata întreaga poveste. Minunat! :)


Părul roșu ca focul, ochii, mari, verzi ca frunzele pomilor la început de vară, pielea palidă și catifelată ca prima zăpadă, gene lungi, negre... buze roșii ca sângele. Frumusețe!


*********************************************************


Știu ce vorbesc oamenii despre mine, insă știu și ce nu îndrăznesc să spună atunci când sunt în fața mea. Îi privesc și-i ascult de sute de ani. Astăzi, prințesa Fyir a fost adusă, la cererea mea. Oamenii sunt împotriva relației noastre... regatul ar avea de suferit, oamenii și elfii ar avea de suferit.
Nu-mi pasă! O iubesc și mă iubește.
Fyir, oh, Fyir! Poate vindeca orice rana, poate transforma apa în vin, iubirea în ură, ura în blestem, dar și-n iubire... Hmmm... Blestemul în iubire? Ura în iubire?

Oprește-te! Ce se întâmplă?!?...

______________

De ce nu pot fi impreuna cu marea mea iubire ? Oare e din cauza blestemului Perseponei ? Ea a aruncat o vraja asupra noastra pentru ca Fyir sa nu se poata casatori cu nimeni pana cand nu gusta din fructul cules la miezul noptii din copacul Elven. Insa acest copac nu e unul oarecare, el da rod numai in noptile cu luna plina, iar cel ce se apropie de el e transformat in cenusa daca nu detine Scutul lui Apollo si Toiagul lui Artemis. (Puiuc1)

...Dar Scutul lui Apollo si Toiagul lui Artemis sunt de negasit.Atentie regat Elvenar!Marmota Mov s-a trezit din hibernare.E de neoprit,invidioasa pe fiecare semn de iubire,hrapareata,aduna cristale si e mare iubitoare de diamante.Abilitatile ei de hoata a facut-o cea mai mare detinatoare de Palarii ale Vrajitorilor.Cu ajutorul lor e in stare sa puna mare vrajba intre oameni si elfi.Invidioasa Marmota Mov ar vrea sa ia locul nemuritoarei Fyir.Praful magic aruncat de ea, deja a inceput sa-si faca efectul !N-o iubiti deja pe Marmota Mov?-Fyir,Fyir,Fiiiiuuu.... (Glaedr)

Aceasta pare a fi o misiune imposibilă ce stă în calea iubirii noastre. Însă datorită puterii și aptitudinii mirifice pe care o deține și stăpânește Fyir, totuși există speranță. M-a încurajat și m-a îndemnat să am încredere în ea... Nu contează oamenii, elfii, sau regatul!...
Misiunea.
Oamenii, elfii, regatul nu pot fi obstacole în fața iubirii noastre, însă misiunea ei... această prioritate absolută, nu poate fi depășită sau înlăturată atât de ușor cum a-ș dori eu...
Dar speranța mai există iar eu sper cât pot de tare chiar dacă Marmota Mov face tot posibilul ca să nimicească orice urmă de iubire... (MasterSolomon)

Fyir... lupt cu mine insumi , iubire blestemata !!
Sa-mi fie oare mie , gandirea-ncetosata ?!!
De niste sentimente si-un chip frumos , cuminte ,
Ce-mi stau infipte-n suflet , si patroneaza-n minte?!!
Cum e posibil oare ,
Sa las intreg regatul ,
Sa-mi fie impotriva ....
Ahhhh...greu imi e oftatul !!!
Dar ce stiu oare elfii ?!!!
Si oamenii , ce stiu ?!!
Gandesc dupa legende
E totul cenusiu !!!
Si ca sa rup din mituri ,
Fyir ....o sa plec cu flota .
Sa spulber vraji , blesteme ,
O sa ucid , MARMOTA !!! (badrela)

... așa gândea Vrayn. Voia soluții. El, moștenitorul de drept al tronului elven, născut dintr-o mamă vrăjitoare și un prinț elf, el, suma magiei umane și elvene, era acum în impas. Pericole pândeau întregul Elvenar ... și el nu se putea gândi decât la frumoasa Fyir... Aflase de talentele ei aparte în arta magiei - îi povestiseră sfetnicii despre vrăji nemaiîntâlnite și că, deopotrivă oamenii și elfii o considerau un pericol, spuneau că „nu poate fi stăpânită”... Atât de curios devenise să o cunoască, încât a poruncit să i se aducă la palat. ... Și când i-a întâlnit privirea, parcă timpul s-a dilatat brusc și a trăit un veac într-o clipă...

Acum Vrayn mergea febril cu pași mari prin fața Cabanei Magice cu Mană, înainte și înapoi... „DE CE am simțit atât de intens privirea ei? Ce se întâmplă cu mine?” Vrayn simțise MAGIA? Sau IUBIREA? Pentru prima oară în viața lui nu putuse identifica vibrația...
„Trebuie să o revăd” - își zise Vrayn. „Vreau să știu ce simt, și pentru asta, cred că cel mai bine e să o invit aici.” Cabana Magică cu Mană era locul lui de refugiu, unde studia, făcea planuri, strategii - iar acum, locul unde putea testa ce simte. Cu EA de față.
„Am să-i trimit o hartă a locației” - își zise Vrayn, „să văd cum se descurcă”... Cabana nu era chiar „în văzul lumii”... Și spre deosebire de celelalte clădiri stăpânite de el, pe-aceasta chiar o construise singur. Magia lui și NUMAI a lui. Avea să afle în curând dacă Fyir doar îl vrăjise... (ayona)

Asteptarea lua mai mult timp decat crezuse. Se facu seara, apoi noapte de-a binelea, iar Fyir nu mai aparea. "Vraja! Trebuia sa imi dau seama" gandi Vrayn inciudat. In sinea lui sperase ca iubirea isi facuse loc si in Elvenar, iar dezamagirea era cu atat mai crunta. Furios, se indrepta catre Cartea Secretelor, locul unde cei mai desavarsiti magi ai regatului cercetau neobositi cunoasterea straveche.
Deodata, un strigat il intoarse din loc : "Stapane, stapane...." Era Liellej - scutierul lui credincios - si cel mai de nadejde arcas de elita din regat .
"Stapane, printesa Fyir...printesa... campurile cu mana...rapita...ajutor" (nephilim)

Vrayn însă nu se pierdu cu firea. Dar știa că nu se putea să meargă doar el și Liellej, scutierul lui, în misiunea de salvare. Așa că a mers repede la depozitul de arme cel mai apropiat, unde a găsit o divizie de mercenari, gata de luptă.
Căpitanul mercenarilor, un elf pe nume Caelik Norredlues, înainte să întocmească un plan de salvare, a vrut să știe mai multe despre răpire, cine a fost, câți ticăloși au fost, din ce rase proveneau, așa că Liellej, având și prilej să se mai liniștească, a început să povestească. (Rodoeht)

“Stăpâne, stăpâne,
Îţi cheamă ş-un câine,
Cel mai bărbătesc
Şi cel mai frăţesc,”
“Mări, se vorbiră,
Ei se sfătuiră
Pe l-apus de soare
Ca să mi-l omoare”
Pe cel rapitor
Mare vrajitor
MARMOTA –l slujeste
Printesa vrajeste …
Si-n turnul de piatra
O tine ferecata
O BUFNITA MOV
Scia in hrisov…… (bambiliciu)

În timp ce Vrayn și Caelik Norredlues ascultau cum Liellej își cânta balada tristă, mercenarii au făcut o vizită la Mănăstirea Artelor Marțiale, pentru un mic antrenament înainte să plece în căutarea Turnului de Piatră, păzit de Bufnița Mov, stăpânit de Marmota Fermecată.
Dar cine erau de fapt acești ticăloși? Aveau ei puteri magice sau tărie de semizeu?
La aceste întrebări putea să răspundă doar înțeleapta Ruhar Dwinghymn, cu globul ei magic de cristal.
Dar unde aveau să o găsească eroii noștri oare? Pentru că ea se ascundea de cei car ar fi vrut să-i folosească puterile în scopuri mârșave. (TheNo1Odor)

Înțeleapta Ruhar Dwinghymn avea o bună prietenă și totodată unica maestră în arta Magiei Elfilor, o strămoașă păstrătoare a secretelor sacre din Dinastia Zeilor Elfi. Ruhar avea să găsească adăpost, protecție si siguranță în brațele iubitoare ale Prințesei Ewelina, ce-și avea sălașul în Regatul Paradis. Acest regat se afla într-un ținut greu accesibil oamenilor și era învăluit de un nor bleu-roziu, magic. Nu oricine cunoștea drumul și puțini cunoșteau incantația magică de a pătrunde în regat. Acolo ajungeau numai cei curajoși, viteji și puri la suflet.
Ruhar era o bună discipolă a prințesei Ewelina și îi jurase acesteia că își va folosi darurile dobândite numai pentru cauze nobile și pentru ajutorarea celor năpăstuiți.
Prințesa Ewelina o va ajuta și însoți pe Ruhar în drumul ei spre împlinirea unicului vis: creearea unui ȚINUT AL IUBIRII VEȘNICE.
Și cine va fi destinat să li se alăture în această luptă? (Ewelina din Paradis)

...-Aiureala continua, își zise Vrayn și arunca cât colo ciuperca din care tocmai gustase. Apoi se uita amenințător la bătrânul vrajitor care i-o vânduse:
-Parca trebuia sa-mi dai Ciuperca înțelepciunii, nu? Iar eu sa o folosesc pentru a afla dacă o iubesc cu adevarat pe Fyir sau ceea ce simt e vreo boala, sau urmarile vreunei vraji sau descântec... Și tu ce mi-ai dat? Că de cand am gustat văd numai bazaconii, marmote mov si cladiri fara nicio legatura... Am capul plin de basme fara sens, iar prințesa se indreapta spre sala mare, asteptand sa o iau de sotie! Și habar-n-am ce să fac!
Vrayn se posomorâ mai tare. Continuă să povesteasca, de parcă s-ar fi adresat unui auditoriu nevăzut:
-De când o cunosc, sufăr de o boala ciudată: sunt slabit si amețit, încurc lucrurile și calc în strachini cât e ziua de lungă. Deseori cad pe ganduri și stau așa...mult și bine! Oriunde, oricând...o văd doar pe ea. Dar uneori, ca și cum i-ar cadea un val de pe față, in locul chipului perfect, cu ochi verzi și buze pline și roșii, văd o hârcă cu pielea pământie și încrețită, cu ochi apoși și gura ca o linie frântă! Și atunci mă copleșește groaza cea mare, încep să tremur și să transpir.
Am cerut ajutorul înțelepților și...ce să vezi?! Stau de 3 zile in Templul Phoenixului! Mi s-au perindat prin față toți vracii și magii palatului. Dar nimeni n-au putut să descifreze taina: sunt bolnav? Sunt vrajit? Sau sunt îndrăgostit??! Iar tu ce faci???! Imi adâncești si mai tare confuzia, dându-mi ciuperci otrăvitoare care sa-mi provoace viziuni cu rapiri și personaje inexistente???!!!! Gărzi, luați-l pe ticalos din fața mea!!! (BlueIris)

Sarmane Vrayn, sufletul tau curat plin de iubire ma face sa vreau sa iti ofer ajutorul meu, caci si eu am fost candva ca tine, vanat pentru curatenia inimii mele de suflete infometate... Boala, vraja si dragostea sunt lucruri foarte diferite, dragul meu. Daca ai fi blonav, ai zace, iar daca ai fi vrajit, ai fi uitat cum te cheama, pe cand iubirea te face doar sa vrei sa ii fie bine celui iubit, chiar
daca asta inseamna sa nu iti fie bine tie. Iata ca tu iti faci griji pentru sufletul tau, iar gandul tau nu este coplesit in totalitate de fiinta care ti-a cotropit viata, iar asta inseamna ca nici indragsotit nu esti!!! Daca tu vezi si adevarata ei fata, si te sperie, iar deghizarea ei te incanta, dar tu te simti sfasiat, ai venit unde trebuie,eu chiar te pot ajuta, dar numai tu singur te poti salva pentru ca nu am eu dreptul sa intervin! Pot insa,cu ajutorul ciupercii intelepciunii sa iti arat adevarul.Ciuperca elibereaza o substanta care iti scaneaza gandurile si le triaza, face ordine in mintea ta pentru ca tu sa vezi clar drumul cand efectul ciupercii va fi complet. Nu te teme Vrayn, nu iti fie frica sa te salvezi de sufletul infometat care vrea doar sa te devoreze! Inca mai ai timp dar depinde doar de tine! Puterea e in sufletul tau si foamea unui suflet nu poate si nu trebuie sa te invinga! (Volkhanah)




Concursul s-a încheiat, felicitări câștigătorilor!

1. MasterSolomon 300 :diamond:
2. badrela 300 :diamond:
3. nephilim 300 :diamond:
4. Rodoeht 300 :diamond:
5. TheNo1Odor 300:diamond:

Mulțumim tuturor pentru participare și vă urăm mult succes la concursurile viitoare.

Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus