• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Chat

  • Autor subiect DeletedUser879
  • Data de început

DeletedUser1288

Guest
vezi in ceata bre...la mine inca apare instiintarea de 100 mesaje:)
 

DeletedUser1476

Guest
Am intrat din nou acum si asa e, tot 100 de mesaje necitite se afiseaza.
Inseamna ca nu ajung trei saptamini.
 

DeletedUser1476

Guest
Si la mine apar mesajele vechi intr-una

Se pare ca sa modifici un rind de cod este foarte dificil. Daca nu cumva este vorba despre o situatie atit de penibila, incit moderatorii romani nu i-au informat pe programatori - sperindu-se ca problema se va rezolva de la sine ori ca nu va mai deranja dupa un timp suficient de indelungat.
 

ULISE

Ascended
Se pare ca formula de echipa care a conceput jocul si l-a dezvoltat pana la un moment dat s-a destramat (cum se intampla in multe cazuri similare), iar cei ramasi nu mai pot tine pasul cu dezvoltarea jocului pe viitor!!!!! Motiv penru care suntem bombardati cu tot soiul de evenimente in detrimentul progresiei in jocul de baza!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Daca nu cumva este vorba despre o situatie atit de penibila, incit moderatorii romani nu i-au informat pe programatori

Versiunea de joc este intotdeauna identica pe toate serverele normale (mai putin beta). Cand sunt bug-uri sau probleme, sunt exact la fel peste tot, acest lucru este cunoscut. EN : https://en.forum.elvenar.com/index....ing-unread-messages-at-each-logon.7433/page-2 Vezi si comentariile. Slabe sanse pana la noul chat, cum spuneam. Ca eu spun din prima, nu va tot scriu "aveti putintica rabdare", nu port manusi de catifea ca prin alte parti, ar trebui sa apreciati asta, scurteaza timp si spulbera iluzii. Ca e bine, e rau, nu se poate si nu se face altfel. Nu stiu de ce va place sa pierdeti timpul cu tot felul de presupuneri in loc sa credeti direct ce va scriu, nu de alta, dar nu cred ca v-am "pacalit" vreodata ;)

Apropo : FR : https://fr.forum.elvenar.com/index.php?threads/tchat.15010/page-8#post-748432 Ca suntem francofoni, nu ? Furculition, fripturition... ES : https://es.forum.elvenar.com/index.php?threads/error-en-el-chat.5096/#post-246523 Si pentru ca mergem la capsuni si o mai rupem :D
Era su padre... ai, ai ai.

@ULISE - Asta e pur si simplu curba normala de dezvoltare a unui joc de acest gen (Vezi FoE si altele), nimic mai mult. Nu s-a scos "echipa de rezerve" la inaintare, neah, jocul progreseaza linistit si dupa program in background. Dar na, nu mai zic, ca unora dintre voi oricum va plac SF-urile, spor la joc si la fabulat ;)
 

DeletedUser1476

Guest
Versiunea de joc este intotdeauna identica pe toate serverele normale (mai putin beta). Cand sunt bug-uri sau probleme, sunt exact la fel peste tot, acest lucru este cunoscut.

Acum mi-e cunoscut si mie.
Si nu ma incalzeste cu nimic faptul ca problema este generala; e cu atit mai rau, de fapt - stiind ca sint afectati un numar mult mai mare iar acest lucru nu tulbura, nu nelinisteste.

Slabe sanse pana la noul chat

Ma intreb mereu ce s-ar face oamenii acestia daca, printr-o minune, jocul lor ar fi jucat de milioane de oameni (gen LoL, WoW, etc.). Au nevoie de luni de zile sa se uite peste citeva rinduri de cod! Pff!

nu port manusi de catifea

Ar fi si incomod, cel putin dupa o vreme, si mai ales in sezonul acesta, la tastatura.

nu cred ca v-am "pacalit" vreodata ;)

"...dar nu sint sigur!" ;)

jocul progreseaza linistit si dupa program in background

E linistitor sa afli ca nu se fac eforturi sa se schimbe ceva in functie de situatiile aparute pe parcurs, care ii afecteaza in fiecare zi pe cei care joaca. Programul e program, trebuie sa ne tinem de el!

spor la joc si la fabulat ;)

Multumim, la fel!
 

ULISE

Ascended
@ULISE - Asta e pur si simplu curba normala de dezvoltare a unui joc de acest gen (Vezi FoE si altele), nimic mai mult. Nu s-a scos "echipa de rezerve" la inaintare, neah, jocul progreseaza linistit si dupa program in background. Dar na, nu mai zic, ca unora dintre voi oricum va plac SF-urile, spor la joc si la fabulat ;)
Vad ca aici mi-ai raspuns si iti multumesc!
As fi vrut un raspuns, daca se poate, si la topicul deschis pe tema up-grade-ului cladirilor de la evenimente:(
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Cu placere. Ce pot sa-ti raspund, eu (sau oricine altcineva) ? :) Functia e in lucru, cum s-a specificat, ca si chat-ul, de venit o sa vina toate. Cand ? Pai, ca intotdeauna atunci cand vor fi anuntate in changelog, in sectiunea versiunilor de joc... Pana nu e ceva anuntat acolo, fie nu sunt info, fie e prematur sa ne exprimam si asa mai departe. Asta e mereu raspunsul, doar intrebarile difera :) Spor.
 

DeletedUser1476

Guest
Chatul sucombeaza din nou.
Treaba aceasta dureaza de atit de mult timp, incit de atunci puteam noi sa invatam sa programam si sa il reparam.
 

DeletedUser1476

Guest
Nimic? Nici o reactie? (Nici macar despre „sucombeaza”?)
 

DeletedUser120

Guest
Bun,bun venit noului chet! fara nici o functie,perfect,nici nu ne trebui,daca vrem comunicare o facem la plic,doar suntem in epoca tehnologiei avansate
Felicitari....din prost in mai prost
poate lucrati si la plicuri,sa postati ce scriem prinat sa fie in vazul tuturor,asa ne fortati sa va parasim
Doar voi sunte-ti cei mai misto,puneti functi si altele in joc si tot voi le modificati / schinbati ( dupa cum bate vintul in germania)
Felicitari inca odata de performanta de a avea un chet modern :p ....vai de el e ,modern nu gluma .....o_O
 

DeletedUser120

Guest
mai bine aveam 100 de mesaje,dar aveam functii
acum 0 mesaje,dar 0 functii
 

DeletedUser800

Guest
Chiar ar fi frumos sa ne spuna si noua, cineva, de ce nu mai merg acele functii pe chat. Efectiv, nu pot sa-mi imaginez nici un motiv pt care acele functii trebuiau scoase. Majoritatii chiar ne era folositoare "/who".
Nu mai mentionez ca, DUPA CE AM DAT REFRESH LA JOC, desi mi-a disparut notificarea de 100 mesaje, aveam notificare de 29 discutii necitite dar nu aveau nici o continuitate cu ce "lasasem" scris cu nici jumatate de ora in urma... In schimb, orice alta discutie anterioara a fost stearsa.
 

DeletedUser1288

Guest
unele mesaje apar in dublu exemplar si unele mesaje nu au numele persoanei care le-a scris...apare doar data.
 

DeletedUser1906

Guest
Vad cand scriu mesajul ,cum il scriu dar cand dau send nu apare in chatul fratiei..trebuie sa dau refresh la pagina sa pot sa il vad
 
Ultima editare de un moderator:
Sus