• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Cladiri culturale

  • Autor subiect DeletedUser591
  • Data de început

DeletedUser591

Guest
De ce cladirile culturale care initial produceau unelte, acum produc marfa categoria 3 stimulata? Daca au fost castigate sa produca unelte, de ce le schimbati menirea? Asa cum eu am castigat cladiri de mana, la care nu am putut primi nici dupa ce aveam posibilitatea, tot asa, lasati cladirile sa produca ce au produs initial. Si unii jucatori nici macar marfuri categoria 3 nu primesc. Nu le intra nimic in inventar.
 

DeletedUser1288

Guest
nu cred ca e categoria 3 stimulata...cel putin la mine arata ca produce praf...dar eu am elixir stimulat
nu am cladirile plantate...insa la inventar tot ce inainte producea ciocane acum produce praf
 

ULISE

Ascended
Ai dretate artur dar nu este corect cum au procedat si crissta are drepate sa fie deranjata de acest fapt.
Desigur ca aceste pareri sau nemultumiri ale noastre nu au nicio insemnatate deoarece nu vor fi luate in considerare!
 

ARTUR78

Enchanter
Ulise am citit din nou postarea initiala si am inteles ca nu era vorba despre faptul ca nu stia ce se intampla, ci era o nemultumire si sunt de aceeasi parere cu crissta deoarece unele cladiri le-am luat doar pentru ca dadeau unelte. Bineinteles ca nu mai are importanta pentru ca oricum sterg cladirile care nu mai sunt utile dezvoltarii orasului meu.
 

DeletedUser591

Guest
Eu personal nu sunt afectata de schimbari. Dar vorbesc in numele membrilor fratiei mele care sunt nemultumiti. Si Lizuca1 a avut dreptate nu am inteles eu bine. Se dau marfuri de categoria 3, nestimulate. Unui membru al fratiei mele, nici macar nu i s-au contabilizat marfurile cel putin 2 zile. A recoltat si nu a primit nimic. Puteau sa modifice sa primeasca orci si mana in urmatoarele ere, nu sa le schimbe menirea.
 

DeletedUser591

Guest
Asteptam un raspuns oficial, dar se pare ca nu conteaza ceea ce nemultumeste pe noi...
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Un raspuns oficial la ce anume ? Observ ca suntem in sectiunea de bug-uri aici... nu e nici un bug :) Daca cineva crede ca are o problema, ca de obicei, poate depune un tichet si verificam. Jocul se dezvolta si se ajusteaza in permanenta. De multe ori o schimbare poate parea radicala sau in defavoarea cuiva, cand, de fapt, realitatea din teren, sa-i spunem asa, e cu totul alta. De asemenea, uneori urmeaza alte schimbari/implementari, care vor pune in valoare sau justifica, dupa caz, modificarile anterioare. Aceasta modificare, de exemplu, are mult mai multe beneficii in timp pentru jucatorii mai mici, iar pe cei mari, cum ai spus si tu, nu-i afecteaza.
 

DeletedUser591

Guest
Un raspuns oficial la ce anume ? Observ ca suntem in sectiunea de bug-uri aici... nu e nici un bug :) Daca cineva crede ca are o problema, ca de obicei, poate depune un tichet si verificam. Jocul se dezvolta si se ajusteaza in permanenta. De multe ori o schimbare poate parea radicala sau in defavoarea cuiva, cand, de fapt, realitatea din teren, sa-i spunem asa, e cu totul alta. De asemenea, uneori urmeaza alte schimbari/implementari, care vor pune in valoare sau justifica, dupa caz, modificarile anterioare. Aceasta modificare, de exemplu, are mult mai multe beneficii in timp pentru jucatorii mai mici, iar pe cei mari, cum ai spus si tu, nu-i afecteaza.

Dar totusi, sunt cladiri castigate la concursuri. Ar trebui sa ramana neschimbate. sa se faca ajustari la cele care sunt la cercetare, si cele castigate sa ramana asa cum au fost. Cer prea mult? Poate unii le-au ales tocmai pentru ca ofereau anumite beneficii.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Din motive tehnice si de echilibrare a jocului, nu pot exista asemenea diferente intre cladiri asemanatoare ca functie. Cand se modifica ceva, acest lucru are loc peste tot, ar fi si confuz sa fie altfel. Daca acea cladire se repeta la alt eveniment, de exemplu, ar fi si d-alea si d-alea... :)
 

DeletedUser591

Guest
Mda..E ca atunci cand cineva iti face un cadou, apoi ti-l ia inapoi. Gen..imi iau jucariile si plec. Sunt ale mele, si fac ce vreau. Daca iti convine, bine. Daca nu..te resemnezi..Sau in cazul nostru...cautam alt server. sau alt joc mai corect.
 

ULISE

Ascended
Din motive tehnice si de echilibrare a jocului, nu pot exista asemenea diferente intre cladiri asemanatoare ca functie. Cand se modifica ceva, acest lucru are loc peste tot, ar fi si confuz sa fie altfel. Daca acea cladire se repeta la alt eveniment, de exemplu, ar fi si d-alea si d-alea... :)
In lumina celor spuse de tine ar trebui sa se incadreze si cladirile obtinute la un eveniment sa fie up-gradate automat (spre exemplu o cladire de la capitolul 9 sa fie up-gradata automat cand ai trecut la capitolul 10) ;), dar asta nu se va intampla deoprece nu tine de "echilibrarea" jocului :rolleyes:.
Asa ca in ciuda celor afirmate de tine exista cladiri cu aceeasi functie care au caracteristici diferite :)
 
Sus