• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Conținut recent de Iceflower111

  1. Feedback Discuții - Reechilibrarea vechilor clădiri de eveniment

    Ce sa-i faci, asa suntem noi dramatici :p..... acceptam usor cand ne straduim si obtinem ceva si ne este greu cand ni se ia. Asa cum ai tu experienta de 10 ani de o parte a baricadei, asa avem multi dintre noi experienta de cealalta parte, tu stii ca orice am zice tot ca voi este, noi stim ca...
  2. Feedback Discuții - Reechilibrarea vechilor clădiri de eveniment

    Aceasta modificare "pedepseste" fidelitatea. Ghimion pentru cei care inca joaca acest joc dupa ce au castigat recompensele care acum sunt reactualizate. In cazul in care mai aveti in plan modificari care sa afecteze in minus jucatorii "vechi", luati in calcul ca acele recompense au fost primite...
  3. Event Discuții - Evenimentul verii: Marșul Turmelor

    Dupa atatea lupte si efortul depus pentru productiile necesare au si ei nevoie cu siguranta de un cubulet de zahar la cafea ;)
  4. Event Discuții - Un copac încântător

    Dragut, multumesc :cool:
  5. Event Discuții - Un copac încântător

    Mda, sa speram ca nu este inceputul sfarsitului :)
  6. Event Discuții - Un copac încântător

    Este adevarat ca eventurile nu sunt obligatorii si este decizia ficaruia daca doreste sa participe sau nu la event dar ceea ce am vrut eu sa scot in evidenta a fost valoarea mica a recompenselor in functie de cerinte. In acest caz nu se mai pune problema ca nu POTI face un event ci ca NU MERITA...
  7. Event Discuții - Un copac încântător

    In legatura cu actualul event daca la inceput am fost putin dezamagita cand am vazut recompensa de final, item care ofera doar cultura, dezamagirea a crescut cand am vazut si recompensele oferite la misiuni. Trebuie sa cercetezi o tehnologie pentru care primesti o productie magica? Conditii in...
  8. Fazan

    Uteranță (1. exces în vorbire sau în comportament. 2. lucru excesiv, exagerat; extremitate)
  9. Feedback Discuții - Temă nouă pentru forum

    Cand te obisnuiesti cu un format e cam greu sa accepti ceva nou, dar daca s-ar schimba acum peste 6 luni nici nu am mai sti cum a fost cel vechi. Argumentul meu pentru pastra culorile forumului actual este ca aceste culori sunt mai "blande" in rest pentru partea tehnica oricum se va alege...
  10. Feedback Discuții Versiunea 1.22

    "Mărfurile vor deveni puțin mai scumpe după fiecare tranzacție la negustor". Dupa fiecare achizitie o crestere cu 50% a pretului inseamna puțin?:eek: Dupa doua achizitii platesti deja peste dublu. Macar anuntati astfel de schimbari fara calificative de acest gen. Lasati-ne pe noi sa hotaram...
  11. Pastrare cladiri castigate

    Rezolvarea problemei cu spatiul era asa printre altele ;) Pastrarea cladirilor si in special a celor de event ar fi frumos pentru palmares. In cadrul eventului de iarna am renuntat sa incerc sa castig parte din cladiri pentru ca stiam ca nu le pot folosi din lipsa spatiului. Bineinteles exista...
  12. Pastrare cladiri castigate

    Este o idee foarte buna in special pentru cladirile obtinute cu truda :) in cadrul eventurilor, dar ar putea fi extinsa facilitatea si pentru cladirile obisnuite si bineinteles pentru cele cumparate cu diamante. In momentul cand vrei sa reorganizezi orasul te descurci destul de greu din cauza...
  13. BUG Turnir Pietre pretioase

    Multumesc pentru raspuns. Nu am pus la indoiala traducerea sau regulamentul jocului si cine se apuca sa joace jocuri de browser isi asuma riscurile, dar chiar daca mesajul " nu are legatura cu vreo lipsa de respect," tot a oferi din mila suna, ce sa-i faci asta este limba romana. Partea buna e...
  14. BUG Turnir Pietre pretioase

    Jocurile de browser presupun si astfel de riscuri, probleme tehnice care se pot ivi pe parcursul jocului si noi cei care alegem astfel de jocuri trebuie sa ni le asumam, dar poate pe viitor in situatii similare gasiti alta exprimare in locul "și să oferim 4 vrăji "Producție magică" tuturor celor...
  15. Feedback Discuții Versiunea 1.15

    Este o idee foarte buna. Ar fi foarte util un filmulet cu o batalie castigata. Dupa cum este sistemul de lupta acum cred ca multi dintre noi se vor axa doar pe productii, desi si la negocierea cu produse acum parca se cer mult mai multe produse. Din punctul meu de vedere singurul lucru bun la...
Sus