• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Conținut recent de Floricica mea

  1. Camera hobby

    Mulțumesc pentru răspuns!
  2. Camera hobby

    Eu nu am găsit nimic de acest gen, camera hobby. Pentru echipa Elvenar: De ce nu au toți jucătorii această opțiune?
  3. Numărăm diamante

    332:diamond:
  4. Concurs Valentine's day 2023

    Cina pentru seara îndrăgostiților am pregătit-o anul acesta cu mult timp înainte. Cam după Anul Nou elvenarian, am scos la treabă Lopețile de bronz din Refugiul Reginei zânelor și am ales în Grădina Reginei zânelor un loc pentru Semințele zânelor. Acolo, la lumina Razelor de lună ele au încolțit...
  5. Concurs Scrisoarea către Moș Crăciun

    Moș Crăciune, Moș Crăciune, nu credeam c-o să mai vii... Peste tărâmul fermecat al Elvenarului se așterne o pătură groasă de cryomană, în timp ce în cătunul meu, un sat vivace, coboară mândra noapte și o stea de iarnă se ivește dintre norii groși. Așa că, fermecat de tabloul minunat de afară...
  6. Concurs 1 Decembrie 2022

    De-ar trăi azi Eminescu... Ce-ți doresc eu ție, dulce Românie, Țara mea de glorii, țara mea de dor, Brațele nervoase, arma de tărie, La trecutu-ți mare, mare viitor! Nu-s eu Eminescu, nici măcar puțin, Bravi poeți ca dânsu nu se mai ivesc. Români mai puternici, ce viața susțin. Dulce Românie...
  7. Piatra spectrala

    Piatra Spectrală Piatra Spectrală reprezintă un nou joker pentru Diplomație. Poți utiliza doar o singură Piatră ca resursă per sesiune Diplomatică și doar pentru un sigur Spirit. Utilizarea unei Pietre Spectrale va mulțumi Spiritul în totalitate și nu va mai fi nevoie să afli ce resursă își...
  8. Jocul nu functioneaza pe RO

    De ieri seară pe Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Opera nu mai funcționează jocul pe PC.
  9. Discuții Concurs - Ospățul Maestrului Panda roșu

    Oricine poate vedea că este copy&paste, nu trebuie să fii as în ale IT-ului. Sunt postări care au copiat până și linkurile pentru clădiri, format pe care l-am introdus eu. Dar probabil e noua politică a forumului. Mult succes!
  10. Discuții Concurs - Ospățul Maestrului Panda roșu

    Din păcate văd că ”concursul” a devenit un simplu copy&paste. Ciudată alegerea de postare a răspunsului direct pe pagina de forum a enunțului concursului. Nu mai e niciun concurs, doar o simplă sarcină pentru Random.org.
  11. Concurs Ospățul Maestrului Panda roșu

    Ingrediente: Dovleci: produși în clădirea Câmpul de cereale. Ceai purpuriu: produs în clădirea Ceainăria. Ciuperca rezistenței: produsă în clădirea Ferma de ciuperci. Plante: produse în clădirea Agricultura. Supa priceperii: produsă în clădirea Ferma Piticilor.
  12. Concurs Sărbătoarea gătitului

    Prăjitură Lava Cake - Vulcanul delicios Ori de câte ori deschid jocul pentru a-i conduce pe elfii mei, îmi cad ochii pe clădirile mele ridicate la ultimul nivel cu mari trude. Fabrica de cristale a dunelor, Fabrica de praf magic a goblinilor dar mai ales Fabrica de oțel a gnomilor îmi provoacă...
  13. Discuții Concurs - Puzzle de cuvinte

    Dacă reușești să citești ce am scris eu și să înțelegi ar fi chiar bine. Am scris „altfel e ca la loterie”. Adică ai grila în care încerci să aranjezi fragmentele ca să îți iasă cuvintele. Fără grilă e ca la loterie: ghicești niște cuvinte care ți se par ție că ar fi. Atât. Dimpotrivă, nu este...
  14. Discuții Concurs - Puzzle de cuvinte

    Concursul așa cum l-ai propus nu are nicio noimă. Nu faci altceva decât să ghicești cuvintele și să încerci să le formezi. Singura regulă a aceea că sunt 19 cuvinte. Atât. Dai cu banu și vezi ce iese. Așa că e un concurs fără nicio logică. Ba da, are una pe care o știi doar tu și te mândrești...
  15. Discuții Concurs - Puzzle de cuvinte

    Un mic exemplu pentru a se înțelege mai bine ce am vrut să spun: Ai nevoie să știi figura refăcută din fragmente ce formă are și câte pătrățele pe câte. Nu am cerut soluții, ci un enunț clar al jocului de puzzle. Atât
Sus