• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Discuții Concurs - 1 Iunie

  • Autor subiect DeletedUser166
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser166

Guest

Vă rugăm să folosiți acest subiect pentru a discuta sau pune întrebări despre concurs.
 

DeletedUser405

Guest
Nu vreau sa par nerecunoscator. Imi plac concursurile. Oricare ar fi tipul lor.
Insa, daca se pune la bataie, sa spunem un fond de 1000 diamante pentru 5 castigatori, 200 diamante / castigator. Si nu sunt decat 2 castigatori, nu ar fi frumos sa se imparta fondul la cei 2 castigatori.
Nu de alta, dar la concursuri similare de rasfoit forumul, in trecut (cel putin la ultimul) au fost mai putini castigatori decat numarul prevazut. In cazul aceasta sa se imparta fondul de diamante la acestia. Nu este pacat de acele diamante nedistribuite si risipite?!?
Faptul ca sunt mai putini castigatori decat numarul prevazut arata si complexitatea / greutatea concursului. Asadar ar fi justificata impartirea fondului la numarul de castigatori (mai mic decat cel prevazut).
 

ULISE

Ascended
Te sustin desi eu nu voi putea participa la acest concurs din lipsa de timp.
Bafta tuturor!
 

DeletedUser405

Guest
Intr-adevar, imi fac ochii in cap ca zarurile. Dar nu ma las. De obicei dupa cateva ore de cautat ajung sa nu mai vad aproape nimic pentru restul zilei. :)
 

DeletedUser405

Guest
Sunt derutat, atat de derutat incat cred ca am exagerat un pic.

Dupa 3 zile de rasfoit forumul, datorita oboselii, am gasit... 16 baloane in loc de 15. Am numarat linkurile pe parcursul cautarii si ce tare m-am infuriat cand nu gaseam ultimul balon. Cand de fapt eu le gasisem pe toate dar nu numarasem bine. Si uite ca apare si ultimul. Le numerotez. Si ce sa vezi, mare mi-a fost surpriza sa vad ca sunt 16 in loc de 15. Mai numar si numerotez odata si tot 16 ies. 16 am gasit, 16 am trimis.

SFATURI pentru a gasi lucruri ascunse in forum:
1. conexiune foarte buna la internet, o pagina trebuie deschisa sub 1 secunda;
2. totodata calculator bun sa poata incarca repede paginile;
3. programati-va pe zile (sau pe timpul pe care il aveti) portiuni din forumul de explorat;
4. cand va apucati de o sectiune deschideti toata sectiunea arborescent in ferestre adiacente - taburi -, pana la ultima pagina;
5. incepeti sa rasfoiti paginile, cand le terminati inchideti-le, astfel nu mai pierdeti timp la reincarcarea paginii anterioare;
6. daca gasiti alte ramificatii deschideti-le toate odata, apoi parcurgeti-le pe rand si inchideti-le;
7. folositi scurtaturi de taste, castigati timp, de exemplu daca sunteti nevoiti sa reveniti la o pagina anterioara, folositi Alt + <-- (sageata stanga), de asemenea Home, End, etc.

Succes.
 

DeletedUser405

Guest
Pai tocmai asta este problema. Nu despre acela demo este vorba. Pe ala nu l-am trecut in lista trimisa. Am verificat fiecare link gasti de 2 ori, sunt toate diferite si printre ele nu este cel demo.
Te rog verifica, Elmer Fudd, mesajul trimis Avelinei.

Numai bine si o seara frumoasa.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
OK, nu-i nicio problema, important este sa fie 15. La noi pe forum mesageria privata e chiar privata, nu au acces decat interlocutorii (initiali sau cei invitati) la continut. O sa verifice Aveline ce si cum, ea se ocupa integral de organizare, eu doar am explicat ca nu e o problema in cazul in care s-au pus din greseala 16, raman asa si se iau in considerare oricare 15 (mai putin cel demo) cum a fost anuntat de la inceput.

O seara placuta, spor.
 

DeletedUser962

Guest
am gasit 1 legatura de baloane
numar cate sunt si trimit poza sau cum se procedeaza?

am mai pus postari dar nu le mai gasesc pe forum.ce se intampla le stergeti?am pus cateva ideii si asteptam raspuns.raspundeti doar la cine vreti?inseamna ca forumul este pentru persoanele din anturajul vostru si noi ceilalti nui facem decatsa pierdem timpul,in favoare voastra ca sa ne aratati noua cat suntem de prosti.jenant.pai nu mai initiati concursuri si alte minunatii pe forum. ...RUSINICA...

' 'https://ro.forum.elvenar.com/index.php?attachments/balon_mic-png.442/ '' 6 baloaneare poza nu-mi da voie sa o postez

Edit : Multipost. Ai buton de editare, foloseste-l cu incredere. De asemenea, instructiunile pentru concurs se gasesc in topicul respectiv. Ai 3 mesaje mari si late de pe acest cont (te-ai incurcat in ele), astea pe care ti le-am unit acum si mai ai unul aici, stergem postari doar daca utilizatorul incalca regulamentul si il notificam, deci nu, nu ti s-a sters nimic daca nu ai primit ceva de acest gen.
 
Ultima editare de un moderator:

daymaker

Wizard
"Punem la bătaie 1400 de diamante,în perioada 8-10 iunie vom alege 7 câștigători și îi vom premia cu câte 200 diamante."
Primii 7 care le gasesc sau prin tragere la sorti daca sunt mai multi.
Dar daca sunt mai putini?
 

DeletedUser1022

Guest
ziua buna!
probabil ca intrebarea mea va isca niste zambete condescendente dar ma vad nevoita s-o adresez: cum se trimite un mesaj privat, aici, pe forum? :rolleyes:

si da, e-n legatura cu concursul mai sus mentionat :)
 

ULISE

Ascended
"Punem la bătaie 1400 de diamante,în perioada 8-10 iunie vom alege 7 câștigători și îi vom premia cu câte 200 diamante."
Primii 7 care le gasesc sau prin tragere la sorti daca sunt mai multi.
Dar daca sunt mai putini?
Cu tot respectul dar problema a fost pusa de Ice GoblinX chiar de la inceputul discutiilor ....
 

DeletedUser405

Guest
am gasit 1 legatura de baloane
numar cate sunt si trimit poza sau cum se procedeaza?

Mai oameni buni, nu numarati baloanele din poza, si nu trimiteti nici linkul cu poza (cu toate ca si asta este un indiciu ca a fost gasita).
Gasiti sectiunile / postarile din forum care au poze cu baloane, un exemplu este postarea concursului. Si odata gasile le dati linkurile in mesaj privat. Cum fac eu aicea ca exemplu cu balonul din anuntul de concurs.

https://ro.forum.elvenar.com/index.php?threads/concurs-1-iunie.968/

Intelegeti?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus